11.06.2017 FK Nový Jičín - FK Nové Sady 1 : 1 (1:0)

11.06.2017 19:28

Po domácí prohře 0:3 s Frýdlantem minulý týden v předposledním kole soutěže, nastoupili fotbalisté Nového Jičína k poslednímu utkání opět na domácím trávníku proti soupeři, který hrál o udržení určitě s cílem odčinit minulou prohru a rozloučit se s příznivci tím nejlepším způsobem, tedy výhrou, která by je postavila, po podzimním „kolapsu“, na vynikající 3. místo tabulky, což se jim, přestože  vedli 1:0,  nakonec nepodařilo.  Do vedení se domácí dostali krátce po uplynutí desáté minuty po pěkné akci, kterou vymyslel Kalich s přihrávkou na  Opatřil ten dal míč do běhu Macíčkovi, který se probojoval přes obránce do šestnáctky, aby se  z jeho přihrávky před branku nabíhající kanonýr Lokša po jednatřicáté v sezóně nemýlil - 1:0. Chvíli na to měli hosté dobrou příležitost k vyrovnání, ale Hodis před brankou Ognyanova na míč nedosáhl. Uběhlo několik málo minut, kdy se po zaváhání obrany hostí dostal do superšance Lokša, ale stav na ukazateli skóre se nezměnil, protože jeho pokus  v pádu lobem brankář hostí  vystihl. A tak se začínali čím dál více „osmělovat“ hosté, kteří si poté, až do třicáté minuty, vybojovali několik rohových kopů, kopali rovněž přímý kop, vedle mířila i střela z dálky Kryla,  stoper Malina musel na poslední chvíli řešit docela ošemetnou situaci  před svojí brankou před nabíhajícím Hodisem.  Pak přišla, konečně po delší době, pěkná akce domácích, na jejímž konci byl po centru Krčuly Lokša, ale jeho hlavička z osmi metrů mířila bohužel jen nad branku Kaliny. Z brzkého protiútoku musel zasahovat  před Šubou Ognyanov, v zápětí přišla rychlá akce domácích, při níže se Krčula prodral až k brankové čáře, ale jeho centr na spoluhráče brankář hostí srazil na roh. Domácí ale opět, stejně jako v minulém utkání  dosti kazili v přihrávkách, čehož využívali hosté k ataku na branku Ognyanova, po jednom z nich, už „na cestě do šaten“ přišel rohový kop s hlavičkou nekrytého Navrátila mířící naštěstí je těsně vedle tyče. A tak hra domácích v první půli by se dala nazvat - „nic moc“ …

Uběhlo pět minut druhé půle, když se krásně uvolnil přes obránce Lokša, naservíroval míč na hlavu nabíhajícího Kalicha, ale proti navýšení skóre byl Kalina, který dobrou šanci zlikvidoval, stejně jako za necelou minutu na to vytáhl po akci Krčuly na roh umístěnou střelu Opatřila. Po další nedůrazné hře domácích s mnoha ztrátami míče uprostřed hřiště, přišla docela velká šance Schlimbacha, jemuž zabránil ve skórování na poslední chvíli včasným vyběhnutím Ognyanov. Přes docela „rozháranou“ hru se domácí dostali do dvou velkých šancí k navýšení skóre. V první se dostal Lokša po kolmici od Kalicha až před gólmana Kalinu, ale jeho střela mířila těsně vedle, za malou chvíli po další akci Kalicha, vyrazil strážce branky hostí s námahou Lokšovu bombu z úhlu. S ubývajícím časem se hosté stále více přibližovali před pokutové území domácích, avšak dalekonosné střely Kryla a Škody mířily daleko vedle či nad branku. Čtvrt hodinky před koncem hledal Krčulův centr před branku Lokšu, ale ten byl odzbrojen, poté po dlouhém nákopu od Ognyanova Lokša akci směrem k brance soupeře nedotáhl. Hosté se pak neúspěšně pokoušeli o vyrovnání ze dvou přímých kopů téměř z hranice pokutového území, jejich snaha, po další docela nepřesné hře domácích v samotném závěru utkání, však byla přece jen úspěšná, když se   ze skrumáže  v domácí šestnáctce, trefil za záda Ognyanova dvě minuty před koncem Režný - 1:1, což i z pohledu výsledků dalších celků ohrožených sestupem, znamenalo pro hosty záchranu soutěže … Přestože domácí na vítězství, které by pro ně znamenalo v souboji s Havířovem  vynikající 3. místo, nedosáhli, je i tak po podzimním 14. místě, jejich jarní bilance jedenácti výher, dvou remíz a pouze jedné prohry s konečným 4. místem více než  úctyhodná.

Nový Jičín: Ognyanov - P. Macíček, Malina, Javorek, Farkas - Kalich (80. Uhlíř), Švec, Juříček, Krčula (87. J. Macíček) - Opatřil  (85. Fertál), Lokša.

Branky: 11. Lokša - 88. Režný, ŽK: Švec, Javorek, P. Macíček - Kryl, Navrátil, rozhodčí: Řezníček - Kozubík, Tomanec, diváci: 115.

Trenér Pavel Hajný: „Co dodat ? Jaro bylo super, avšak poslední dvě kola nám nevyšla. Bohužel jsem byl po minulém zápase opravdu velmi zklamaný, ale tady teď, i když ten výkon nebyl dobrý, ale kluci běhali, asi jim došla šťáva a nebylo to ono. Na druhé straně jsme mohli být třetí, ale já jsem spoléhal na to, že ve druhé půli to takticky uhrajeme, že to oni otevřou,   nakonec jsme měli dvě vyložené šance Kalicha a  Lokši, bohužel pro nás  neproměněné a hosté v podstatě z ničeho dvě minuty před koncem vyrovnali, což samozřejmě bolí, ale …“.