02.06.2018 FK Nový Jičín - FC Dolní Benešov 1 : 2 (0:1)

02.06.2018 21:24
    Po předcházejících dvou prohrách v Jeseníku a v předehrávce odloženého kola v  Opavě, nastoupili  fotbalisté Nového Jičína proti vedoucímu celku tabulky s odhodlání svého soupeře porazit, čímž by si uchovali před posledními dvěma koly soutěže, naději na  celkové vítězství, což se bohužel nestalo, i když, zejména skoro celý první poločas, k tomu směřoval … Od začátku utkání se hrál oboustranně docela opatrný fotbal, z něhož si však domácí vytvořili mírnou převahu s několika dobrými šancemi na skórování. Po deseti minutách přišla krásná kombinační akce  se střelou Macíčka v pokutovém území, kterou brankář Hampel vyrazil, z následného rohového kopu byla i další střela Macíčka sražena. Tentýž hráč  se postaral o osm minut později o dosud největší šanci domácích, když se individuelně probil až před šestnáctku hostí, jeho bombu ze dvaceti metrů brankář Hampel s velkou námahou vyrazil na roh. Hosté, kteří se nikam moc dopředu nehnali, hru postupně vyrovnali a dostali se i do první vážnější příležitosti po akci Labudy  až na konci první půlhodinky, ale domácí obrana i s brankářem byli na místě. Druhá jejich šance ke skórování přišla o pět minut později, když se po ztrátě míče domácích dostal do pokutového území Adamík, ale jeho střela po zemi naštěstí jen těsně minula tyč domácí branky, ale to už bylo varování. Minutu poté, co byl přímý kop hostí do pokutového území obranou odvrácen, přišel čtyři minuty před přestávkou další skoro „nenápadný“ centr  znovu do pokutového území domácích na hlavu Býmy, který se přes vybíhajícího Ognyanova postaral o vedení hostí - 0:1.
    Od začátku druhé půle hráli hosté při vědomí vedení docela v pohodě a během několika minut se několikrát dostali na dostřel domácí branky. Snaha domácích o co nejrychlejší změnu stavu byla evidentní, ale nervozita zapříčiňovala, že spousty přihrávek dopřed šlo vniveč, čehož využívali hosté k útokům. Při jedné snaze domácích o útok,  přišla ztráta míče Wolfa před půlící čarou, po němž se hosté dostali z rychlého protiútoku do přečíslení tři na dva, z něhož  Adamík střelou k tyči překonal Ognyanova  - 0:2. A to už hráli hosté docela v pohodě i s využíváním každé možnosti k určitému „zdržování“ hry, zatímco to domácím stále moc dopředu nešlo. Čtvrt hodiny před koncem se do obrovské šance ke snížení přece jen dostal po přímém kopu Farkase Wolf, který však po zpětné přihrávce Staňka od brankové čáry, kopl míč  ve stoprocentní šanci v šestnáctce vysoko nad branku Hampla. Domácí vycítili šanci, stále se tlačili dopředu a podařilo se jim snížit, když Pyclík dostal dlouhý míč na půlící čáře a po individuálním průniku mezi dvěma obránci skóroval - 1:2. Brzy na to byli domácí blízko k vyrovnání, ale bombu velmi aktivního Macíčka brankář Hampel s námahou vyrazil, odražený míč kopl Farkas těsně vedle tyče. To už domácí hru ve snaze o vyrovnání zcela otevřeli, čehož využil nejlepší střelec hostí Labuda, který se prodral kolem Juříčka, ale jeho střela mířila těsně vedle. Když ze závěrečného tlaku domácí nic nevyužili, zejména po střele Macíčka v pokutovém území, která byla sražena na roh, museli se bohužel smířit s další prohrou, třetí v řadě, která jim zcela uzavřela  cestu za vytouženým vítězstvím v tomto ročníku divize …

Trenér Pavel Hajný: „Do utkání jsme nevstoupili špatně, ale s postupem času šlo vidět, že už nám na konci sezony došla šťáva. Soupeři výrazně pomohla branka do šatny, ale přesto jsem věřil, že na ně ve druhém poločase vletíme. Bohužel se tak nestalo a navíc jsme byli potrestaní druhým gólem."

Nový Jičín: Ognyanov - Wolf, Malina, Javorek, Kiss Farkas - Kalich (55. Staněk), Juříček, Švec, Macíček - Opatřil, Pyclík.
Branky: 79. Pyclík - 41. Býma, 57. Adamík, ŽK: Malina, Juříček - 0, rozhodčí: Hovorka - Kadlec. Sedlček, diváci: 318.