05.04.2015 FK Elseremo Broumov - FK Nový JIčín 1:2 (0:1)

06.04.2015 11:00

    První překvapení při příjezdu do Brumova bylo, že utkání původně plánované na umělé trávě se bude hrát na trávě přírodní. Překvapení to bylo proto, že domácí avizovali toto utkání přes týden, že se bude hrát na umělce. Překvapeni byli nejen hosté, ale také domácí. Naši do tohoto utkání vstoupili velice dobře, hráli fotbal, kombinačně přehrávali první půlhodinu domácí a odměnou jim bylo již v 18.min. po nezjištné přihrávce Kalicha Radkovi Lokšovi, který přesně mířenou ranou k pravé tyči domácích dostává náš tým do vedení. Domácí během prvního poločasu si nevytvořili nic nebezpečného a naše obrana hrála koncentrovaně a zodpovědně.

    Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním vyrovnat výsledek a taktéž patnáctiminutovka druhé půle byla v jejich režii a nebezpečně se dostávali po stranách před naši branku. Od 16.min. druhé půle se naši opět dostávali do hry prvního poločasu, kde kombinační hrou domácí opět začali přehrávat a vytvořili si i tři gólové příležitosti (Kalich a Rybařík), které ovšem nevyužili. V 62.min. se ale vyznamenal náš Rosťa Šrom, který reflexivním zákrokem zlikvidoval šanci domácích na naší brankové čáře. O pět minut později agilní Juříček vybojoval míč a v brejkové situaci po levé straně se dostal do vápna domácích a nezjištnou přihrávkou našel Honzu Kalicha volného v pokutovém území, který se nemýlil a navyšuje na 0:2. Domácí neskládají zbraně a jako po celý zápas pokračovali nakopávanými míči na naše pokutové území a vytvořili několik závarů před naší brankou. V 74.min. po dlouhém autovém vhazování domácích si naběhl hráč Juřica, který nebyl dobře pokryt naší obranou a snížil a 1:2. V 80.min. jsme z brejkové situace opět Rybaříkem nevyužili gólovou příležitost, kterou domácí brankář Urbánek, zlikvidoval. O čtyři minuty později ovšem mohl pojistit výsledek Radek Lokša, který se uvolnil na malém vápně soupeře, ale slabou střelu domácí na brankové čáře vykopli. Hned z protiútoku se dostávají domácí na dostřel, ale z hranice pokutového území střílejí vedle Šromovy branky. Poslední tři minuty se utkání trochu přiostřilo, ale fauly domácích nahrávaly našim hráčům, kteří již výsledek pohlídali.

Sestava: Šrom - Molnár, Malina, Cigánek, Kiss Michal Farkas-Kalich, Švec, Rybařík (87min.Bajer) Juříček, Švancer - Lokša
Branky:  18min.Lokša, 67min.Kalich

Další utkání : V sobotu 11. dubna 2015, 15:30 hod, FK Nový Jičín - MFK Havířov

Sponzorem utkání bude Dům barev Nový Jičín