31.10.2015 FK Nové Sady - FK Nový Jičín 2:2 (1:1)

31.10.2015 21:08

Za krásného podzimního slunečného počasí nastoupili novojičínští fotbalisté na hřišti vedoucího celku soutěže s předzápasovým odhodláním pokračovat i na hřišti velkého favorita v sérii neprohraných utkání, což se jim nakonec po velmi dobré hře ve všech řadách podařilo.
    Hosté začali bez bázně a už ve třetí minutě se mohli dostat do vedení, pokud by po dlouhém autovém vhazování Farkase trefil Smolarčík snad ze šesti metrů přesněji než nad branku Zbořila. Od začátku utkání se hrál oboustranně rychlý fotbal, zejména však ze strany domácího velmi technického nováčka soutěže. Na konci první desetiminutovky přišla jeho rychlá akce, po níž se míč dostal do rohu pokutového území hostí k Dvorskému, který střelou  za pomoci teče obránce překonal Šroma - 1:0.  S výjimkou docela dobré příležitosti k vyrovnání Švece, kdy se probil od půli hřiště až před šestnáctku domácích, ale místo střely z dobré pozice nahrál Smolarčíkovi, který však k míči nedostal, patřil další minuty domácím, zejména  se třemi nebezpečnými střelami, s nimiž si však obránci se Šromem poradili. Hosté se dostali do šance po svém prvním rohovém kopu Farkase, kdy Švancerovu  hlavičku vychytal na brankové čáře v pádu domácí gólman, z protiútoku zastavilo na druhé straně břevno Šromovy branky střelu Blahy. Pak už se mohli radovat hosté, neboť se jim po akci Smolarčíka a přihrávce od Kalicha, podařilo přesnou trefou kanonýra Lokši ze dvanácti metrů vyrovnat - 1:1. Za deset minut poté měl velkou šanci dostat svůj tým do vedení kapitán Švec, k němuž se dostal míč po rychlé akci a zpětné přihrávce Farkase od brankové čáry, avšak gólman Zbořil mu ve skórování výborným zákrokem zabránil. Po střele Juříčka vedle a poté, co proletěl míč z přímého kopu Dvorského  přes pokutové území hostí až za brankovou čáru, odešla obě mužstva na přestávku vyrovnaným stavem.
    Do druhého  poločasu vystřídal Nippert zraněného Smolarčíka a hra se opět, jako v první části,  odbývala v solidním rychlém tempu s dalšími útočnými akcemi na obou stranách. Po osmi minutách hry přišla supertutovka novojičínských, když se po akci Juříčka a přihrávce od Farkase dostal míč přes pokutové území  k Lokšovi, jehož brankové konto s číslem jedenáct zastavila po bombě  snad ze šesti metrů tyč domácí branky. Hned po rozehrání od branky přišel rychlý kontr domácích s následným rohovým kopem, z něhož po rozehrání Dvorským se míč dostal k nehlídanému, docela postavou malému, ale velmi hbitému  Režnému, který hlavičkou překonal Šroma podruhé - 2:1. I v další fázi utkání měla hra dobrý spád, hosté se snažili využívat úspěšných obranných zákroků k rychlým protiútokům, při nichž dostávali domácí pod tlak. Po přímém kopu Farkase mířila prudká hlavička obránce Farského těsně nad branku, na druhé straně vyrážel Šrom míč po rohovém kopu Dvorského. Čtvrt hodinky před koncem vyrážel  po rychlé akci hostí brankář Zbořil míč, který stačil obránce odkopnout za brankovou čáru. Na následný rohový kop si připravil míč tradičně Farkas, aby se po jeho zahrání přesně k tyči trefil z blízka hlavou nabíhající stoper Malina a bylo opět a zcela zaslouženě srovnáno - 2:2. A hosté  by brzy na to možná mohli dát i vedoucí gól, ale to by musel rozhodčí stojící velmi blízko, odpískat zcela jasný pokutový kop za  stažení Lokši, který se individuálně  probil přes několik hráčů až do šestnáctky domácích. Píšťalka rozhodčího však zůstala i k překvapení domácích fandů „němá“ … Pak se ještě dostal po přímém kopu Farkase do šance Švec, ale jeho hlavička skončila jen těsně vedle tyče branky Zbořila. Když na druhé straně ze závěrečného tlaku domácích zlikvidoval Šrom bravurně v pádu střelu z blízka domácího hráče a se svou střelou mířící těsně vedle branky neuspěl ani Lokša, rozešly se oba celky nakonec v celku se zaslouženou remízou, která pro hosty znamená pokračování série bez prohry už v devátém utkání.
Trenér Jan Pejša: „Musíme být spokojeni s bodem, který musíme brát s pokorou, protože tady disponují velice dobrým kvalitním mužstvem, jehož hráči vědí, co mají hrát, mají nacvičených spoustu věcí. Takže z toho pohledu je bod pro nás dobrý a je dalším plusovým do tabulky pravdy, navíc ještě umocněný tím, že jsme hráli u prvního. Musím taky říci, že z celkového pohledu to bylo velice dobré utkání z obou stran, v němž  nechyběly šance na obou soupeřů, souboje, takže bych řekl, že se utkání úrovní přiblížilo třetiligové kvalitě. Samozřejmě, že v utkání byl moment, který jej ovlivnil, když všichni, kteří to viděli, tak věděli o čem je řeč, ale říkám,  rozhodčí to viděl jinak, takže to musíme brát a jdeme dál.“

Nový Jičín: Šrom - Molnár, Malina, Farský, Švancer - Kalich, Švec, Juříček, Farkas - Lokša, Smolarčík (46. Nippert).
Branky:       10. Dvorský, 54. Režný - 28. Lokša, 74. Malina,
ŽK:                ? - Smolarčík, Farkas
Rozhodčí:   Novák - Šištík, Lysák
Diváci:         200.