10.09.2014 FK Nový jičín - 1. FC Viktorie Přerov 0 : 1

10.09.2014 19:45

Po dvou předchozích výhrách, nastoupili novojičínští fotbalisté proti druhému celku tabulky s odhodláním pokračovat ve vítězném tažení, což se jim bohužel po špatné hře ve druhém poločase nepodařilo a již potřetí v této sezóně odešli z domácího trávníku poraženi. Až do konce první půlhodiny nasvědčovalo vše v jejich hře, že by mohli na další výhru dosáhnout, to, když měli mírnou převahu, zatím,co hosté se víceméně soustředili na zajištění obrany se snahou využívat sebemenší chyby domácích k protiútokům Již ve třetí minutě měl po přihrávce od Lokši velkou šanci otevřít skóre Rybařík, ale jeho střelu z hranice pokutového území brankář hostí vyrazil nohama mimo svoji branku. V dalším průběhu hry si domácí vybojovali určitou nátlakovou hrou několik rohových kopů, z nichž však nic nevytěžili, gólem neskončil ani přímý kopa Farkase od rohového praporku, který brankář Švéda vyboxoval. Teprve poté se dostali „ke slovu“ i hosté, ale ani oni ze dvou rohových kopů neuspěli, na druhé straně mířila bomba Švece z přímého kopu z dálky vedle jejich branky. Po třiceti minutách hry hosté hru vyrovnali, téměř do konce poločasu si však ani jeden z týmů nevytvořil žádnou gólovou příležitost. Tu jedinou, ale stoprocentní, měl dvě minuty před přestávkou Cigánek, k němuž se dostal míč před branku po rozehraném přímém kopu Farkase, ale brankář Přerova výborným zákrokem na čáře míči v cestě do sítě zabránil.
    Od samého počátku 2. poločasu se domácí ve snaze o útočení dopouštěli velkého množství chyb v rozehrávce ve středu hřiště, kazili i v docela jednoduchých herních situacích, čehož využívali hosté k nebezpečným protiútokům. Při jednom z nich stálo při domácích docela štěstí, to když Hrušák nevyužil nedorozumění obrany, poté po centru Kazára hlavičkoval Kyselák do rukou Leskovjana a domácí si docela až moc „zahrávali s ohněm“. Z tlaku hostí se  dostal čtvrt hodiny před koncem k přímému kopu Rybařík, ale míč kopl daleko vedle, na druhé straně vyrážel Leskovjan  míč po přímém kopu z dálky, s ubývajícím časem se domácí ve snaze urvat výhru stále více trápili. Pět minut před koncem ještě obrana odvrátila přímý kop Kazára, aby o dvě minuty později již hosté „udeřili natvrdo“, to když nikým neatakovaný Farkas  ve snaze míč rozehrát dopředu hrubou chybou „namazal“  hráči soupeře, po jehož centru neměl nejlepší střelec hostí Kazár pražádný problém dopravit míč hlavou z hranice „malého vápna“ do opuštěné domácí branky - 0:1. I když se poté domácí  ještě snažili alespoň o vyrovnání, nic se jim nepodařilo ani po rohovém kopu či přímém kopu od brankové čáry po faulu na pronikajícího Rybaříka.

Nový Jičín:       Leskovjan - Hejdůšek, Malina, Cigánek, Farkas (89. Nippert) - Neumann (80. Smolarčík), Švec, Molnár, Kalich - Lokša, Rybařík.

Branka:             86. Kazár

Rozhodčí:         Slabý - Řezníček, Kašpar,  ŽK: Švec, Rybařík - Bogdáň, Kyselák, Hrabal

Diváci:                110.

Trenér Alois Holub: „Chtěli jsme samozřejmě vyhrát a potvrdit tři body, ale nepotvrdili jsme to,  dostali jsme se do dalšího mínusu to znamená šesti bodů, tak jak po prvních třech kolech. Jedna věc je, že jsme první poločas hráli to, co jsme chtěli, to ale jen do třicáté minuty, pak se hra vyrovnala. Druhý poločas začali lepší hosté, byli pohyblivější, více chtěli hrát, my jsme neměli střed hřiště, nevytvořili jsme si ani, abych řekl, žádnou brankovou příležitost. O poločase jsem hráče upozornil, že to bude boj o jedné chybě, bohužel ta chyba, kterou udělal Farkas, se nemůže stát ani v žákovské soutěži“.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ:  Neděle 14. září v 10:15 hod. ;  MĚFK HAVÍŘOV - FK NOVÝ JIČÍN

Autor : Jaroslav Kotas