05.11.2017 1.BFK Frýdlant n.O. - FK Nový Jičín 0 : 2 (0:2)

05.11.2017 16:43

    Poté, co se domácí radovali v předzápasovém Bulletinu z vítězství v minulém kole na hřišti posledních Petrovic, se netajili získat i domácí skalp nad soupeřem, kterému se ve Frýdlantu docela daří, když tady například, sice až na pokutové kopy, vyhráli i v předkole letošního ročníku Poháru MOL Cup. Ve velmi silném větru začali sice lépe hosté, kteří si hned v úvodní minutě vybojovali rohový kop, ale za sedm minut na to už mohli i prohrávat, pokud by stoper Malina nevykopl míč z brankové čáry po střele Šiguta. To ale bylo ze strany domácích v podstatě za celou následnou půlhodinku prvního poločasu z nebezpečných akcí vše.  To hosté vycházející od začátku a vlastně i po celý zápas z koncentrované obrany se brzy na to dostali do vedení, když se trefil z poměrné dálky i za pomoci větru za záda mimo branku postaveného Prepsla - 0:1. Hosté stále dobrou kombinační a útočnou hrou neustále zaměstnávali domácí obranu, z čehož vyprodukovali i velkou šanci, kterou po akci Juříčka a Opatřilově přihrávce  neproměnil z dobré pozice na hranici pokutového území Staněk, když míč z jeho kopačky mířil vedle branky. O herní převaze hostí svědčí skutečnost, že domácí vystřelili  na Tichánkovu branku až po třiceti minutách hry z kopačky Chlebka, ale vysoko nad. Brzy poté, co domácí obrana odvrátila nebezpečnou situaci po přímém kopu Farkase přišel druhý zásah do domácí branky, o který se postaral po předcházející krásné a rychlé kombinační akci Staněk, který zúročil střelou z hranice pokutového území nezištnou kolmou přihrávku  od Pyclíka - 0:2. Pak ještě po centru Wolfa mohl přidat Kalich třetí trefu, ale jeho střela v pádu mířila těsně vedle branky a šlo se do šaten.
    Jak hosté první půli skončiil, tak i před velkou návštěvou třistaadvaceti diváků, zahájili druhou část utkání, když po pěti minutách hry se dostal míč od Švece na Pyclíka, jehož bombu však gólman Prepsl v pádu vyrazil. Pak po ztrátě míče hostí na půlící čáře sice přišlo sólo domácího Šafnera, s nímž si však koncentrovaná obrana hostí poradila. Trochu se zdálo, že by se domácí mohli dostávat pomoci nakopávaných dlouhých míčů před šestnáctku hostí, ale ty skončily buď až za brankovou čárou anebo si s nimi obrana vcelku bez problémů poradila. Do velmi slibné šance se dostal po pětadvaceti minutách hry Kalich, jehož technická střela po přihrávce od Opatřila, kterou chtěl překonat vyběhnutého brankáře, mířila  daleko vedle. S ubývajícími minutami zápasu se domácí snažili stále více tlačit před šestnáctku hostí, z čehož vyvstala čtvrthodinky před koncem vlastně jejich první velká gólová šance Šafnera se střídajícím Markem, kterou však obrana hostí i s námahou vyřešila, chvíli na to se vyznamenal Tichánek, který bravurně vyrazil hlavičku Dvořáka po přímém kopu. Když domácí nevytěžili nic ani z pěti rohových kopů po sobě a na druhé straně už v samotném závěru vychytal Prepsl po rychlém brejku šanci   Pyclíka, mohli se hosté radovat ze zcela zaslouženého prvního letošního vítězství na hřišti soupeře.

Nový Jičín: Tichánek - Wolf, Malina, Javorek, Farkas - Staněk (81. Hruška), Juříček, Švec, Kalich - Opatřil (85. Fertál), Pyclík (89. Nippert).
Branky: 0 - 12. Farkas, 42. Staněk, ŽK: Střižík, Dvořák, Škorík, Hrdlička - Javorek, Juříček, rozhodčí: Vojáček - Kulička, Podhajský, diváci: 320.

Trenér Hajný: „Jsem spokojený, protože jsme navázali na výkon z Dolního Benešova. Zkraje zápasu jsme přežili domácí závar a hodně nás uklidnila krásná vedoucí branka. Soupeře jsem pak nepouštěli do větších šancí a po krásné kombinační akci jsme přidali druhý gól. Ve druhém poločase jsme očekávali domácí tlak, ale až na jeden závar jsme to zvládali velmi dobře a hru jsme kontrolovali. Vyhráli jsme zaslouženě."


Příští utkání
Sobota 11. listopadu ve 14 hod.
FK Nový Jičín - FK Kozlovice