06.08.2016 Jiskra Rýmařov – FK Nový Jičín 5:1 (3:0)

07.08.2016 20:27

    Tak to byla facka přes celou hubu, omlouvám se , ale slušněji neumím tento výsledek komentovat. Z naši strany jen prvních deset minut bylo podle představ. Je pravdou, že rozhodčí neodpískal v 7min. pokutový kop (kleplo to a bylo slyšet až na tribuně) proti domácím za faul na Marka Hrubého a ihned nebyla udělena žlutá karta za 2min.za brutální faul na Kalicha. Za dvacet minut,ale za stejný přestupek byl našemu Kalichovi udělená Ž.K.Je , ale zapotřebí říci, že v tuto dobu se naši hráči soustředili na výkon rozhodčího místo aby se soustředili na hru!!!
    Přišla první akce domácích v desáté minutě a po levé straně kde velice agilně hrající Němec který celý první poločas zaměstnával naši obranu po centru bylo málo důrazu v obrané fázi a domácí šly do vedení. Od té doby byl na hřišti jen jeden celek .Naši si nedali žádnou kloudnou přihrávku,bez pohybu a hlavně špatná hra do zadu, mnoho individuálních chyb za co jsme byli potrestání. Celkový obraz nemohl jinak dopadnout tak jak byl a poločas 3:0 pro domácí.
    Ve druhé půli se čekalo,že naši hráči kde byli o poločase uděleny dvě změny se pokusí výsledek zkorigovat,ale pravdou byl opak když domácí po pěti minutách navyšují výsledek na 4:0. Po málo viděné akce v tomto zápase jsme  po standardce přece jen snížili na 4:1 po hlavičce Pavla Macíčka.Za dalších pět minut měl dvě velké šance Nippert,který na dvakrát z malého vápna nepřekonal domácího gólmana.A to bylo vše.Po teto akci jsme opět neudrželi míč,naši útočníci se neprosadili a ani nedostali od záložníků žádnou finální přihrávku a lehce jsme se zbavovali míče dále tvořili hrubé chyby.Zkrátka obraná fáze ztroskotala a domácí z našich osmi hrubých chyb nás pětkrát potrestali a tři tutovky domácích Tichánek  zneškodnil.Na hřišti z našich lze jen pochválit Tichánka,Kalicha a Juříčka.Poslední dva jmenování se prali o výsledek až do konce utkání.Domácí si za předvedený výkon po stránce nasazení,taktiky a bojovnosti výhru zasloužili.
 
Sestava: Tichánek - Pokorný, Malina, Nippert, Kiss Farkas Micha - Kalich (80 min.Seidler), Juříček, Opatřil (46 min.Macíček Pavel), Hrubý(46 min.Uhlíř) - Smolarčík, Lokša
Branka: Macíček P.
Rozhodčí: Černoevič, Trigas, Broskevič
Delegát: Mužík
120 diváků
 

Příští utkání v úterý 9.8.2016 2 kolo poháru Mol přivítáme doma v 17 hod. prvoligovou Karvinou jako jediného zástupce našeho kraje v 1lize a věříme, že naši hráči se budou chtít omluvit našim fanouškum za výkon v Rýmařově. Bojovnosti a houževnatosti budou chtít úlohu favorita znepříjemnit.
Srdečně Vás zveme na tuto sportovní a společenskou událost u nás v Novém Jičíně.