05.08.2018 SFC OPAVA „B“ - FK NOVÝ JIČÍN 1 : 2 (0:0)

05.08.2018 13:17

    Úspěšný vstup do nového soutěžního ročníku moravskoslezské divize mají za sebou naši fotbalisté. Potěšitelné nejsou jen 3 body z hřiště soupeře, odkud se body lehce nevozí, ale i způsob hry kterým  se naši prezentovali. Od počátku bylo naše mužstvo aktivnější a do 10. minuty mělo 3 dobré šance ke skórování. Tu největší nedal v 10. min. Pyclík, který z 5 metrů mohl dávat „do prázdné“, ale přestřelil. Domácí si vyloženou šanci nevypracovali a jejich útočné snažení naše obrana dokázala bezchybně řešit. Štěstí stálo při domácích i ve 44. min., to se Macíček napřáhl ke střele z dobrých 20 metrů a míč skončil na pravé tyči domácí branky.
    Stejně aktivně začalo naše mužstvo i druhý poločas. Dvě šance v samém úvodu ještě naším úspěchem neskončily, ale v 50. minutě již bylo všechno jinak. Opatřil ideální uličkou uvolnil z pravé strany naběhnuvšího kapitána Švece, ten se neukvapil, kličkou oklamal obránce, obešel i brankáře a přivedl naše mužstvo do zaslouženého vedení – 1:0. Všechno mohlo být ještě veselejší v 55. minutě. Juříček z levé strany ideálně našel přihrávkou Pyclíka, ten sám postupoval na domácího brankáře, ale ten jej opět „vychytal“. Je nutno říci, že domácí měli v brance svého nejlepšího hráče. Vynikající Vyklický totiž své mužstvo mnohokrát podržel. Mezi 55. a 65. minutou se sice domácí postupně začali více pouštět do útočení, ale přišla 67. minuta, která přinesla naši další radost. Brejkovou situaci vyřešil Švec nádherným centrem na z levé strany nabíhajícího obránce KissFarkase a ten přízemní bombou na vzdálenější tyč nedal domácímu brankáři šanci – 2:0.  Utkání se zdálo být rozhodnuté, ale v 75. minutě přišla špatná - netaktická rozehrávka našeho brankáře Ognjanova a domácí darovanou šanci využili ke snížení brankou Darmovzala na 1:2. Další komplikace naše mužstvo již naštěstí nepřipustilo a tříbodový zisk z úvodního zápasu je tak naprosto zaslouženou odměnou. Pochválit je nutno celé naše mužstvo – jen tak dál.
Branky:  50. Švec,  67. Kiss Farkas
Sestava: Ognjanov – Wolf, Javorek, Nippert, KissFarkas – Staněk (88.Preči), Švec, Juříček, Macíček    (92. Mička) – Opatřil (85. Urbanovský), Pyclík
Rozhodčí:  Vrťo Peter – Žurovec David, Trigas Paskal       Delegát FA: Vontroba Karel
 

Pozvánka na příští zápas:
FK NOVÝ JIČÍN – FK ŠUMPERK
V SOBOTU 11. SRPNA
V 17 hodin v Nové Jičíně