12.03.2016 FK NOVÝ JIČÍN - FC HEŘMANICE-SLEZSKÁ 1:2 (1:0)

12.03.2016 20:24

K poslednímu ze série přípravných utkání týden před zahájením jarní sezóny, které by se dalo nazvat „generálkou“ na ni, nastoupili divizní fotbalisté Nového Jičína proti devátému celku krajského přeboru bez Fárského, Nippperta, Hrubého i dalších dříve zkoušených mladíků a pouze s jedním náhradníkem na lavičce, ale utkání se jim výsledkově zrovna moc nepovedlo. Domácí začali tlakem, z něhož vyústila po deseti minutách hry i jejich první dobrá, ale neúspěšná šance Švancera s Malinou, hosté vystřelili na branku Šroma až po čtvrthodině hry, když se oba celky sice snažily o útočnou hru, ale skoro všechny akce končila daleko před „šestnáctkami“ a brankáři byli zcela bez práce. Na konci první půlhodinky přišla konečně pěkná kombinační akce domácích, na jejímž konci byl Lokša, který se v pokutovém území hostí pěkně uvolnil a střelou k tyči nedal brankáři  soupeře šanci - 1:0, což bylo vlastně až do přestávky z obou stran vše.
    Několik minut poté, co po dvaceti minutách druhé půle střílel Lokša po předcházejícím „ťukesu“ se spoluhráči vedle branky, když do té doby to byl fotbal „skoro o ničem“, přišlo vyrovnání, o které se postaral po odraženém míči z přímého kopu střelou mezi klubkem hráčů, kterou Šrom neviděl, Fojtík - 1:1. Je třeba říci, že úroveň hry oproti první půli dosti  poklesla s mnoha nepřesnými přihrávkami, zejména ze strany domácích, když střel směrem na branky bylo „jako šafránu“. Domácí se sice snažili o změnu stavu ve svůj prospěch, což se jim vůbec nedařilo, naopak sedm minut před koncem dostali druhý gól, o který se postaral po rohovém kopu Šimáček, který se zblízka trefil do sítě poté, co brankář Šrom netrefil ve skrumáži míč - 1:2. Generálka na jaro tedy pro domácí nedopadla zcela podle představ nejen trenéra Pejši. Takže snad,í  jak se říká „špatná generálka úspěšná premiéra“, to bude i v tomto případě novojičínského celku o týden později v prvním jarním mistráku hned v „derby“ proti dlouholetému soupeři z Valašského Meziříčí, které se bude hrát téměř určitě opět na domácí „umělce“, nově v nedělním dopoledni.
Trenér Jan Pejša: “Podle mě zasloužená facka našemu týmu v tomto posledním přípravném utkání, protože po vysoké výhře v minulém týdnu v hranicích jsme si mysleli, že to půjde samo. Ale protože to bylo z naší strany bez nasazení, které k zápasu patří, potom je výsledek takový, jaký je. Takže doufám, že nás to trošku nakopne, aby jsme  příští týden tu premiéru zvládli“.

Nový Jičín: Šrom - Švancer, Malina, Švec (46. Pokorný), Farkas - Kalich, Seidler, Juříček, Fertál - Smolarčík, Lokša.
Branky: 26. Lokša - 70. Fojtík, 83. Šimáček.