05.09.2015 FC Odra Petřkovice - FK Nový Jičín 2:0 (0:0)

06.09.2015 13:00

    Naše mužstvo nastoupilo do utkání velmi koncentrovaně a zdálo se, že by nemuselo odjet s prázdnou. Naprosto vyrovnaný 1. poločas přinesl šance na obou stranách, nejdříve domácí v 6. min. nastřelili boční tyč Šromovy branky, ale o minutu později na druhé straně se vyznamenal exligový domácí brankář Buček (Baník Ostrava, nyní v Petřkovicích před zahraničním  angažmá), který s námahou vyrazil přízemní střelu na rohový kop. Hrál se oboustranně svižný a divácky zajímavý fotbal. Bezbrankový stav se zřejmě nelíbil rozhodčímu, který ve 40. min. nařídil proti nám nepřímý volný kop, kdy nepovedený odkop Farkase se dostal až k brankáři Šromovi, kterému bylo odpískáno nedovolené hraní rukou. Následné protesty našich hráčů nám přinesly „jen“  žluté karty, gól z toho naštěstí nebyl.
Nervózní závěr 1. poločasu nenechal v klidu ani jindy naprosto klidného  trenéra Pejšu, který cestou do kabin měl  s rozhodčím hodně rozvášněnou debatu.
    Začátek 2. poločasu poznamenala další žlutá karta. Ve 47. min. ji obdržel Kalich za zcela běžný faul. Další polemiky jakoby ubíraly na koncentraci a domácí si vytvořili v 52. min.  dvě velké šance, ale obě bravurně zlikvidoval Šrom. V další fázi se začalo více prosazovat naše mužstvo, ale množství nakopávaných míčů do pokutového území domácích končilo u bezchybného domácího brankáře Bučka, který s dalšími bývalými ligisty Wozniakem a Levčíkem vytvořili základ  dosavadních výsledů svého mužstva a také v tomto utkání jsme se přes tuto trojici nedokázali prosadit. Naši snahu výrazně otupil Rybařík, který za kritiku rozhodčího obdržel v 67. min. žlutou kartu. Než jsme se stačili opět plně věnovat hře, unikl po pravé straně domácí Maceček, oklamal netakticky bránícího Farkase a prakticky z brankové čáry a navíc po teči naší obrany skončil míč za překvapeným Šromem, který čekal spíše centr před branku.  Od této chvíle všechny síly vsadilo naše mužstvo „vše na útok“ a domácí se i se štěstím někdy  ubránili. Vítr z plachet nám vzalo vyloučení Rybaříka v 75.min., kterého si rozhodčí doslova „vychutnal“, když mu dal druhou žlutou kartu po běžném souboji. I v 10 lidech naše mužstvo bojovalo, ale chyběl důraz a někdy i fotbalovější myšlenka. Domácí se soustředili do konce utkání na pečlivé bránění,  zkušeně podnikali jen brejkové akce a v poslední minutě utkání korunovali svůj dobrý výkon druhou brankou.

Sestava:   Šrom – Molnár, Malina, Farský, KissFarkas (85.Smolarčík) – Kalich, Švec, Juříček, Švancer – Rybařík,  Lokša          
ŽK:             Malina, Švec, Kalich, Rybařík     ČK: 75. Rybařík
Branky:    68. Maceček, 90. Ptáček
Rozhodčí: L. Kneisl  

POZVÁNKA NA PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ:  2 x na domácím stadionu !
                         STŘEDA 9.září v 17,00 hod. – FC  BRUMOV

                         SOBOTA 12.září v 16,30 hod. – MFK  HAVÍŘOV

Článek na "www.denik.cz" , "Jičín vyšel v Petřkovicích naprázdno, navíc dohrával v deseti"