11.10.2014 TJ Jiskra Rýmařov - FK Nový jičín 1 : 5

12.10.2014 06:30

Od první minuty utkání domácího, docela úspěšného  nováčka soutěže s předposledními hosty, se ukazovalo, že Nový Jičín chce, po debaklu v Kozlovicích a zisku pouze jednoho bodu z domácího utkání s Velkými Karlovicemi, dokázat, že pro něj není  v tomto utkání jiný cíl než vítězství, což se začalo docela brzy naplňovat. Domácí sice zahrozili hned v úvodu tvrdou střelou Kučery, ale pak už přišli „ke slovu“ hosté,  kteří se po dvou rohových kopech dostali do vedení poté, co Lokša  zúročil špatnou rozehrávku domácího brankáře, kterého překonal lobem z pětadvaceti metrů - 0:1. Zatímco gól domácí gól docela zaskočil, hosté, jejichž hra vycházela ze zajištěné obrany,  najednou zjistili, že by to v tomto utkání nemusel být gól jediný a poslední a stálou nátlakovou a tentokrát i docela přesnou kombinační hrou se dostávali do dobrých příležitostí k navýšení skóre. Ta první přišla po čtvrthodince hry, kdy Lokša nabídl míč volnému Pleškovi, který chtěl, stejně jako střelec vedoucí branky, přehodit domácího gólmana Kameníka, ale úspěšný nebyl.  Domácí se sice snažili o zvrat, ale pozorná hra hostí jim toho mnoho nedovolila, před Šromovu branku se dostali teprve až na konci první  půlhodinky po přímém kopu, který Malina srazil na roh, stejně jako následnou střelu Šašinky,  obrana hostí si poradila i s následnou bombou kapitána Furika. Krátce na to, co byla domácím obráncem sražena bomba Smolarčíka, se dostal míč po dlouhém přesném centru Molnára k Lokšovi, který přízemní střelou z úhlu překonal brankáře Kameníka podruhé - 0:2. Deset minut před přestávkou si pozorný Šrom poradil s přímým kopem Kučery, za chvíli se mohl dívat, a se spoluhráči se radovat, ze třetího zásahu do sítě domácí branky, o který se postaral opět Lokša, jenž završil hattrick, když zúročil krásnou přihrávku od Neumanna po jeho individuální akci od půli hřiště - 0:3 a domácí, nejen hráči, se nestačili divit, co se děje …
    Ofenzivní hra hostí přinesla další trefu do domácí branky krátce po zahájení 2. poločasu, když si na přímý kop Lokši naběhl stoper Malina a hlavičkou k tyči navýšil skóre na 0:4, což ještě nebylo vše, neboť za sedm minut utekl po pravé straně opět Neumann, z jehož nezištné přihrávky se trefil za záda Kameníka Smolarčík - 0:5 a domácí byli docela „na ručník“. Výborná hra hostí pokračovala i v další fázi utkání, což vyústilo k pokutovému kopu nařízeném za sražení Lokši v pokutovém území, jenže střelu faulovaného hráče z bílé značky brankář vyrazil. Pak si hosté, hrající tentokráte již v absolutní pohodě, poradili jak s přímým kopem Ondrušky, tak  i následnou hlavičkou Barcala a dále útočili. Po centru Neumanna chytil brankář poměrně slabou střelu Lokši, poté jaksi rozhodčí „nechtěl vidět“ sražení Neumanna v pokutovém území, pak střílel tentýž hráč po přihrávce od Lokši jen do rukou brankáře.  Určitého uspokojení hostů z vysokého vedení a jejich několikaminutového „výpadku“ využili domácí ke vstřelení čestného úspěchu, o který se postaral osm minut před koncem střelou ze třinácti metrů Ondruška - 1:5. Zbytek utkání se již dohrál bez jakéhokoliv „vzrušení“ a hosté si odvezli zcela zasloužené vítězství, které by mělo být tím nejlepším vkladem pro příští domácí „derby“ zápas s „valmezem“.

Sestava:     Šrom - Molnár, Malina, Cigánek, Švancer - Neumann, Plešek (77. Novotný), Švec (90. Bajer), Rybařík (46. Kalich) - Lokša, Smolarčík.
Branky:       82. Ondruška - 6., 34. a 37, Lokša, 49. Malina, 56. Smolarčík
Rozhodčí:  Bureš – Tacina, Kaloč.
                      ŽK: Šašinka D., Kučera, Barcal, Šupák, Šašinka R. - Švec, Malina, Kalich

Trenér Hloub: „Už v páté minutě jsme využili chybné rozehrávky brankáře a brzy jsme se tak dostali do vedení. Soupeře jsme přehrávali a v první půli jsme přidali další dvě branky. Do druhé půle jsme vstoupili velice aktivně a dvěma góly jsme zápas rozhodli. Lokša mohl přidat ještě čtvrtý gól, ale penaltu mu domácí brankář chytil. Za předvedený výkon jsem rád, ale hráče budu chválit až poté, jestli potvrdíme tři body doma.“

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ : Sobota 18. Října v 15 hodin; FK NOVY JIČÍN - TJ VALAŠSKÉ NEZIŘÍČÍ

Autor : Jaroslav Kotas