09.08.2014 FK NOVÝ JIČÍN - TJ LOKOMOTIVA PETROVICE 2:3 (1:0)

10.08.2014 17:16

Ani vedení 2:0 nestačilo novojičínským fotbalistům k předpokládanému domácímu vítězství v zahajovacím kole nového ročníku divize nad soupeřem, jemuž měli vracet prohru 5:3 z domácího předposledního utkání uplynulého ročníku, když vlastní laxností ve hře ve 2. poločase o výhru přišli. Neuběhla ani minuta a domácí, kteří nastoupili v sestavě s novými posilami Cigánkem, Švecem a Švancerem, si vytvořili obrovskou šanci k otevření skóre, když se míč dostal v pokutovém území k Moravčíkovi, který však poslal míč docela „zbrkle“ vysoko nad branku soupeře. Z úvodního tlaku se však domácí vedoucího gólu dočkali po deseti minutách hry, když po přiťuknutí míče Švancerem, neměl osamocený Smolarčík žádný problém překonat z deseti metrů brankáře Hájka - 1:0. Až do třicáté minuty, kdy už byl na hřišti za zraněného kapitána Bajera Neumann, se bojovalo dosti daleko od branek, oba týmy vycházely ze zajištěné obrany a do šancí se skoro nedostaly. Pro domácí přišly až v závěru první půlhodiny, kdy se míč po rohu Farkase dostal na hlavu nabíhajícího Maliny, odkud šel jen do náruče dobře u tyče postaveného gólmana, který skoro v zápětí neudržel míč po střele Farkase z přímého kopu, ale obránce stačil odvrátit míč na roh. Z vyrovnané hry se toho na hřišti do přestávky již moc neudálo.
    Hned v úvodu druhé části hry se hosté, po domácí ztrátě míče na půli hřiště, dostali do rychlého protiútoku, na jehož konci byla střela Ptáčka, kterou domácí brankář Šrom reflexivně vyrazil. Za několik minut přišla pěkná kombinační akce domácích, při níž brankář Hájek vyrážel bombu Cigánka, odražený míč poslal Smolarčík nad branku. Po několika rohových kopech na obou stranách, které obrany s brankáři vcelku bez problémů vyřešily, pak již přišla pěkná akce domácích vedoucí ke druhému gólu, když Švancer poslal krásnou přihrávku na střídajícího dalšího „novice“ Radovana Lokšu, který levačkou nekompromisně překonal brankáře Hájka - 2:0. A zdálo se, že se začíná naplňovat předsevzetí domácích udělat vše pro vítězství. To mohl ještě potvrdit o několik minut později Lokša, jemuž po pěkné akci Hejduška s přihrávkou od Neumanna, ukopl obránce míč v šestnáctce v dobré gólové pozici. A znovu i tentokrát platilo pořekadlo „nedáš dostaneš“, protože z rychlého protiútoku se míč dostal kolmou přihrávkou od Dittricha mezi domácími obránci do pozice „zavánějící“ ofsajdem ke střídajícímu Hanuskovi, který překonal vybíhajícího Šroma - 2:1, což byla pro domácí docela „sprcha“. Ti, stále ještě docela spokojeni s vedením, jakoby se z tohoto gólu nepoučili, protože i v další fázi utkání nechávali hostům dosti velký prostor k útočení, na což doplatili osm minut před koncem, kdy Šrom nejdříve zlikvidoval bombu Dittricha, aby v zápětí z následné útočné akce hostí, už byl bezmocný proti střele autora prvního gólu Petrovic Hanuska za jeho záda - 2:2. Až teprve poté se domácí z tohoto „šoku“ začali vzpamatovávat, ale výsledkem byl je přímý kop Moravčíka pět minut před koncem mířící do šestnáctky hostí, na který nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. A tak přišel trest v podobě třetí branky do sítě Šroma, o níž se po přihrávce hostí před jeho branku, „postaral“ domácí obránce Malina… A „dílo bylo dokonáno“, místo úvodní výhry domácích, přišla pro ně nečekaná, ale za hru ve druhém poločase, asi i zasloužená prohra.

Sestava N. Jičín:     Šrom - Hejdušek, Malina, Nippert, Farkas - Molnár, Švec, Cigánek, Švancer - Bajer ( 20. Neumann), Smolarčík (59. Radovan Lokša).
Branky:                      10. Smolarčík, 66. Rad. Lokša - 74. a 82. Hanusek, 90.vlastní Malina

ŽK:                               Cigánek - Gill,

Rozhodčí:                 Streit - Mojžíš, Kaloč

Diváci:                        145.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ:       Sobota 16. srpna 2014 v 16:30 hod. - FC DOLNÍ BENEŠOV - FK NOVÝ JIČÍN