08.10.2016 FK NOVÝ JIČÍN - SLEZSKÝ FC OPAVA „B“ 3:0 (1:0)

08.10.2016 20:42

    Zasloužené vítězství. Tak by se stručně dalo hodnotit utkání, které rozhodně muselo uspokojit. Přitom hosté mají vysokou kvalitu a jejich tabulkové postavení není rozhodně náhodné. Na druhé straně se zdá, že naše mužstvo se dokázalo vymanit ze špatného vstupu do nového ročníku divize a výkon jde postupně nahoru.
    Vstup do utkání přitom moc optimistický nebyl. Již v 5.min. se totiž zranil stoper Malina, jeden ze zkušených opor týmu. Ještě se sice pokusil pokračovat, ale za další dvě minuty již odkulhal s výronem kotníku nadobro. I s touto smolnou situací se mužstvo vyrovnalo, hrálo aktivně a v oboustranně útočném průběhu 1.poločasu dokázalo ve 43.min.strhnout vedení na svou stranu. To Lokša parádně trefil z 20 m. pravou šibenici a branka „do šatny“ byla odměnou za usilovnou snahu a větší aktivitu.
    Na strašidelný vstup do 2.poločasu v posledním utkání v Havířově naše mužstvo tentokrát dalo zapomenout. Od jeho zahájení pokračovalo v aktivitě, zatlačilo soupeře a vytvářelo si šance. Definitivní rozhodnutí mohlo přinést již prvních 5 min., ale dvakrát Smolarčík a po něm i Kalich dobré příležitosti nedokázali proměnit. To se naštěstí podařilo v 55.min. Lokšovi, který ozdobil utkání svým druhým gólem, když zhruba z hranice šestnáctky opět nedal hostujícímu brankáři Godulovi šanci, tentokrát ranou do levé šibenice. Důležitým faktorem bylo, že naše mužstvo ani za tohoto stavu neslevilo z náročného způsobu hry a hosté se jen těžko prosazovali. Jejich snad největší šanci, když postupovali dva na jednoho našeho obránce, jim zmařil obětavý Kalich. Když potom v 73.min. Opatřil obešel z pravé strany v pokutovém území dva obránce hostí a nezištně předložil do šance Smolarčíkovi, ten nezaváhal a střelou po zemi zvýšil na třígólový rozdíl. Nakonec to byl i konečný výsledek, který má nejen tříbodovou hodnotu, ale měl by pro silně omlazený kolektiv znamenat i potřebný nárůst sebevědomí.
    Již dlouho se v N.Jičíně tolikrát v průběhu utkání a na jeho konci netleskalo, tak snad by tomu tak mohlo být i příště. To ale záleží na hráčích. Tentokrát to bylo spravedlivé ocenění pro celý kolektiv.
    A co k tomu říká trenér A.Holub?: „Dobrá práce všech bez rozdílu, ale je třeba i na vydařená utkání jako bylo tohle, rychle zapomenout a soustředit se na další. V každém případě jsem rád, že hráči akceptují tvrdé nároky a jsem přesvědčen, že se dostaví i zlepšení našeho postavení v divizní tabulce.“

Sestava: Klepek – Kalich, Malina (7.Kiss Farkas), Javorek, Macíček Pavel – Opatřil, Švec, Juříček, Uhlíř (83.Pokorný) – Smolarčík (79.Urbanovský), Lokša
Branky: 43. a 55. Lokša, 73. Smolarčík
Rozhodčí: Vrťo Peter – Duda Radim, Fajkus Josef Delegát FA: ing. Holík Miloš

 

Pozvánka na příští domácí utkání:
V sobotu 22. října proti FC DOLNÍ BENEŠOV – začátek ve 14:00 hodin