13.05.2018 MFK Havíov - FK Nový Jičín 2 : 0 (1:0)

13.05.2018 15:22

Za krásného počasí a na perfektním trávníku, šlo v nedělním dopoledním utkání domácího celku, coby stále největšího favorita na postup, o souboj s dosud na jaře neporaženým Novým Jičínem, což dalo utkání  vysoký kredit. Zatímco hosté byli lepší první poločas s několika velmi dobrými šancemi na vstřelení gólu, druhý poločas již byl skoro celý víceméně v režii domácího favorita. Ale jak se říká, že šance nevyhrávají, tak tomu bylo i v tomto utkání, když domácí využili hned dvě příležitosti, které jim nakonec stačily k zisku tří bodů. Po úvodním vzájemném „oťukávání“ se do první velké šance dát vedoucí gól dostal po kolmici od Juříčka po čtvrthodině hry Pyclík, ale jeho střela minula jen o centimetry tyč domácí branky. Hosté hráli velmi pozorně v obraně, dobře kombinovali a vpředu se snažili stále napadat domácí zadáky při rozehrávce, což jim umožňovalo dostávat se dosti často před domácí šestnáctku, bohužel však z toho nic nevytěžili. Domácí se snažili zejména dlouhými nákopy, vesměs z kopačky exligisty Matušoviče, dostávat se do šestnáctky hostí, ale obrana s Ognyanovem byli vždy na místě. Ještě tři minuty před přestávkou se po dalším postupném útoku dostal míč od Wolfa na Kalicha, jeho přihrávka na spoluhráče však prošla napříč pokutovým územím až za brankovou čáru. Když už se asi oba týmy viděly v šatně na přestávce, přišla v o minutu nastaveném čase docela „nenápadná“ akce domácích, po níž se odražený míč od brankáře Ognyanova dostal k nabíhajícímu Lišaníkovi, který jej přes padajícího  Wolfa dotlačil z metru do sítě, což byla pro hosty „docela sprcha“ - 1:0.
    Brzy po zahájení druhého poločasu měl po pěkné kombinační akci a  přihrávce Juříčka velkou šanci  k vyrovnání Opatřil, ale nedal, za minutu na to se dostal míč po centru od Wolfa na hlavu v šestnáctce osamoceného Pyclíka, ten jej však poslal těsně nad branku. Hosté se i poté snažili o další kombinační hru, ale v podstatě jen ve středu hřiště, dále se  nějak ne a ne dostat, a tak přicházely útoky na druhé straně, zvláště poté, co odešel ze hřiště hrající trenér Matušovič. Po jednom z nich se dostal míč k volnému Förstrovi, který jej poslal napříč pokutovým územím přesně na hlavu nabíhajícího a nekrytého Wojnara a ten nedal Ognyanovi žádnou šanci vyniknout - 2:0.  Hosté se sice i poté  snažili dalším útočením o změnu stavu, z čehož si vybojovali několik rohových a přímých kopů zahrávaných střídajícím Farkasem, ale  protože z toho gól nevytěžili, museli se nakonec smířit s první prohrou po osmi zápasech jarní části. Po prohře Ústí doma s Dolním Benešovem, se situace na špici tabulky ještě více vyrovnala, když mezi stále ještě vedoucím Ústím a čtvrtým Novým Jičínem je rozdíl pouhých tří bodů …
Nový Jičín: Ognyanov - Wolf, Malina, Javorek, Macíček - Kalich (78. Urbanovský), Juříček, Švec, Opatřil - Staněk (68. Kiss Farkas), Pyclík.
Branky: 45+1 Lišaník, 67. Wojnar, ŽK: Zupko, Skoupý, Wojnar, Lišaník, Förster - Pyclík, rozhodčí: Koláček – Broskevič, Trigas, diváci: 410.
Trenér Pavel Hajný: „Začali jsme dobře, když jsme drželi balón a dobře jsme napadali. Bohužel jsme tam neproměnili vyloženou šanci Pyclíkem. Hra se postupně vyrovnala, ale v poslední vteřině prvního poločasu jsme dostali gól z ničeho, což velmi ovlivnilo celé utkání. Na začátku druhého poločasu jsme mohli vyrovnat, ale potom měl už územní převahu Havířov, z čehož pramenil druhý gól. Pak jsme se ještě snažili, ale k ničemu vážnějšímu už jsme se nedostali. Soupeř dal dva góly, takže vyhrál zaslouženě.“
Manažer FK Alois Holub: „Tak samozřejmě to byl zápas dvou poločasů, první poločas jsme byli jak na herní úrovní, tak i disciplinovanou hrou lepší, přehrávali jsme  soupeře, bohužel dvě vyložené tutovky, které jsme měli jsme neproměnili, a tak přišel trest v podobě gólu do šatny. Ještě prvních deset minut jsme hráli velice dobře, aktivně, bylo vidět, že hráči chtějí ten zápas ještě co nejdříve rozhodnout, bohužel Pyclík neproměnil velkou šanci hlavičkou a potom Juříček s Opatřilem v další dobré šanci a od té doby jako kdyby si začali domácí více věřit, což korunovali druhým gólem a to bylo rozhodující. Nedá se nic dělat, jdeme dále, ještě je před námi šest kol, ve hře osmnáct bodů, tak uvidíme, co se podaří. Ale musím říct, že tento zápas byl opravdu oboustranně na velice dobré úrovni“.