08.11.2015 FC Opava B - FK Nový Jičín 1:0 (1:0)

08.11.2015 20:30

    Devítizápasová série našeho mužstva bez porážky je minulostí. Skončila v utkání ve kterém s opavskou rezervou se ztráta všech bodů spíše nečekala, ale tak už to bývá. Zatímco před týdnem s vedoucím celkem tabulky v olomouckých Nových sadech to byla přehlídka řady ukázkových akcí a mnoha šancí, tentokrát to ve všech řadách skřípalo, hra byla z naší strany hodně komplikovaná a neefektivní. Faktem je, že proti minulému zápasu trenér musel řešit neúčast stopéra Maliny, který je na služební cestě mimo republiku a také výpadek zraněného Smolarčíka se ukázal jako problém. Změny v sestavě z těchto důvodů sice byly nevyhnutelné, nicméně posuny na jednotlivých postech připomínaly spíše řetězovou reakci, ale efekt nepřinesly a spíš tomu bylo naopak. Největším překvapením bylo zařazení Michala Kiss Farkase do útoku k Radovanu Lokšovi, jako podhrotového útočníka. Evidentně to nebylo dobré řešení, stejně jako zařazení Pavola ILka na pravý okraj obrany místo stabilního a spolehlivého Davida Molnára, který tentokrát uprostřed zálohy neměl svůj den. Nutno říci, že Pavol ILko spolu s kapitánem mužstva Martinem Švecem byl v utkání našim nejlepším hráčem, který vytrvale podporoval naše útočné akce a přesto jeho potenciál mohl být výrazněji využit uprostřed zálohy.
Začátek a celá první půlhodina přesto naznačovala, že fotbalovějším celkem je naše mužstvo, jenže převaha sama o sobě nestačí. Rohových kopů sice přibývalo, ale v pokutovém území domácích jsme se jen těžko proti dobře organizované obraně prosazovali. A když se už zdálo, že gól musí padnout, byl na místě domácí brankář Lasák, který bravurně vyrazil m.j. i prudkou hlavičku Švece po rohovém kopu a držel své mužstvo i při několika dalších závarech. To co nedokázali využít naši hráči, předvedli na druhé straně domácí. Ojedinělý rohový kop ve 33. min. jednoduše prodloužili hlavou až na zadní tyč a další opora domácích, stoper a kapitán mužstva Hoza neměl problém hlavou ze tří kroků zajistit domácím vedení 1 : 0 a jak se později ukázalo, byla to vítězná trefa. Do konce poločasu se obraz hry nezměnil, naše mužstvo se ani přes zvýšenou snahu nedokázalo brankově prosadit.   
    Všeobecně se očekávalo, že do 2. poločasu nastanou přesuny na jednotlivých postech v sestavě našeho mužstva, že se někteří vrátí na „své posty“, ale nestalo se tak. Obraz hry se nezměnil. Naši se snažili nepříznivý stav změnit, ale chybělo i kousek štěstí. V 55. min. ke vší smůle a možná dřív než bylo třeba, opustil hřiště lehce zraněný Martin Slaninka a na jeho místo přišel Filip Nippert. O minutu později vychytal Lokšovu ránu z hranice pokutového území domácí brankář. Domácí se dostávali z brejků do slibných protiútoků, ale neprosadili se a spíše se soustředili na udržení vedení. V samotném závěru se mohl prosadit Lokša. V 84. min.  se ocitl na zemi po souboji s domácím brankářem, naši se dožadovali penalty, ale skončilo to pouze ŽK pro Lokšu za protesty. Hektický závěr již nic nového nepřinesl.  
Našim hráčům nelze upřít velkou dávku bojovnosti, ale herně to tentokrát na dobře organizovanou hru domácích nestačilo.

ŽK:              85. Lokša
Sestava:    Šrom – Ilko, Švec, Farský, Švancer – Kalich, Molnár, Juříček, Slaninka (55. Nippert) – Kiss Farkas, Lokša
Rozhodčí: Běhal – Marcineanu, Richtár
Delegát:     Šalata

Pozvánka na příští utkání:
V sobotu 14. Listopadu poslední utkání podzimní části soutěže na stadionu v Novém Jičíně proti   
TJ  JISKRA  RÝMAŘOV – začátek ve 13:30 hodin