01.10.2016 MFK HAVÍŘOV - FK NOVÝ JIČÍN 3 : 1 ( 1 : 1 )

01.10.2016 18:01
    Utkání velmi dobré úrovně rozhodly doslova školácké chyby našeho mužstva. Ta první jde na vrub brankáře Tichánka, který v 15. minutě nereagoval na dlouhý centr z pravé strany, zůstal na brankové čáře a pro Gomolu nebylo problém na zadní tyči hlavou dostat domácí do vedení.  Hrálo se svižně „nahoru dolů“ a naši se zaslouženě  dostali k vyrovnání, když ve 33. min. Uhlíř uvolnil Lokšu a ten nekompromisní bombou pod břevno z 20 metrů nedal domácímu brankáři šanci.  Před poločasem mohlo být ještě lépe, ale to se zaskvěl domácí brankář Rohel, který tentokrát Lokšovi reflexivně vyrazil bombu z voleje snad z malého vápna. 
    Začátek 2. poločasu a přichází další hrubá chyba našich. Domácí rozehrávají a naši, kteří jsou myšlenkami snad ještě v šatně, jen přihlížejí, jak si domácí Lisický naběhne do  našeho pokutového území a lehce přehazuje vyběhnuvšího Tichánka. Neuvěřitelná nekoncentrace.  Kladem je, že ani tato školácká chyba naše mužstvo nepoložila, hrálo aktivně, bojovalo, vypracovalo si několik dobrých příležitostí, ale gólově se již neprosadilo. V brance měli totiž domácí velkou oporu v brankáři Rohelovi, který vychytal řadu našich pokusů a když už byl překonán, tak jej v 73. min. po centru Kalicha a hlavičce Lokši zachránilo břevno.  V závěru se v 86.min. domácím vydařila brejková akce, na jejímž konci Gomola v pádu dostal míč do naší sítě s velkou dávkou štěstí. 
    Ano, štěstí šlo tentokrát proti nám, ale nutno říci, že domácí měli na hřišti navíc i dva rozdílové hráče. Jeden, brankář Rohel, byl zmiňován již několikrát. Dalším je organizátor, motivátor a jednoznačně pan fotbalista Matušovič. 
 
Sestava:   Tichánek – Kalich, Malina, Javorek, Pav.Macíček – Opatřil, Švec, Juříček, Uhlíř (68. Kiss Farkas) – Fertál (51.Smolarčík), Lokša 
Branky: 15. a 86. Gomola, 46. Lisický  -   33. Lokša
Rozhodčí:  Poláček – Slaminka, Kontoršikov     Delegát FA:  Urban
 

Pozvánka na příští utkání:

V sobotu 8. října ve 14:30 hodin na stadionu v Novém Jičíně, proti

Slezský Fotbalový Klub OPAVA