02.05.2015 FK Velké Karlovice-Karolinka - FK Nový Jičín 0:1 (0:0)

02.05.2015 19:15

Bez tří hráčů stabilní základní sestavy Němce (pracovní povinnosti), Cigánka a Kalicha (nemoc), nastoupili novojičínští fotbalisté na hřišti předposledního celku tabulky s odhodláním nepřerušit sérii jarních utkání bez prohry, což se jim nakonec po tuhém boji podařilo. I přes handicap scházejících opor, začali hosté od úvodních minut útočně a vlastně až do konce první čtvrthodinky, kdy Šrom musel řešit první složitější situaci před svojí brankou, k ničemu domácí nepustili. Poté už byl Šrom ve větším „zápřahu“, když nejprve likvidoval  vyboxováním míče dlouhý nákop Mikuly z přímého kopu od půli hřiště, poté, co mířila hlavička Škrobáka těsně vedle, chytil míč stejného hráče mířící na spoluhráče v pokutovém území. Mezi tím se však dostali do velké šance hosté, když po postupném útoku  a centru Švancera, hlavičkoval Smolarčík z dobré pozice v šestnáctce domácích nad branku. Zhruba od dvacáté minuty byli aktivnější domácí, kteří využívali menšího hřiště k dlouhým nákopům i z přímých kopů až do „šestnáctky“ hostí, kde měla obrana i se Šromem stále plné kopačky i ruce práce, ale všechny dosti nebezpečné situace i s vypětím sil vyřešila. Hosté jen bránili a  do určité šance se dostali v podstatě až teprve tři minuty před přestávkou, kdy si po kombinační akci a centru Juříčka vybojovali rohový kop, z dalšího následného rohu mířila hlavička Smolarčíka vedle branky.

Jak budou domácí hrát i ve druhém poločase, ukázali  hned v jeho první minutě, kdy po Šromem vyboxovaném míči z přímého kopu šla střela Škrobáka naštěstí vedle jeho opuštěné branky. Také další minuty patřily domácím, kteří si z tlaku vybojovali několik rohových kopů, přišla i jejich dosud největší šance, kdy po dlouhém autovém vhazování Pavelky šel z úhlu Škrobák sám na Šroma, ale ten mu střelu vyrazil na roh, po něm skončila tvrdá střela Blažka vedle branky. Hosté už asi vycítili velké nebezpečí a sami se, ale až po čtvrthodině hry, pokusili o útočení. První varování pro domácí přišlo poté, co Malina vysunul Lokšu, který dal míč Smolarčíkovi, jehož střelu vyrazil daleko z branky vyběhnutý Sváček na roh. Pak přišla další rychlá akce hostí podél postranní čáry s ukončením vedoucím gólem, který vstřelil  po přesném centru Švancera před branku Sváčka hlavou v pádu kanonýr Lokša, jehož devatenáctý zásah v soutěži však přinesl i zranění - 0:1. I poté se, ve snaze změnit nepříznivý stav, pustil domácí sestupem ohrožený celek do dalšího útočení, když směrem na Šroma šly další jeho útoky  povětšině po přímých kopech či dlouhých vysokých nákopech od obrany i brankáře. Vše však novojičínská obrana i s velkou námahou vyřešila i za cenu pouhého a to docela chaotického odkopávání, což bylo velmi nebezpečné.  Šrom musel opět vyboxovávat míč po přímém kopu, nebezpečná střela Surovce mířila vedle jeho branky, bez využití zůstaly naštěstí pro hosty i rohový kop Surovce i střela z dálky kapitána Mikuly. Deset minut před koncem přišla ojedinělá akce hostí, kdy se míč po přihrávce od Lokši dostal k Novotnému, který však střílel z úhlu vedle branky. Poté, co střílel vedle opět domácí Surovec, po další velmi nesourodé hře hostí bez udržení míče, vyřešila obrana i se Šromem nebezpečnou akci Vašuta před brankou a míč z kopačky Podešvy Šrom chytil, mohli se hosté, nutno říci, že ne až tak zaslouženě, radovat z dalšího cenného vítězství, které je pasovalo  do role nejúspěšnějšího celku jarní části a zisk třiatřiceti bodů jim zajistil definitivu zachování divizní příslušnosti.

Trenér Jan Pejša: „Věděli jsme, že nás tady nečeká vůbec nic jednoduchého, že tady mají menší hřiště, že to bude plné soubojů, takže to se potvrdilo. Vlastně to byla od první minuty taková přetlačovaná, bylo to o soubojích, o osobní statečnosti tyto souboje postoupit. Musím říct, že dnes jsme vyhráli, když jsme měli trošku více štěstí než domácí, neboť jsme dokázali proměnit jednu ze dvou tří šancí, soupeř měl jednu, možná dvě šance, které jsme přežili. Takže z mého pohledu jsme byli dneska o něco šťastnějším mužstvem.“

Branka:                60. Lokša
ŽK:                         Ondřejka - Smolarčík, Novotný, Šrom
Rozhodčí:           Černoevič - Páral, Hanák.
Sestava FK NJ : Šrom - Molnár, Malina, Bajer, Farkas - Rybařík (89. Nippert), Juříček - Novotný (90. Dedič), Smolarčík, Švancer – Lokša.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ : Sobota 9. května od 16:30 hod., FK NOVÝ JIČÍN - TJ JISKRA RÝMAŘOV