07.10.2017 FK NOVÝ JIČÍN - MFK HAVÍŘOV 3 : 0 ( 1 : 0 )

07.10.2017 17:49

Vedoucí  mužstvo Fortuna divize z Havířova se prakticky od samého začátku utkání nedostalo ke svému kombinačnímu stylu hry. Domácí nenechali nikoho na pochybách a nastoupili s odhodláním ukončit již příliš dlouhou jednobodovou sérii nerozhodných výsledků. Ve všech směrech svého soupeře přehrávali. V 17. min. Ondra Pyclík ještě ve vyložené pozici po přihrávce Staňka nedal, ale vše si vynahradil ve 20. min., když si v úniku poradil s vyběhnuvším brankářem hostí, toho technicky  prostřelil a dostal tak své mužstvo do zaslouženého vedení 1:0. Domácí nepolevili a dále drželi hosty na jejich polovině. Všechno, ale mohlo být jinak ve 32. minutě. Ojedinělý protiútok mohl gólově zakončit havířovský Klejnot, ale naštěstí z jasné pozice střílel mimo.
    Druhý poločas domácí začali opět velmi dobře a odměnou jim byla branka na 2:0. Již ve  48. min. po ose Pyclík – Juříček byl tím třetím Honza Kalich, který z hranice šestnáctky bombou k tyči  nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. To byl okamžik,který zřejmě zlomil hosty definitivně. Hned v 52. min. totiž pro ně mohlo být ještě hůře. To se po přihrávce Staňka ocitl sám na malém vápně Pepa Opatřil a vyšachovaná obrana hostů jen přihlížela, jak se domácí hráč mohl zeptat brankáře „kam to chce“, ale ten si hrál tak dlouho, až se pánem situace stal hostující brankář. Hosté pak začali hrát na riziko, pokusili se o útočnou hru, ale kromě několika standartek si pořádnou šanci nevytvořili. Naopak každý protiútok domácích do otevřené obrany byl hodně nadějný, ale úspěch přinesla až 83. minuta. To hrající trenér a nejzkušenější hráč hostů Matušovič v pozici posledního stopera přišel o míč v souboji s Pyclíkem a ten si dokázal poradit i s vyběhnuvším brankářem. Toho obešel a zavezl míč až do branky a naprosto zasloužený výsledek 3 : 0 se stal skutečností. Domácí se dočkali zaslouženého potlesku diváků, kteří tak ocenili dobrý a do příštích utkání snad i nadějný výkon.

Sestava:  Tichánek – Wolf, Javorek, Nippert, KissFarkas- Opatřil (82.Uhlíř), Švec, Juříček, Kalich (80. Hruška) – Staněk, Pyclík (85.Fertál)
Branky: 20. Pyclík, 48. Kalich, 83. Pyclík
ŽK:   82. Pyclík  -  59. Uher, 64. Bialek, 78. Cigánek
Rozhodčí:  Zaoral Vít – Šištík Petr, Šimoník David        Delegát FA: Vysloužil Petr
Diváci: 165

Pozvánka na příští zápasy:
V neděli 15. října v 10 hodin v ÚSTÍ u Hranic – odjezd autobusu ze stadionu v 8:15 hodin.