04.03.2017 FK Nový Jičín - FC Vsetín 2:1 (0:0)

04.03.2017 23:25

Poté, co fotbalisté Nového Jičína prohráli minulou sobotu na domácí umělce v dalším  přípravném utkání s účastníkem krajského přeboru Čeladnou 3:5 a když  si poněkud opravili reputaci po středeční večerní výhře nad dalším účastníkem stejné soutěže Heřmanicemi, které porazili brankami Lokši a Nipperta 2:0, když ještě mnoho velkých šancí neproměnili, se  v sobotu utkali na domácím hřišti se čtvrtým celkem KP zlínského kraje Vsetínem. Ještě v uplynulém ročníku účastník divize, který nahradil původně dohodnuté Ústí u Hranic, se v Novém Jičíně představil ve velmi dobrém světle, když byl po celé utkání domácím po všech stránkách vyrovnaným soupeřem.
    První poločas byla hra oboustranně jak se říká „nic moc“, když se sice obě mužstva snažila, ale zejména velmi silný vítr zapříčinil, že se tato část utkání odehrála převážně daleko od branek s množstvím nepřesností a téměř bez nějakého pokusu o ztečení branky. Tím by se daly nazvat  snad jen  dvě akce v závěru poločasu, když nejdříve skončila vedle branky domácích hlavička hráče hostí po přímém kopu, za tři minuty poté se přes obránce Vsetína prodral Lokša, ale jeho střelu k tyči vyškrábl brankář hostí na roh.
    Do druhého poločasu nastoupili domácí s jednou změnou v sestavě, když už před tím  v 10. min. odstoupil ze hry ne zcela zdravý Malina a za Kalicha šel na hřiště Staněk. Brzy po zahájení hry se během tří minut dostali do docela dobrých šancí hosté, zůstaly však nevyužity. O první trefu do sítě v tomto utkání se postaral po dvaceti minutách Lokša, který se po přihrávce od Staňka trefil přesně k tyči - 1:0.  Zatím jen „přátelská“ radost z vedení vydržela  domácím jen šest minut, kdy se hostů podařilo vyrovnat střelou po zemi k tyči z přímého kopu z pětadvaceti metrů - 1:1. I přes přetrvávající silný vítr, měla již hra o mnoho větší kvalitu a oba celky se snažily o ztečení branky. První příležitost k tomu měl po akci Lokši  a jeho nezištné přihrávce ke značce pokutového kopu osamocený  Uhlíř, který však obrovskou šanci neproměnil, když branku vysoko přestřelil. Chvíli na to se dostal na druhé straně do dobré střelecké pozice levý křídelník hostí, který patřil k jejim nejnebezpečnějším hráčům, avšak s jeho střelou si brankář Ognyanov poradil vyražením mimo branku. Vedoucího a jak se později ukázali i vítězného gólu se domácí nakonec za zvýšenou aktivitu přece jen dočkali, když se po pěkném Krčalově uvolnění a jeho přihrávce podruhé trefil zblízka za záda brankáře Lokša - 2:1.