07.04.2018 FK NOVÝ JIČÍN – FC VSETÍN 1 : 0 (1:0)

08.04.2018 07:45

    Utkání se Vsetínem má vždy příchuť „malého derby“. Moc branek nikdy nepadá (na podzim ve Vsetíně 1 : 1) a nejinak tomu bylo i tentokrát. Domácí sice splnili roli favorita, ale vítězství se nerodilo lehce.
    Hosté se zaměřili na poctivou obranu, domácí si vynutili převahu, ale šance nedokázali dotáhnout. První velkou měl v 15. minutě Pyclík, ale jeho pokus o přehození brankáře hostí skončil těsně před brankovou čárou. Naštěstí pro domácí přišla 20. min., kdy se Opatřil krásně opřel do míče a ranou z dobrých 20 metrů trefil levou šibenici hostující branky. Nádhera. Pojistit vedení mohl ve 35. min. Juříček, ale z dobré pozice trefil jen boční síť. Hosté se zdáli být neškodní, ale přišla 39. min. a trestný kop z rohu šestnáctky skončil na zadní tyči domácí branky. Naštěstí pro domácí, z dorážky hosté nic nevytěžili.
    Druhý poločas byl kopií prvního. Hosté si žádnou vyloženou šanci vytvořit nedokázali a rohové kopy, s těmi si domácí obrana v čele s brankářem Ognyanovem dokázala poradit. V 55.min. po centru Volfa mohl zvýšit vedení domácích Pyclík, ale hlavičkoval nad a v 76.min vychytal Opatřila hostující brankář. Největší šanci však v 83.min. „zazdil“ střídající Farkas, který odražený míč mohl lehce zavěsit do téměř odkryté branky hostí, ale místo rozvážného řešení použil sílu a vysoko přestřelil.
    Vítězství sice těsné, ale 3 body nakonec zaslouženě zůstávají doma.

Sestava:   Ognyanov – Volf, Malina, Javorek, Macíček – Kalich (64.Pokorný), Juříček,Staněk (75.Kiss Farkas), Opatřl (85.Urbanovský), Pyclík
Branka: 20. Opatřil
Rozhodčí:  Vrťo Peter – Mankovecký Tomáš, Kaloč Radim      Delegát FA:  Mužík František
ŽK:   44.Kalich, 76.Volf, 85. Javorek  -  60. Kovács, 67. Matúš

Pozvánka:
Další utkání hraje naše mužstvo v Petrovicích v sobotu 14. dubna – začátek v 15:30 hodin.       
Odjezd autobusu ve 13 hodin ze stadionu.