05.11.2016 FK Nové Sady - FK Nový Jičín 3:1 (1:1)

05.11.2016 23:13
    Dvě utkání na hřištích soupeřů má za sebou naše mužstvo. V olomouckých Nových Sadech chtělo potvrdit dobrý výkon i výsledek z Frýdlantu a první poločas se zdálo, že by znovu mohlo být úspěšné. Domácí byli evidentně zaskočeni naší aktivitou, kterou korunoval Lokša ve 24. minutě vedoucí brankou. A ještě lépe mohlo být ve 38. minutě. To kapitán Švec poslal ideální kolmicí do jasné šance mladíka Pokorného, který však již téměř ležícího brankáře nepřekonal a zbrkle těsně přestřelil. Pravidlo „nedáš – dostaneš“ nás znovu potkalo. Již v následující 39. minutě totiž domácí po chybě dvojice Švec/Farkas, kteří váhali s odkopem, dali branku z kategorie velmi šťastných. Spíše nepodařený centr než střela od postranní čáry z kopačky Koppa skončila u zadní tyče našeho překvapeného brankáře Garčára. Tak to ale bývá, domácím jsme vyrovnání doslova darovali.
    Druhý poločas začali aktivněji domácí a hodně tomu pomohlo rozhodnutí rozhodčího. Ve 48.minutě nejdříve místo odkopu od branky dal domácím výhodu rohového kopu a hned po jeho zahrání nařídil pokutový kop, který vyvolal hodně protestů z naší strany. Málo platné, pokutový kop proměnil Šuba a  pohodlné vedení domácím hodně prospělo. Pro nás to naopak znamenalo ztrátu koncentrace, naše hra již  nebyla tak organizovaná jako v 1. poločase a domácí byli rázem na koni. V 60. min. přišla navíc  chyba Kiss Farkase, který se nezorientoval a nabídl šanci Režnému, který přidal třetí branku do naší sítě a dal výsledku konečnou podobu.
    Prohra s kvalitním soupeřem a navíc na jeho hřišti není rozhodně katastrofou. Naše mužstvo bylo lepší v 1. poločase, domácí ve druhém. Pomineme-li pokutový kop, tzv. z kategorie ???, rozhodně se musíme vyvarovat takových školáckých chyb, jako při první a třetí inkasované brance. Kritiku si zaslouží i střídající Smolarčík. Ten jako hráč měl posílit naše útočné aktivity, ale místo toho mužstvo oslabil. Dva jeho fauly v pokutovém území domácích znamenaly dvě žluté a tudíž vyloučení.
Sestava:      Garčár – Macíček Pavel, Malina, Javorek, Kiss Farkas – Pokorný, Švec, Juříček, Uhlíř (55.Smolarčík) – Opatřil, Lokša
Branky:      24. Lokša    -     39. Kopp, 49. Šuba z PK, 60. Režný 
Rzhodčí:      Mayer – Sedláček, Pfeifer       Delegát FA:   Rumplík  Zd. 
 
POZVÁNKA NA POSLEDNÍ DOMÁCÍ UTKÁNÍ PODZIMU 2016:
V SOBOTU 12. LISTOPADU proti SK JISKRA RÝMAŘOV
ZAČÁTEK VE  14 hodin