04.10.2014 FK Nový Jičín - FK V.Karlovice + Karolinka 0 : 0

04.10.2014 18:21

    Od začátku utkání dvou stejněbodových sousedů v tabulce, měli navrch domácí hráči, kteří chtěli odčinit krutou prohru z minulého utkání v Kozlovicích. Hra se však, i díky obranné hře hostí, odbývala v podstatě mezi „šestnáctkami“ a vlastně až na hlavičku volného Smolarčíka mířící vedle branky po přímém kopu Rybaříka kolem dvacáté minuty, to bylo bez šancí. Pak přišlo ze strany domácích několik rohových kopů, se kterými si hosté poradili a jejich brankář Sváček vyboxoval míč po přímém kopu Rybaříka. Dobrou příležitost ke skórování dostali domácí na konci první půlhodinky, ale v „šestnáctce“ nařízený nepřímý kop za nedovolené hraní rukou brankářem, nevyužili. Poté se dostal „ke slovu“, a hned třikrát Lokša, který nejdříve vyslal ze hry teprve první přímou nebezpečnou střelu na branku, poté poslal odražený míč až do Grassmanky, aby v zápětí, když si udělal prostor na hranici pokutového území, střílel jen do rukou brankáře Sváčka, hosté na Šroma za celý první poločas vlastně ani nevystřelili.
    Hned z první akce po zahájení druhé půle se po akci Neumanna dostali domácí do dobré šance ke vstřelení vedoucího gólu, ale ta zůstala nevyužita, stejně jako následná akce téhož hráče, jehož přihrávka v pokutovém území žádného spoluhráče nenašla a jeho další „unáhlený“ centr před branku hostí  po samostatné akci, obrana odvrátila. Teprve poté, po určitém zaváhání obrany, přišla a hned docela velká šance hostí, ale  střela Pavelky skončila naštěstí jen vedle tyče Šromovy branky. Domácí stále tlačili, měli výraznou převahu, jenže mnoho jejich přihrávek mířících do „šestnáctky“ hostí obrana bez větších problémů odvracela, stejně jako si poradila se zahrávanými rohovými kopy. Krátce poté, co po ojedinělé akci musel Švancer odvracet do zázemí centr hostí před branku Šroma, přišla „superšance“ na hranici „šestnáctky“ volného Lokši, který dostal krásnou přihrávku od Rybaříka, ale jeho bomba bez přípravy skončila vysoko nad brankou. I v další fázi utkání s ubývajícím časem, domácí stále „bušili“ do soupeře, co jim síly stačily a jejich převaha byla obrovská, hosté se spokojili s bráněním nerozhodného stavu a nikam dopředu se netlačili. Čtvrt hodinky před koncem, poslal Neumann krásnou přihrávku na Rybaříka, jehož střelu vyškrábl brankář Sváček na roh, další pěkná akce domácích skončila odpískaným ofsajdem, následná střela Lokši byla sražena na další roh. Nervozita domácích z neplodné převahy stoupala, a když nevyužili ani závěrečnou osmiminutovou „přesilovku“po vyloučení Škrobáka, v níž měl blízko ke gólu Švec, jehož střela po rozehraném přímém kopu mířila nad branku, museli  se spokojit jen se ziskem jednoho bodu, který je z domácího hřiště velmi málo.

Nový Jičín:     Šrom - Molnár, Malina, Švec, Cigánek, Švancer - Neumann, Rybařík, Plešek, Smolarčík (72. Bajer) - Lokša
Rozhodčí:       Slavík - Handlíř, Galásek, ŽK: Rybařík - Červenec, Ondřejka, Podešva, ČK: Škrobák
Diváci:             105.

Trenér Alois Holub: „Tak bohužel, my víme, realizační tým a hráči taky, všichni jsou si vědomi, že pro nás jsou teď každé body velmi důležité, samozřejmě, že jsme chtěli vyhrát,  ale tento zápas jsme jen zremizovali. Myslím si, že jsme měli devadesát procent hry ve své režii, vytvářeli jsme si i dobré střelecké šance, bohužel se nám to tam nepodařilo dostat. Myslím si také, že za snahu nemůže nikdo hráče obviňovat, chtěli jsme, nemáme ale ani trošinku toho fotbalového štěstí, bod z tohoto utkání bohužel není spravedlivý, ale když nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát“.  
    
PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ :  Sobota 11. října v 15 hodin  TJ JISKRA RÝMAŘOV - FK NOVÝ JIČÍN

Autor : Jaroslav Kotas