09.09.2017 FK NOVÝ JIČÍN – LOKOMOTIVA PETROVICE 2 : 1 (0 : 0)

09.09.2017 19:34

    V šestém kole FORTUNA divize se utkali soupeři, kteří tradičně zpravidla shlíželi na soupeře z horních pater tabulky. Tentokrát to byl souboj předposledního s posledním, pro oba tudíž zápas o psychickou výhodu. První poločas přinesl sice větší aktivitu domácích, ale přibývalo jen rohových kopů, koncovka byla znovu žalostná. Na druhé straně jedinou šanci do které se dostali hosté, jim špatně vyboxovaným míčem připravil brankář Ognyanov, který svou chybu sám naštěstí napravil. Vzrušení, ale nefotbalového charakteru přinesl průjezd historického gardového jízdního praporu na koních areálem stadionu v rámci městských slavností. Uplynulo 15 minut a opačným směrem proběhl areálem jeden z koní, ale tentokrát bez jezdce.
    Jak všechno s koněm dopadlo nevíme, ale důležité je, že naši fotbalisté vstoupili do druhého poločasu  s ještě větší aktivitou a soupeř se bránil jen s velkými obtížemi. Největší šanci spálil Pyclík, který kolmou přihrávku Švece do jasné pozice napálil vysoko nad. Tlak naštěstí pokračoval, přibývalo závarů v pokutovém území hostů a v 59. min. po ruce obránce si Pyclík vše vynahradil, když z pokutového kopu poslal svůj tým do zaslouženého vedení 1:0. Zdálo se, že hosté nemohou svou hrou domácí překvapit, ale přišla 74. min. a hostující Gomola přehodil brankáře Ognyanova, který v postavení mimo malé vápno(!), na lehkou střelu nedosáhl. Stav 1:1, ale netrval dlouho. Přišla 78. minuta a s ní i nejlepší okamžik utkání, pro který se na fotbal chodí. To Pyclík zužitkoval centr z pravé stany a ranou z voleje trefil šibenici hostujícího brankáře, který byl naprosto bez šance. A na stavu 2:1 už nic nezměnila ani zvýšená aktivita hostů, kterým tak zůstalo poslední místo v tabulce minimálně i do příštího kola. Pro naše mladé mužstvo by však tento výsledek měl být psychickým povzbuzením.
Sestava: Ognyanov – Javorek, Malina, Nippert, Kiss Farkas – Kalich (89.Pokorný), Švec, Staněk (80.     Juříček), Hruška (66.Uhlíř) – Opatřil, Pyclík
Branky:  59. Pyclík (PK), 78. Pyclík – za hosty 74. Gomola
Rozhodčí:  Poláček David -  Šimoník David, Kovářčík Dominik     Delegát FA:  Rabušic Radek
Diváci: 147

Příští utkání sehraje naše mužstvo  ve Šternberku v sobotu 16. září v 15:30 hodin. Odjezd ze stadionu je ve 12:45 hodin.
Na domácím stadionu se opět setkáme v sobotu 23. září. Od 15:30 hodin bude naším dalším soupeřem mužstvo NOVÉ SADY Olomouc. 

Těšíme se na Vaši podporu.