01.04.2018 FK Bospor Bohumín - FK Nový Jičín 0 : 1 (0:0)

01.04.2018 17:44

Úspěšnější vstup do jarní části divize si fotbalisté Nového Jičína ani nemohli přát, když se jim po domácí výhře nad Hranicemi podařilo i bez potrestaného Javorka, ale už s Pavlem Macíčkem v sestavě po zlepšeném výkonu ve 2. poločase vyhrát na hřišti nováčka z Bohumína 1:0. V prvním poločase se hrála vyrovnaná hra s dobrými šancemi na obou stranách, které však branky nepřinesly, když blíže k nim měli domácí, kteří hned dvakrát trefili tyč Ognyanovy branky. Poprvé to bylo po čtvrthodině hry po střele Ference  zpoza, který dostal míč po rychlém protiútoku, když jeho spoluhráči odvrátili hned tři rohové kopy hostí po sobě,  poté zazvonila tyč za Ognyanovem na konci první půlhodinky po Vaclíkově střele  z pětadvaceti metrů.  Ale bez šancí nebyli ani novojičínští. V první půlhodině byl blízko ke gólu Pyclík, ale jeho hlavička z dobré pozice, po předcházejícím obléhání pokutového území domácích, na úspěch nedosáhla, o chvíli později po přihrávce od Wolfa vyrážel jeho střelu brankář Švrčina.
    Do druhé půle vstoupili o mnoho aktivněji hosté, kteří si postupně vytvořili dosti výraznou převahu se stálým atakem směrem k domácí brance. Po deseti minutách hry poslal Opatřil kolmicí do šestnáctky Pyclíka, ale tomu míč „utekl“, do superšance se dostal     o deset minut později po přihrávce od Kalicha Juříček, který šel sám na brankáře, ale neproměnil. Hosté hráli dobře ve středu pole, k čemuž jím pomáhala i spolehlivá hra zadních řad, dobře kombinovali a rychlými brejky se dostávali na dostřel domácí branky i s několika rohovými kopy. Čtvrt hodinky před koncem se přece jen mohli ze své aktivity radovat po vstřelení vedoucího gólu, o něž se postaral po dalším obléhání domácí šestnáctky Staněk, který po centru Kalicha nedal Švrčinovi v brance  šanci vyniknout - 0:1. Domácí si určitou šanci k vyrovnání vytvořili až deset minut před koncem po akci Jakubova, ale stoper Malina byl připraven, poté „daroval“ Ognyanov nechtěným zásahem rukou domácím rohový kop, který hosté odvrátili, za chvíli  domácí nevyužili jeho zaváhání na hranici pokutového území, když střela mířila vedle jeho tyče, poté však výborným zákrokem chytil u tyče střelu Leibla. A když ve zbylých několika minutách již hosté domácím nic nedovolili, mohli se po vyrovnaném prvním poločase nakonec radovat ze zaslouženého vítězství se ziskem tří bodů, které je posunuly opět dále do horních pater tabulky … .
Nový Jičín: Ognyanov - Wolf, Malina, Nippert, P. Macíček - Juříček, Švec, Staněk (90. Farkas), Kalich (84. Pokorný) - Opatřil (89. Urbanovský), Pyclík.
Branka: 75. Staněk, ŽK: Nowinski, Palej, Košťál, Hanus - Pyclík, Macíček, rozhodčí: Kaloč - Broskevič, Sivera, diváci: 130.
Trenér Pavel Hajný: „Za první poločas, když  jsme měli trochu více ze hry, tak soupeř nastřelil dvě tyčky, takže si myslím, že po prvním poločase byl ten stav celkem spravedlivý. Ve druhém poločase jsme určitě měli více ze hry, ale soupeř si o to v podstatě koledoval, když největší šanci neproměnil Jarda Juříček, který  šel sám na brankáře, takže nakonec ten gól byl zasloužený i když v tom závěru jsme to zbytečně trošku zdramatizovali, za toho stavu jedna nula jsme  mohli dát i další branku, ale od soupeře nám  tam chodily nakopávané míče a i s troškou štěstí jsme to    udrželi, ale myslím, že jsme o tu jednu branku vyhráli zaslouženě“.