04.11.2018 1.BFK Frýdlant - FK Nový Jičín 1:0 (0:0)

05.11.2018 08:54

Bez zraněných Švece a Kiss Farkase a bez distancovaného Pyclíka, sehráli hostí s domácím týmem, který se netajil,  v posledním domácím zápase podzimu, vedoucí celek tabulky porazit, což se mu nakonec i podařilo, přestože by konečnému výsledku po vyrovnané hře docela slušela remíza. Poté, co se domácí dostali hned ve druhé minutě do velké šance ke skórování Klimasem, čemuž zabránil brankář Ognjanov, když míč vyrážel nohama, se začala hrát docela opatrná hra, zejména ze strany hostí vycházející se zajištěné obrany. Po dvaceti minutách hry se hosté dostali několikrát na dostřel domácí branky, ale rychlá akce Javorka s Wolfem gól nepřinesla, na následný  míč z přímého kopu Opatřila do pokutového území  nabíhající Javorek nedosáhl, posté skončila střela Opatřila z dobré pozice  po individuální akci v rukou brankáře Prepsla, další kolmá přihrávka Javorka do pokutového území domácí obránce   odkopl.  Domácí se dostali před a do   šestnáctky hostí až deset minut před přestávkou, poté, již skoro na cestě do šaten, kopl Škorik po autovém vhazování odražený míč  vysoko nad Ognjanovu svatyni.
    Ze druhého poločasu uběhlo šest minut, když se po rozehraném přímém kopu a přihrávce od Wolfa dostal do superšance v domácí šestnáctce Preči, ovšem jeho umisťovanou střelu odrazil domácí brankář Prepsl nad branku. Chvíli na to se dostal z protiútoku do pokutového území hostí Velička, ale míč z jeho kopačky skončil vedle branky, poté, co Preči vystihl špatnou rozehrávku domácího obránce,  přišla další velká šance hostí, ale sám Preči a po něm ani Staněk nedokázali z dobrých pozic v šestnáctce skórovat. Čtyři minuty poté, se vyznamenal Ognjanov, který vyrazil míč z kopačky Svatonského na roh, po něm proletěl míč z kopačky Klimase kolem branky hostí až do zámezí. Ale tyto dvě akce „signalizovaly“, že  se domácí chtějí dostat do vedení, což se jim i dvě minuty na to podařilo, když střídající Wludyka docela překvapil Ognjanova přízemní střelou k tyči mezi obránci snad  z pětadvaceti metrů - 1:0. Velkou šanci k vyrovnání dostal v pokutovém území osamocený Juříček, který dostal míč po centru od střídajícího novice v novojičínském dresu Hurty, avšak místo střely z dobré pozice, poslal míč Wolfovi, ale do ofsajdu, o dvě minuty později hlavičkoval Hurta  po centru Wolfa jen do zad domácího obránce.  Krátce před koncem si však vytvořili určité šance i domácí, ale Šafner a po něm i Wozniak poslali míč vedle branky. Hosté ve snaze vyrovnat, se dostali v devadesáté minutě do šestnáctky domácích, ale po rohovém kopu  z „trmy vrmy“  před jejich brankou nic nevytěžili, stejně jako  ani z dalšího  rohového kopu v minutovém nastavení a tak museli nakonec odejít ze hřiště s druhou podzimní prohrou. Protože však jejich pronásledovatel Slavičín prohrál na hřišti nováčka Bruntálu, udrželi si i před posledním zápasem podzimu, jímž bude na domácím hřišti souboj se Vsetínem, první příčku s náskokem dvou bodů na Slavičín.

Nový Jičín: Ognjanov - Wolf, Javorek, Nippert, Macíček -  Urbanovský, Staněk, Juříček, Klepáč (65. Hurta) - Preči, Staněk.
Branka: 62. Wludyka, ŽK: Šafner, Škorik -  Hurta, rozhodčí: Kolář - Nejezchleb, Paulík, diváci: 374.
Trenér Pavel Hajný: „Byl to v podstatě od první minuty tuhý boj a vypadalo to po prvním poločase na to, že kdo dá branku, tak vyhraje, takže nakonec to tak i dopadlo. Bohužel pro nás, jsme tam měli dvě šance, když především Preči měl vyloženou, nedali jsme to a soupeř nás potrestal takovou brankou, kterou by jsme dostat neměli. Bohužel je jasné, že  bez vstřelené branky nemůžeme uspět a my už jsme potom nenašli v sobě tu sílu, abychom si vytvořili větší tlak  a soupeř to v podstatě uhrál na to vítězství“.