30.10.2016 1.BFK FRÝDLANT n.O. - FK NOVÝ JIČÍN 1 : 2 ( 0 : 1 )

30.10.2016 16:37
    Předsezónní vyhlídky obou soupeřů pasovaly obě mužstva spíše do horní poloviny divizní tabulky. Současná realita je ale opačná, takže každý bod je pro oba nesmírně důležitý. Ke cti našeho mužstva slouží, že i na hřišti soupeře vstoupili do utkání velmi aktivně a  sebevědomě. Domácí byli evidentně zaskočeni a celý první poločas tahali za kratší konec. V 7. min. první závar řešila se štěstím domácí obrana. Ve 13. min. po centru Uhlíře Malina hlavou jen těsně minul v gólové pozici, ale v 17. min. se již stejný hráč trefil do protipohybu brankáře, jenže radost našeho mužstva byla předčasná, protože 1.AR odmával velmi diskutabilní postavení mimo hru.  Ve 20. min. se domácí dostali do své jediné gólovky v 1. poločase, kterou naštěstí nohou reflexivně zachránil brankář Garčár. Za další 2 minuty se Lokša dostal do výhodné pozice, ale opět k jeho nelibosti, byl praporek pomezního rozhodčího nahoře. Snaha našeho mužstva ještě do konce poločasu slavila zasloužený úspěch. Postaral se o něj kapitán Švec, který ve 43. min. zhruba z 22 metrů přízemní ranou trefil ve shluku hráčů před domácí brankou spoluhráče Lokšu, od kterého odražený míč skončil v brance bezmocného domácího  brankáře Polácha.
    Druhý poločas začali domácí sérií nakopávaných míčů z křídelních prostorů a jejich velkou šanci v 55. min. naštěstí zlikvidoval dobře chytající Garčár. Prvních 15 minut druhého poločasu, to byla snad jediná část zápasu, za kterou nelze chválit. Teprve potom jsme opět byli aktivní. V 65. min. mohlo být rozhodnuto, ale Uhlíř z výhodné pozice střílel těsně vedle, Lokša nad, dvakrát v pokutovém území domácích zaváhal Pokorný a po něm i Kalich. Zákonitě přišel trest v podobě vyrovnávací branky. Domácí v 70. min. vystřídali, na hřiště přišel Šigut a již za minutu se radoval z vyrovnání na 1 : 1. Vystřelil zhruba z 25 metrů, brankář Garčár na silně podmáčeném terénu ke vší smůle uklouzl a na polovysokou střelu nedosáhl.
    Zdálo se, že domácí budou po vyrovnání více zlobit, ale slouží ke cti našeho mužstva, že nezačalo bránit remízu, naopak po zbývající část zápasu se opět aktivní hrou začalo více prosazovat. A odměnou jim byla 86. minuta. Domácí ve snaze strhnout vítězství na svoji stranu, otevřeli svou pravou lajnu a otevřeli tak cestu našemu levému obránci Pavlu Macíčkovi, který dotáhl svůj průnik až na roh malého vápna domácích, odtud přihrával před branku a dezorientovaný domácí obránce si dal vlastní branku.  Smůla domácích,  radost na naší straně. Nutno ale říci, že vítězství si naše mužstvo zasloužilo a snad to bude ten správný impuls do závěru podzimní části divizní soutěže.
Sestava:  Garčár – Kalich, Malina, Javorek, Macíček Pavel – Pokorný (73.Smolarčík), Švec, Juříček, Uhlíř – Opatřil (88. Nippert), Lokša
Branky:  71. Šigut     -     43. Lokša, 86. vlastní
Rozhodčí:    Řezníček – Polanský, Částečka           Delegát FA:  Sedláček

Příští utkání 5. 11. opět venku – v sobotu v Nových Sadech v 10:15 – Odjezd v 8,00 hodin