SOKOL LÍSKOVEC - FK NOVÝ JIČÍN 2:2 (1:2)

09.11.2014 19:00

Za vytrvalého deště nastoupili stejněbodoví sousedé v tabulce ve Frýdku-Místku na umělé trávě a za umělého osvětlení  s cílem vyhrát a tím se od svého soupeře alespoň na tři body před posledním utkáním podzimu odpoutat, což se jim však po devadesáti minutách hry nepodařilo. Utkání začala lépe „domácí“ rezerva druholigového Frýdku-Místku v sestavě hned s pěti zahraničními hráči, když se po třinácti minutách ujala vedení zásluhou Palečka, který dostal míč po výkopu svého  brankáře a centru od Milunoviče přes „zkoprnělou“ obranu hostí a poslal jej „z první“ technickou střelou za záda Šroma - 1:0. Šanci na vyrovnání dostal o pět minut později Lokša, který prováděl přímý kop ze sedmnácti metrů, ale brankář Prepsl jeho umístěnou střelu vyrazil na roh. Přes krajně nepříznivé počasí se hrál docela solidní fotbal s oboustrannými útočnými akcemi, z nichž stojí za zmínku velmi „zbrklá“ střela Pleška vysoko nad branku místo přihrávky nabíhajícímu Hejduškovi, rozhodčí poté jaksi „nechtěl  vidět“ nedovolený zákrok na Rybaříka v šestnáctce domácích, na druhé straně skončil přímý kop Mehremiče v bránící zdi hostí. Hned poté však přišlo vyrovnání, když si hosté po rychlém kontru vybojovali rohový kop, z něhož se hlavou trefil do branky stoper Malina - 1:1. Pět minut před přestávkou se zaskvěl Šrom, když bravurně vyrazil střelu Juříčka pomocí břevna na roh a když už se hráči připravovali na cestu do šaten, přišla individuální akce ostrostřelce Lokši, který se probojoval až do pokutového území domácích a střelou po zemi k tyči nedal domácímu brankáři svým dvanáctým gólem podzimu vyniknout - 1:2.
    Radost a spokojenost hostí z vedení však  trvala jen šest minut hry ve druhém poločase, protože se domácím podařilo stav srovnat. Stalo se poté, co brankář Šrom po vyběhnutí mimo šestnáctku místo odkopu míče do zámezí špatným zásahem „namazal“ Palečkovi, který je poslal z úhlu do jeho opuštěné branky - 2:2. Také v další fázi se hrála stále docela útočná hra, z níž měl dobrou šanci ke vstřelení branky domácí Paleček, jehož střela po přihrávce Šiguta šla podél branky přes pokutové území až do zámezí. To na druhé straně skončil Lokšův přímý kop ze sedmnácti metrů, po faulu na pronikajícího Neumanna, těsně vedle branky Prepsla, tamtéž skončila o něco později po akci Rybaříka sražená střela hbitého Neumanna, který o chvíli později střílel mimo tyče po centru od Pleška. Když se ve zbývajícím čase do konce utkání po dalších útočných a docela nebezpečných akcích na obou stranách nikdo do branky soupeře netrefil, skončilo utkání nakonec asi po zásluze smírným výsledkem.

Sestava:     Šrom - Molnár, Malina, Cigánek, Hejdušek - Neumann (90. Urbanovský), Rybařík, Kalich, Plešek (83. Novotný) - Smolarčík (87. Bajer), Lokša.
Branky:      13. a 51. Paleček - 39. Malina, 45. Lokša
ŽK:               Šigut, Hykel - Lokša, Rybařík
Rozhodčí: Částečka - Tacina, Slaminka.

Trenér Alois Holub: „Bohužel nebudu nic hodnotit…My jsme tu chtěli vyhrát a taky jsme to na výhru měli dobře  rozehrané. Situace je jinačí, protože oba góly, když to tak vezmeme, jak první, tak i druhý, jsme jim darovali  a nemohu nic jiného říci, než že máme ztrátu dalších dvou bodů“.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ Sobota 15. listopadu ve 13:30 hod. LOKOMOTIVA PETROVICE - FK NOVÝ JIČÍN