10.10.2015 FK Nový Jičín - Vsetín 2:1 (1:1)

10.10.2015 17:45

Utkání domácího, v tabulce čtvrtého celku proti předpolednímu nováčkovi soutěže, přineslo, zejména ve druhém poločasu velmi vyrovnaný souboj, z něhož vyšli nakonec přece jen vítězně domácí, kteří prodloužili sérii  výher  po sobě již  na pět. Hned z prvního útoku se ukázal domácí ostrostřelec Lokša, jeho hlavičku  po rohovém kopu brankář  Eliáš jen s námahou vyrazil nad břevno, brzy poté stejně zasáhl na druhé straně Šrom po hlavičce Dulíka. Domácí si postupně vytvořili převahu s docela nadějnými akcemi ke skórování. Po rychlé akci dostal míč v pokutovém území hostí Lokša, avšak jeho zpětná přihrávka nenašla žádného spoluhráče, po akci Švece s Kalichem  kopl Smolarčík přihraný míč „do nebe“, v zápětí nezakončil v šestnáctce hostí Lokša, Smolarčíkův přímý kop z pětatřiceti metrů šel nad břevno, stejný hráč poslal po centru Švancera míč hlavou do náruče  brankáře. Z této převahy, kdy domácí hostům, až na střelu Kučerňáka, s níž si Šrom poradil, skoro nic ke skórování nedovolili, přišla nedotažená akce na hranici šestnáctky Švancera, pak ještě  jeden z mála  útoku hostí  se střelou vedle branky a pak už vedoucí gól domácích. Postaral se o něj obránce Farkas, který  po krásném centru Smolarčíka přes pokutové území a svojí opakované střele, nedal bombou k tyči brankáři Eiášovi žádnou šanci - 1:0. I po vedoucí brance domácí dále útočili, z toho hosté docela s námahou vyřešili nebezpečnou situaci po rohovém kopu, pak přišla po hlavičce Smolarčíka krásná rychlá kombinační akce Kalicha s Lokšou, z níž prvně jmenovaný místo přihrávky v šestnáctce Lokšovi volil střelu, která však  byla zblokována. Poté, co Šrom vyrážel před Jarošem nebezpečný centr před svojí branku, v zápětí střílel naštěstí jen do boční sítě jeho branky Kučerňák a na druhé straně nezakončili úspěšně rychlou akci v pokutovém území hostí Švec s Kalichem, přišel už skoro „na cestě do šaten“ přímý kop hostí z dvaadvaceti metrů, z něhož se přes domácí obrannou zeď trefil přesně k tyči kapitán Kučerňák, když na brankové čáře stojící stoper Malina na něj letící míč hlavou minul - 1:1.
    Také úvodních pět minut druhé půle ještě patřilo hostům, než se po přímém kopu Farkase  a po Farského hlavičce dostal míč ke Smolarčíkovi, který jej místo do brány, kopl ze tří metrů naopak, poté mířila po rychlé akci a přihrávce Švancera technická střela novojičínského dlouhána těsně nad břevno branky hostí, kam rovněž mířil následný Smolarčíkův přímý kop po faulu na Lokšu. Krátce na to se již všichni domácí jak hráči, tak příznivci mohli radovat z druhého gólu, na němž má velkou zásluhu Farkas, po jehož dlouhém autovém vhazování se dostal míč po hlavičce obránce na „pětce“ ke Kalichovi, který jej patičkou „uklidil“ do sítě Eliáše - 2:1. Po vedoucí brance začali domácí postupně váznoucí kombinací a mnoha pokaženými přihrávkami nahrávat hostům k atakům směrem brance Šroma. Necelou čtvrthodinku před koncem musela domácí obrana řešit nebezpečnou situaci před brankou po přímém kopu soupeře, o několik minut později odvracel Švancer na roh další nebezpečný centr  do pokutového území, po dalším přímém kopu hostí musel Šrom řešit docela ošemetnou situaci před svojí brankou po akci Dulíka. Domácí v samotném závěru utkání místo udržení míče a taktické hry, museli  odolávat dalšímu tlaku soupeře a vlastně se do šestnáctky hostí dostali až čtyři minuty před koncem, kdy se míč dostal od Kalicha k Lokšovi, ten však střílel z dobré pozice nad branku. Když na druhé straně skončila hlavička Kašpara po dalším přímém kopu vedle branky Šroma, mohl si  domácí favorit po nakonec tvrdě vybojovaném vítězství, znamenající nepřerušení vítězné série, docela oddechnout.
Trenér Jan Pejša: „Jsem strašně rád, za ty tři body, protože po té sérii je další zápas doma a jakmile chcete obhajovat nějakou vítěznou  sérii je to  těžší a těžší. Soupeř byl na nás  připraven a chci říci, že vůbec nebyl špatný, byl kombinačně silný, i individuálně velice slušný, takže nám vůbec nedaroval nic zadarmo, byl silný i v osobních soubojích. Ale přestři myslím, že  jsme byli  lepším mužstvem, měli  jsme více brankových příležitostí, ale když je to o gól či jedna jedna, tak soupeř pořád cítí tu šanci a  jde pořád na doraz. Říkám, že ten druhý gól přišel v pravý čas, pak ještě máme šance, ale nedáme a  pak je to drama vlastně až  do devadesáté minuty“.

Nový Jičín: Šrom - Molnár, Malina, Farský, Švancer - Kalich (90. Nippert), Švec, Juříček, Farkas - Smolarčík  (85. Rybařík), Lokša.
Branky:        28. Farkas, 67. Kalich - 44. Kučerňák
ŽK:                Molnár, Švancer - Kocurek
Rozhodčí:  Nejedlý - Denev, Částečka
Diváci:         70.