08.04.2017 FK Nový Jičín - Hranice 4 :1 (3:0)

08.04.2017 20:16

Čtvrtý jarní zápas - čtvrté vítězství, taková je bilance fotbalistů Nového Jičína v jarním boji o udržení divizní příslušnosti. To čtvrté vítězství se zrodilo v domácím utkání s pátým celkem tabulky  opět po výborném prvním poločase, dalo by se napsat, skoro „jako přes kopírák“ po průběhu předcházejícího utkání ve Valašském Meziříčí. Domácí hned krátce po zahájení hry ukázali, jak by jejich hra mohla vypadat, když  se do míče opřel Lokša a jeho bomba skončila v náručí brankáře Tomečka. Avšak neuběhly ani dvě minuty a „už to tam spadlo“, když se po akci Krčuly a jeho přihrávce, trefil přesně Opatřil - 1:0. Krátce poté přišel přímý kop  autora gólu a po něm hlavička Lokši mířící těsně nad branku, za chvíli mohlo být i srovnáno, když po chybné rozehrávce domácích, se dostal k míči Vyka, ale jeho „lob“ přes daleko z branky vyběhnutého Ognyanova skončil naštěstí daleko vedle, domácí gólman poté vyřešil i docela nebezpečný útok hostí. Na konci první čtvrthodinky  se po akci kapitána Švece dostal míč k Lokšovi, který jej poslal od brankové čáry zpět na Juříčka a ten už si věděl rady, když přesnou střelou navýšil vedení domácích - 2:0. Ti hráli v pohodě, s pozornou obranou, dařila se jim kombinace a využívali každé nepřesnosti hostí k rychlým útokům. Pět minut po druhé brance se po přihrávce od Kalicha pěkně uvolnil Lokša, jeho střelu  z obávané levačky brankář v pádu chytil, poté k němu doputoval i přímý kop Opatřila. Hosté se přes koncentrovanou obranu domácích dostávali na dostřel jejich  branky je velmi sporadicky. Přímý kop Martina Lasovského v pohodě a bez problémů chytil Ognyanov, z protiútoku se po přihrávce od Lokši  dostal na druhé straně do výborné střelecké šance Macíček, ale míč kopl vysoko „do nebe“. Tentýž hráč se však mohl radovat o osm minut později, když po akci Švece s následnou přihrávkou  Juříčka na Opatřila, z blízka doklepl míč do sítě, jako „pojistku“ ke třetímu gólu - 3:0. Když domácí obrana s brankářem vyřešili situace po třech rohových kopech hostů a gól nepadl na druhé straně z rychlého brejku Javorka s centrem mimo branku,  šli do šaten na přestávku spokojenější domácí s velmi  slibným vedením.
    Pár okamžiků po zahájení druhé půle se dostal k míči Lokša, který s nim postupoval z úhlu na branku, avšak jeho přihrávku volného nabíhajícího Kalicha  obránce hostí vystihl. Domácí, jakoby docela spokojeni s dostatečným náskokem, poněkud ubrali na rychlosti i přesnosti, čehož se snažili využít hosté a po jednom z útoků, se dostali do dosud největší šance, když se po přímém kopu Čápa poněkud více „zapotil“ Ognyanov, který musel s námahou likvidovat míč mířící do jeho branky z hlavičky spoluhráče. Uběhlo dvacet minut druhé půle a domácí se, už opět po zvýšené aktivitě, dočkali  čtvrtého úspěchu, o který se postaral svým osmnáctým gólem v sezóně kanonýr Lokša, když po krásném pasu od Kalicha překonal krásnou střelou z úhlu vybíhajícího brankáře  Tomečka - 4:0. Z další hry, která se odbývala víceméně mezi šestnáctkami, hosté nic nevytěžili ze dvou rohových kopů po sobě, stejně tak byl neúspěšný  útok domácích, když Lokša vystihl chybnou rozehrávku brankáře, ale místo jeho přehození, zvolil přihrávku na nabíhajícího spoluhráče, což nedoznalo úspěchu. V podstatě již za rozhodnutého stavu  poslal trenér Hajný na hřiště postupně Jakuba Macíčka za Opatřila, poté Uhlíře za Kalicha a Krčulu nahradil Smolarčíkem. Čerstvý Uhlíř se brzy dostal do dvou docela dobrých příležitosti k navýšení skóre, ale z první šance přestřelil z blízka branku a další jeho střela byla sražena na roh. Tři minuty před koncem neuznal rozhodčí hostům gól, když Nehyba dopravil míč do sítě poté, co vypadl z rukou domácího brankáře. Hosté se však gólu přece jen dočkali, když po sražení jejich hráče v pokutovém území Macíčkem, nařídil rozhodčí v devadesáté minutě penaltu, kterou proměnil Kundrát - 4:1. Celkem dvanáct jarních bodů a šestnáct vstřelených branek je pro tým Nového Jičína výborným vkladem do další části sezóny.
Trenér Pavel Hajný: „Vstup do utkání jsem měli velmi dobrý, brzy jsme vedli dva nula, pak tři nula, takže ten první poločas, samozřejmě až na některé věci, jsme neřešili špatně, takže spokojenost. Druhý poločas, bohužel, i když jsme si něco řekli, tak už to nebylo ono a když jsme dali čtvrtý gól, tak už jsme byli zbytečně zalezlí a už to nemělo tu kvalitu. Ale já to beru, takový výsledek by jsme před zápasem určitě brali, ale i sami  hráči, jak jsem to cítil v kabině, byli z toho druhého poločasu docela rozčarovaní, na jednu stranu je super, že si to uvědomují, ale musíme být trošku pokorní …“

Nový Jičín: Ognyanov - Javorek, Malina, Nippert, P. Macíček - Opatřil (66. Macíček Jak.), Kalich (69. Uhlíř), Švec, Juříček - Krčula (74. Smolarčík), Lokša.
Branky: 4. Opatřil, 15. Juříček, 37. P. macíček, 65. Lokša - 90. Kundrát, ŽK: Švec, Krčula - Čáp, Nehyba, rozhodčí: Šamárek - D. Šafrán, M. Šafrán, diváci: 170.