10.04.2016 MFK Havířov - FK Nový Jičín 4:1 (2:1)

10.04.2016 15:00

Fotbalisté Nového Jičína nastoupili na trávník  havířovských „indiánů“ s odhodláním spravit si reputaci po domácí nezasloužené prohře s Petřkovicemi, na druhé straně chtěli i domácí určitě pokračovat v jarní sérii neprohraných zápasů, což se jim nakonec i podařilo. Nástup k tomu měli hned po uplynutí dvou minut hry, když se po rozehraném přímém kopu Matušoviče od půli hřiště, dostal míč po několika odrazech obránců hostí k Omastovi, který se prokličkoval mezi obránci a střelou ze dvaceti metrů s pomocí tyče otevřel skóre utkání - 1:0. První a hned obrovskou šanci k vrovnání dostali hosté po dalších deseti minutách hry, když se po jejich  přímém kopu dostal míč v domácí šestnáctce k Tobiášovi, který jej napálil do břevna  branky Stacha, odražený míč kopl Lokša nad branku. Také další minuty patřily hostům, kteří dobře kombinovali a dostávali se před pokutové území domácích, zatímco  ti se před šestnáctku Nového Jičína dostávali jen sporadicky. Jenže co to bylo pro hosty platné, když efekt byl stále nulový a stav se nezměnil ani poté, co se do superšance dostal Tobiáš, který se prodral kolem obránců, ale brankář Stach mu střelu s námahou nohama vyrazil. Znovu však platilo „nedáš - dostaneš“, neboť krátce poté se dostal  míč od Machalčáka k Matušovičovi, který utekl obráncům a technickou střelou překonal  Prepsla podruhé - 2:0. I poté hráli hosté otevřený útočný fotbal, když dobře kombinovali a měli více ze hry. Jejich aktivita se projevila ve vstřelené brance, o niž se postaral, poprvé v novojičínském dresu, Tobiáš, který se  po krásné akci Švece a centru Slaninky trefil přesně hlavou k tyči, když ještě chvíli před tím kopl přímý kop ze šestnácti metrů nad branku - 2:1. Brzy poté vychytal Prepsl po akci Omasty a jeho centru šanci Gomoly, na druhé straně mohl za chvíli vyrovnat Ilko, ale jeho střela z dobré pozice  po přihrávce od Farského, skončila jen na boční síti domácí branky.
    Trvalo skoro dvacet minut druhé půle, v nichž hosté pokračovali v určitém náporu, než si vytvořili po rychlé akci Kalicha se Švecem velmi nadějnou šanci na vyrovnání, ale Švancer mířil mimo, poté byl neúspěšný Matušovič z přímého kopu, vyrovnávací brankou neskončila ani střela kapitána Švece po rychlém brejku. Pak se již mohli radovat potřetí domácí, když se po akci Matušoviče a obranou odraženém míči, trefil za záda Prepsla Wojnar - 3:1. To již domácí hráli v určité „pohodě“, pět minut na to se opět po akci domácího hrajícího trenéra Matušoviče dostal míč ke Gomolovi, ale šanci navýšit skóre mu zmařil včasným vyběhnutím Prepsl. Další snaha hostí o změnu stavu dostala „ránu“ v podobě čtvrtého gólu, o který se postaral hlavou po rohovém kopu Matušoviče vysoký Gomola - 4:1. Když deset minut před koncem přestřelil Prepslovu branku z dobré pozice Trmal a na druhé straně vychytal Stach v pádu šanci Tobiáše, museli hosté spolknout podruhé  za sebou hořkost prohry, protože bez neproměněných šancí se nevyhrává …

Trenér Jan Pejša: „Samozřejmě, že je to obrovské zklamání, protože jsem byl přesvědčený, že si z Havířova přivezeme tři body. Bohužel to dopadlo tak jak to dopadlo a já se k tomu nechci nějak moc vyjadřovat, prostě my jsme svoje šance neproměnili soupeř ano, ale spíše je zarážející, že jsme, když to řeknu na tvrdo, tak  jsme to vítězství soupeři darovali i díky naší nedůslednosti až naivitě, prostě takhle se to hrát nemůže. Říkám, ten výsledek vypadá tak, jak vypadá“.

Nový Jičín: Prepsl - Ilko, Malina, Farský (72. Fertál), Švancer - Kalich, Švec, Juříček, Slaninka (80. Farkas) - Lokša, Tobiáš.
Branky: 3. Omasta, 28. Matušovič, 69. Wojnar, 76. Gomola, ŽK: Matušovič, Gomola, Wojnar, Zupko, Rozsíval – Farský, Juříček, rozhodčí: Koláček - Mikeska, Řezníček, diváci: 210.