08.08.2015 TJ JISKRA RÝMAŘOV - FK NOVÝ JIČÍN 2:2 (1:2)

09.08.2015 08:10

Docela solidního výsledku v podobě remízy na hřišti soupeře, dosáhli novojičínští fotbalisté hned v úvodu nového ročníku divize. V sestavě bez zraněných Kalicha, Lokši, nemocného Šroma a Maliny, na druhé straně hned se třemi hráči ze soupisky druholigového Frýdku-Místku, jehož je Nový Jičín od letošní sezóny farmou, začali hosté fantasticky, když poté, co Smolarčík „vyprášil“ hned v úvodní minutě rukavice domácího brankáře střelou z dálky, se stejný hráč o dvě minuty později trefil parádní bombou ze třiceti metrů, proti níž už domácí gólman neměl šanci zasáhnout - 0:1. To byl začátek „jako hrom“ a to ještě nebylo vše. Po dvou rohových kopech domácích, přišla na konci první desetiminutovky pěkná kombinační akce hostí, na jejímž konci se dostal míč k autorovi vedoucího gólu, který byl v pokutovém území stažen a správně nařízenou penaltu sám proměnil - 0:2. Ještě dalších více než deset minut hráli hosté nebojácně, útočně, dařila se jim kombinace, byli lepší domácích. Pak však přišla nenápadná situace v pokutovém území hostí, kde v souboji „tělo na tělo“ s obráncem Javorkem upadl u brankové čáry domácí Šupák, po němž na pokyn asistenta odpískal hlavní rozhodčí proti hostům penaltu, z níž se kapitán Jiří Furík nemýlil - 1:2. Deset minut poté stálo na straně hostí i štěstí, když celkem slabá střela Michala Furíka skončila na tyči novojičínského brankáře Miháleka, krátce na to zase trefil autor dvou gólů Smolarčík z přímého kopu snad ze třiceti metrů břevno domácí branky, čímž byly vlastně do poločasu velké šance na obou stranách vyčerpány.
    Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a neuběhly ani tři minuty a bylo  srovnáno, když se po sražené střele J. Furíka kopal rohový kop, z něhož se Ondruška hlavičkou s pomocí tyče trefil do sítě branky hostí - 2:2.  Pak přišel určitý tlak domácích se třemi rohovými kopy a několika dalšími docela nebezpečnými situacemi v šestnáctce hostí, s nimiž si však obrana poradila. Hosté poté hru vyrovnali a sami se dostali do dvou velmi dobrých situací ke vstřelení branky, ale Farkasovi nejdříve bombu z přímého kopu brankář Kameník vyrazil, aby o pár minut později po pěkné kombinační akci s rychlým protiútokem zakončil po přihrávce od Rybříka stejný hráč z dobré pozice v pokutovém území střelou vedle branky. Když závěr utkání již žádné gólové šance nepřinesl, skončilo docela  zajímavé utkání nakonec pro obě strany odpovídající dělbou bodů.
Trenér Jan Pejša: „Samozřejmě, každý bod se počítá a obzvlášť bod z venku. Měli jsme výborný začátek, kdy Honza Smolarčík dal krásným gólem na jedna nula a potom proměnil pokutový kop po faulu na něj. Ještě dalších dvacet minut jsme měli svoji kvalitu, potom nás domácí začali svoji kombinační hrou trošičku přehrávat, což vyústilo brankou z penalty, kterou rozhodčí písknul. Nevydařil se nám však ani vstup do druhého poločasu, když brzy po zahájení domácí po zbytečné individuální chybě našich, stav srovnali. Domácí pak byli v určitém tlaku, ale žádnou brankovou šanci si nevypracovali, v polovině druhé půle jsme začali být aktivnější my ale vytvořené dobré šance Švancer ani Farkas neproměnili.  Z mého pohledu nakonec spravedlivá remíza“.

Sestava FK NJ:  Mihálek - Folta, Molnár, Javorek, Farský - Rybařík (90. Nippert), Švec, Juříček, Farkas - Švancer, Smolarčík.
Branky:                26. Jiří Furík (p.k.), 78. Ondruška - 3. a 11. (p.k.) Smolarčík
ŽK:                        Němec, J. Furík, M. Furík - Rybařík, Farkas, Folta,
Rozhodčí:           Vrťo - Slaminka, Šafrán.