06.02.2016 FK NOVÝ JIČÍN - FC VIKTORIA OTROKOVICE 1:3 (0:2)

06.02.2016 20:14

V dalším přípravném utkání, byli domácí divizní fotbalisté, stejně jako v předešlém, i v tomto proti třetiligovému soupeři, po celé utkání více než vyrovnaným soupeřem, ale na jeho konci se radovali z výhry hosté, protože dokázali stoprocentně zužitkovat, dá se říci, že tří zaváhání domácí obrany. V první půlhodině hry si více určitých šancí ke vstřelení gólu vytvořili domácí, ale nic z toho nebylo. Na konci desáté minuty nedosáhl na míč  po centru Farkase od postranní čáry před brankou Lokša, pak sice zahrozili hosté, když nebezpečná střela byla sražena  na roh, ale  za chvíli střílel po přímém kopu    Farkase Švaner z těžké pozice vedle branky, ani další přímý kop Farkase gól nepřinesl. Ze hry, která snese hodnocení nahoru a dolů, ale jen po pokutová území bez přímých střel na branku, se gólu dočkali hosté, když se po zatáhnutí míče hráče hostí podél postranní čáry a jeho přesném centru před branku trefil hlavičkou za záda Šroma nehlídaný Neubert - 0:1. Poté domácí gólman vyrazil reflexivně  další střelu útočníka hostí, aby minutu před přestávkou kapituloval podruhé, když jej překvapil střelou z pětatřiceti metrů „pod víko“ Elšík - 0:2.
    Hned od počátku druhé části utkání  si vytvořili herní převahu domácí s mnoha útoky směrem k brance soupeře, které však vesměs skončily na hranici pokutového území na pozorné obraně, stejně jako gól nepřineslo ani několik přímých kopů Farkase a Lokši. Domácí měli šanci snížit čtvrt hodiny před koncem a to hned dvakrát, ale  Hrubý, který vystihl špatnou rozehrávku hostí na půli šanci z dobré pozice nedal stejně jako neskončila v brance hostí střela kanonýrka Lokši z osmnácti metrů. Gólu se však domácí přece jen dočkali, když v samotném závěru se po faulu na Lokšu na dvaceti metrech od branky   přesně k tyči trefil z přímého kopu  sám faulovaný hráč - 1:2. K velké nevoli domácího trenéra, se však stejně jako v předcházejícím utkání, trefil v devadesáté minutě hlavičkou po rohovém kopu  neatakovaný Hladík - 1:3.

Trenér Jan Pejša: „Zase další kvalitní soupeř v přípravném utkání, silný na balónu,  s kombinační kvalitou, ale nicméně si myslím, že ty obdržené góly byly naprosto zbytečné, když po naší nedůslednosti jsme prohrávali poločas dva nula. Druhý poločas již byl z naší strany kvalitnější, dokázali jsme se kombinační hrou propracovávat  k zakončení, bohužel ten krok na tam vždycky na konci chyběl. Snížili jsme sice na dva jedna, ale nakonec jsme dostali gól po standartce. Ale říkám, že to byl velmi   kvalitní přípravný zápas“.

Nový Jičín:  Šrom (46. Leskovjan) - Pokorný (86. Seidler), Mailna, Nippert, Farkas - Kalich, Juříček, Švancer, Hrubý - Lokša, Seidler (46. Horák).

Branky:        89. Lokša - 36. Neubert, 39. Elšík

Rrozhodčí:  Bartoš - Vrábel, Pargač, diváci: 25.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ Sobota 13. února v 10:15 hod. - FK NOVÝ JIČÍN - TJ SOKOL ÚSTÍ U HRANIC (KP)