02.05.2018 FK KOZLOVICE – FK NOVÝ JIČÍN 0 : 1 (0:1)

02.05.2018 18:53

    Utkání soupeřů z čela tabulky se na krásném stadionu v Kozlovicích našemu mužstvu vydařilo a další tříbodový zisk znamená i posun v tabulce na průběžné 3. místo o pouhé skóre za druhým Havířovem. V naší sestavě tentokrát scházel z posledního utkání zraněný Volf, to byla také jediná změna.
 Hned úvod zápasu naznačil, že hosté přijeli s aktivním pojetím a několik rohových kopů bylo toho  důkazem. Paradoxně to byli domácí, kteří se v 8. minutě mohli prosadit, ale Galetkovu střelu skvěle vyrazil Ognyanov. Byla to první a pro domácí i poslední těžší „práce“ pro našeho brankáře. Ten jinak v celém průběhu utkání vlastní pokutové území s přehledem ovládal.
    Naše mužstvo již v 10. minutě na pokus domácích odpovědělo tím nejlepším způsobem. Kiss Farkas poslal rohový kop na hranici malého vápna a Ondřej Pyclík byl poslední z našich, kdo se nejlépe zorientoval  a hlavou dopravil míč do domácí sítě. Zasloužené vedení v dalším průběhu naši hráči kontrolovali, domácí mužstvo přehrávali, dobře kombinovali, ale chyběla pojistka v podobě dalšího gólu.
    Druhý poločas domácí přece jen přidali, ale do žádné nebezpečné situace se nedostali. Naše mužstvo i v této fázi utkání bylo aktivnější, ale ani Macíček v 70. min. nebo Pyclík v 78. min. další výtečné akce a šance gólově nevyjádřili. I přesto se na horké půdě v Kozlovicích našemu mužstvu s přehledem podařilo dovést utkání do vítězného konce. Zaslouženě.
Sestava:  Ognyanov – Macíček, Malina, Javorek, Kiss Farkas – Kalich (90.Pokorný), Švec, Juříček, Staněk (75.Urbanovský) – Opatřil (84.Nippert), Pyclík
Branka:    10. min. Pyclík
ŽK:   52. Švec, 91. Ognyanov
Rozhodčí:   Vojáček – Svoboda, Podhajský        Delegát FA:   Kundelius,  Prokeš     Diváci:   350

Pozvánka na příští domácí utkání:          

V SOBOTU 5. května v 16,30 hodin   proti FC  Elseremo   B R U M O V