Pohár české pošty - FK NOVÝ JIČÍN - SFC OPAVA A 0:1 (0:0)

26.07.2014 18:45

Za velkého horka a před návštěvou 535 diváků nastoupili novojičínští fotbalisté k utkání 1. kola Poháru Čs. pošty proti nováčkovi II. ligy s odhodláním udělat na hřišti vše pro co nejlepší výsledek, což se jim po devadesáti minutách hry i podařilo, přestože odešli nakonec po boji poraženi. Jak se dalo čekat, začali vysoce favorizovaní hosté tlakem, jemuž domácí tým odolával, v několika případech i s notnou dávkou štěstí, celý první poločas. Z největších gólových šancí opavských stojí za zmínku po deseti minutách hry křížná střela Vavříka, k němuž se dostal míč po rohovém kopu, která skoro „lízala“ protilehlou tyč Šromovy branky, po dalších deseti minutách nedal tentýž hráč „supertutovku“, když osamocený překopl z pěti metrů branku, chvíli poté po akci Dvorníka zlikvidoval Šrom střelu Ševčíka. Přes stálý tlak
hostí, se domácí, jejichž hra vycházela ze zajištěné obrany, do níž se zapojil skoro celý tým, snažili o občasné útočení, z něhož vyvstala na konci první půlhodiny akc, při níž byl skoro na hranici pokutového území tvrdě atakován Plešek, ale rozhodčí „nějak“ tento nedovolený zákrok přehlédl. Poté se po faulu na Švancaru asi pětatřicet metrů od branky opřel do míče z přímého kopu Smolarčík, jehož bombu musel brankář Květoň vyrážet nad branku. První půle tak dopadla pro domácí, i přes další tlak Opavy s několika rohovými kopy, více než úspěšně.
    Krátce po zahájení druhé půle se po dlouhém autovém vhazování Farkase dostal míč k Rybaříkovi až k brankové čáře, jeho střelu brankář Květoň musel vykopávat, pak dal ještě Švancer krásný míč na Smolarčíka, který docela osamocen na dvaceti metrech od branky střílel docela zbrkle vedle branky. Pak již přišla velká ofenzíva hostí s mnoha po sobě jdoucími rohovými kopy, které domácí vyřešili, velkou šanci dát gól měl Kuzmanovič, ale jeho křížná střela opět jen těsně, jako v první půli, minula protilehlou tyč Šromovy branky. Ze sílícího tlaku si hosté vytvářeli další dobré příležitosti. Při jedné z nich vykopával Malina po závaru před brankou a zákroku Šroma míč z brankové čáry, konto domácích zůstávalo stále,i přes další rohové kopy a nebezpečné střely hostí, čisté. Snad minutu poté, co vyslal první
„přímou střelu“ na branku hostí z dálky střídající Neumann, se hostující tým a jeho početná skupina fandících příznivců dočkali vedoucího gólu, který vstřelil po přihrávce Ševčíka v pokutovém území osamocený Kuzmanovič - 0:1. Pár minut na to, musel brankář Opavy Květoň vyboxovávat tvrdou střelu Farkase z přímého kopu, po Šromem vyraženém míči střílel těsně vedle opět Kuzmanovič, na druhé straně se do docela dobré šance na vyrovnání dostal blízko před hranicí pokutového území Neumann, ale o míč přišel, krátce před koncem ještě tvrdě střílel Švancer. Když se v samotném závěru utkání neprosadil opavský Ševčík,
mohli jít hosté slavit spolu se svými fanoušky zasloužené vítězství, za předvedený nebojácný a bojovný výkon si však zasloužili potlesk od zbytku příznivců i domácí hráči.

Branka:         69. Kuzmanovič
Rozhodčí:     Julínek - Pelikán, Antoníček
ŽK:                  Smolarčík, Nippert - 0
Diváci:            535
Nový Jičín:   Šrom - Molnár, Malina, Nippert, Farkas - Bajer, Švec - Švancer, Rybařík (54. Neumann), Plešek (71. Lokša) - Smolarčík (81. Urbanovský)

Trenér Alois Holub:

"Nemohli jsme nic jiného, než hrát takticky zezadu. První poločas nám vyšel. Ve druhém poločase jsme udělali jednu chybu, kdy jsme se až moc zatáhli před pokutové území, čímž jsme dali hostům více prostoru. Dostali jsme branku po velice dobré kombinační akci, ale pravá strana Opavy byla velice silná. Myslím si, že jsme odehráli zápas, který odpovídá tomu, na co asi máme a je důležité, že jsme si šáhli na dno sil, a že hráči splnili pokyny, které jsme si řekli."