06.08.2017 TVD SLAVIČÍN – FK NOVÝ JIČÍN 2 : 0 (1 : 0)

06.08.2017 12:41

    Vstup do nového ročníku Moravskoslezské divize se našemu mužstvu výsledkově nepovedl. Samotná hra byla přitom naprosto vyrovnaná a všechno mohlo být jinak … kdyby, ale na kdyby se nehraje, rozhodují góly a ty dali jen zkušenější domácí.
    Již ve 3. minutě mohl po rohovém kopu z jasné pozice na malém vápně skórovat Javorek, ale přestřelil a že stále platí „ nedáš – dostaneš“ se ukázalo již z protiútoku. To si nejlepší domácí hráč Petr Švach zkušeně po zaváhání Farkase „došel pro faul“ na pravé straně těsně za hranicí našeho pokutového území.  A vzápětí následovala další chyba, tentokrát brankáře Tichánka, který si za pouze dvoučlennou zdí nepohlídal prostor u „své“ bližší tyče. Pastorek z trestného kopu v 5. min. tak dostal lacině své mužstvo do vedení. Ke cti našeho mužstva je nutno říci, že pokračovalo v útočení. Blízko k vyrovnání měl Pyclík, který po individuální akci střílel těsně vedle, o aktivitě svědčí i větší počet rohových kopů, které však naše mužstvo nedokázalo využít. Ve 35. min. naši hráči reklamovali ruku v pokutovém území domácích.  Celkově se zásluhou obou mužstev hrálo divizní utkání velmi dobré úrovně a potvrdil to i druhý poločas.
    Dlouho to vypadalo, že bychom se s naší rostoucí aktivitou mohli vyrovnání dočkat, ale domácím se dařilo hru rozkouskovat nebo obdivuhodný zákrok vytáhl domácí brankář.  Na obou stranách přibývaly žluté karty a v době největšího tlaku nám nepřálo ani štěstí. Když se domácím s námahou podařilo v 88. min. odvrátit střelu Javorka na roh, který pomezní jasně signalizoval, hlavní rozhodčí, který byl ve vzdálenější pozici, rozhodl opačně o odkopu od branky! Naši vehementně protestovali, domácí rychle rozehráli a ve snaze dohrát utkání u našeho rohového praporku si navíc vykoledovali faul. Zkrácený roh, trestný kop na zadní tyč, nekoncentrovanost naší obrany včetně brankáře a domácí pohodlně hlavou dávají utkání definitivní podobu.
    Za bojovnost a předvedenou hru naše mužstvo zaslouží pochvalu, ale v efektivitě jsou jasné rezervy.
Sestava:    Tichánek – Javorek, Malina, Nippert, KissFarkas – Kalich (54.Wolf), Švec, Juříček, Uhlíř (46.Staněk) – Opatřil, Pyclík
Rozhodčí:   Škrobák Lukáš – Koláček Jan, Mankovecký Tomáš    Delegát FA:   ing. Holík Miloš
 
Pozvánka na příští utkání:          

V SOBOTU 12.SRPNA v 17 hodin
FK NOVÝ JIČÍN – SFC   O P A V A