11.11.2017 FK Nový Jičín - FK Kozlovice 1 : 0 (1:0)

11.11.2017 17:25

    Po vítězství v předcházejícím utkání ve Frýdlantu, nastoupili fotbalisté Nového Jičína v předposledním utkání roku proti druhému celku tabulky s odhodláním i tohoto soupeře porazit, což se jim nakonec i podařilo, ale … Domácímu týmu mohlo k vytouženému cíli značně pomoci již po devíti minutách hry vyloučení Nekudy, po němž si vytvořili značnou územní převahu, ale gólu se ne a ne dočkat. Docela dobrou šanci k dosažení gólu měl Pyclík, jehož hlavička po centru Farkase však skončila vedle tyče branky Konečného, další velkou šanci k tomu měli domácí  na konci první půlhodinky, kdy se míč dostal do pokutového území ke Staňkovi, který po ataku obráncem upadl, ale rozhodčí penaltu v tomto zákroku neviděl. I poté, se domácí dále hnali do útočení, ale jejich snahy téměř vždy končily buď před šestnáctkou hostí, kteří se evidentně snažili co nejvíce zpomalovat hru, neúspěšně skončilo pro domácí  i několik rohových kopů. S blížící se přestávkou skončila další hlavička Pyclíka, opět po centru Farkase, který byl autorem všech přímých i rohových kopů, v rukou brankáře soupeře, taky s přímým kopem Farkase si obrana hostí bez problémů poradila. V poslední minutě před „cestou do šaten“, odvrátila obrana Kozlovic centr Wolfa na další roh, po jehož zahrání se míč dostal na pět metrů od branky ke stoperovi Malinovi, který jej „uklidil pod víko“ soupeřovy svatyně - 1:0.    
    Po velmi naděějném útoku domácích brzy po zahájení druhé půle, který obrana hostí odvrátila za brankovou čáru, přišla první nebezpečná akce, dosud „neškodných“ hostí, která však byla domácí obranou zastavena ještě před šestnáctkou. Poté domácí nic nevytěžili ani ze tři po sobě jdoucích rohových kopů, po přihrávce od Švece skončila střela Pyclíka těsně nad brankou, přímý kop Opatřila ze sedmnácti metrů se zastavil  v obranné zdi hostí, z pokračující  velké, ale absolutně „neplodné“ převahy, si domácí vybojovali další dva rohové kopy, ale gól z toho opět nedali, ale jak se říká „docela si zahrávali s ohněm“, protože gól mohl přijít naopak do jejich sítě, pokud by čtvrt hodinky před koncem neukopl Wolf míč těsně před brankou před dotírajícím Šolinem  na roh. To hosty poněkud „nabudilo“ a během několika minut si vybojovali další roh a dva přímé kopy, které domácí zadáci zlikvidovali. Když krátce před koncem skončila střela Pyclíka jen na boční síti soupeřovy branky a na Wolfovu zpětnou přihrávku od brankové čáry novojičínský „ostrostřelec“ Pyclík  nedosáhl, mohli se nejen domácí příznivci, ale i vedení klubu po závěrečném signálu rozhodčího spokojit i z jedné vstřelené branky, znamenající zisk dalších tří velmi důležitých bodů, které je v tabulce postavily i  před nedělními dohrávkami na  šesté, nejhůře sedmé místo.
    Bilanci dosavadních pěti výher v podzimní části,  by fotbalisté Nového Jičína mohli, a jejich fandové si to velmi přejí, rozšířit o další skalp celků z absolutní špičky tabulky a to z utkání se třetím Slavičínem, kterého přivítají v předehrávaném prvním jarním kole opět na domácím trávníku ve změněném termínu a to ve sváteční pátek 17. listopadu.
Nový Jičín: Tichánek - Wolf, Malina, Javorek,  Farkas - Staněk (81. Hruška),  Švec, Juříček, Kalich - Opatřil (85. Uhlíř), Pyclík (89. Nippert).
Branka: 44. Malina, ŽK: Kalich - Nekuda, Schlehr, Kyselák, Heger, Galetka, ČK: Nekuda, rozhodčí: Černoevič - Trigas, Lysák, diváci: 68.

Trenér Hajný: „Bylo to specifické utkání, protože zápas hodně ovlivnilo brzké vyloučení hostujícího útočníka. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, ale po tom vyloučení jsme byli více na míči, ale vyložené šance jsme neměli. Naše hra nebyla taková, jakou bych si představoval. Velmi důležité bylo, že jsme se prosadili ještě na konci prvního poločasu po rohu. Ve druhém poločase už to bylo z naší strany o něco lepší a hosty jsme kromě jednoho náznaku do ničeho nepustili. Je pro nás moc důležité, že jsme to zvládli za tři body“.


Příští utkání
Pátek 17. listopadu ve 13:30 hod. !!!
FK Nový Jičín - FC TVD Slavičín