02.09.2018 MFK HAVÍŘOV – FK NOVÝ JIČÍN 0 : 6 (0:3)

02.09.2018 12:07

Výsledek, který se zrodil v Havířově je pro toho kdo utkání neviděl, velmi překvapivý. Zhruba pětistovka domácích příznivců však viděla a objektivně uznala dominanci hostů, kteří v průběhu celého utkání byli lepším ze soupeřů a zaslouženě si odvezli plný počet bodů.
    Již ve 4. min. začal gólovou akci Opatřil a po kombinaci a po narážečce se Staňkem sám otevřel brankový účet nechytatelně na vzdálenější tyč – 1:0. Domácí se ještě nestačili z rychlého vedení hostů oklepat a naši se v 16. min. znovu radovali. Po rohovém kopu Farkase se v pádu střelou po zemi přes hradbu těl prosadil Pyclík – 2:0. Účet  prvního poločasu uzavřel opět Pyclík, který stál na konci krásné akce na 1 dotek mezi Staňkem a Opatřilem a naši se tak mohli radovat z poločasového vedení – 3:0.
    Pokud  by se první poločas mohl nazvat poločasem „snů“, druhý pokračoval ve stejném rytmu. Domácí sice v jeho začátku zvýšili aktivitu, ale zůstalo jen u marných pokusů. Naši si naopak poctivým přístupem a koncentrací udrželi aktivitu, kterou dokázali zúročit v 63. minutě. To kapitán Švec vybojoval na půlce u postranní čáry míč, krásně se zbavil obránce a po úniku přesnou přihrávkou od brankové čáry našel nabíhajícího Macíčka, který se nemýlil a z jedné zvýšil na – 4:0. Pro domácí to bylo tvrdé, nedokázali se ještě zkoncentrovat a již 2 minuty nato v 65. min. byl v samostatném úniku v pokutovém území faulován Pyclík, který sám z nařízeného pokutového kopu zvýšil na – 5:0. A to ještě nebyl konec. Ten konečný účet v 89. min. uzavřel opět Pyclík, který využil „den otevřených dveří“ a domácímu brankáři opět nedal šanci – 6:0.
    Devadesátá minuta byla pro havířovské indiány vysvobozením. Toto utkání se jim hrubě nepovedlo, ale tak to ve fotbale chodí. Naše mužstvo si naopak zaslouží pochvalu a předvedený výkon je tou nejlepší pozvánkou na další utkání.
Sestava:         Ognjanov – Wolf, Javorek, Nippert, KissFarkas – Staněk (73.Preči), Švec, Juříček, Macíček (78.Klepáč) – Opatřil (70.Urbanovský), Pyclík
Branky:           16.,40.,65.,89. – Pyclík,  4. – Opatřil, 63. – Macíček
Rozhodčí:        Šimoník David  – Ogrodník Vlastimil, Vlk Ondřej                  Delegát FA:  Juřička Jiří