30.07.2016 SK Hranice - FK Nový Jičín 0:5 (0:0) Mol Cup

31.07.2016 07:49

Po intenzivní přípravě s několika přípravnými zápasy, bylo pro novojičínské fotbalisty, dá se říci generálkou na zahájení mistrovské sezóny, utkání prvního kola poháru FAČR - Mol Cup, na hřišti svého divizního soupeře, kterou hosté zvládli zcela excelentně a bez problémů, vyprovodili domácí fotbalisty debaklem, čímž prokázali, že jsou na novou sezónu dobře připraveni. Od počátku hry si hosté postupně vytvářeli územní převahu vyústěnou v několik velmi dobrých příležitostí ke vstřelení branky, zatímco  domácí se k ohrožení brankáře Tichánka za celý poločas vůbec nedostali a jejich první střela z kopačky  ostrostřelce Ference již "na cestě do šaten", mířila daleko vedle branky. Největší příležitost ke skórování měl na konci první dvacetiminutovky po rychlém brejku a krásné přihrávce do pokutového území  od Lokši Kalich, jeho střelu však vykopl obránce z prázdné branky.

Hostům se vydařil vstup do druhé půle, když se sedm minut po otevření hry dostal míč z přímého kopu Farkase od půlící čáry na kopačku Smolarčíka, který byl proti vyběhnutému brankáři důraznější a taky i úspěšnější - 0:1. Tri minuty na to přišla rychlá akce Kalicha po křídle, jehož centr kopl Smolarčík ještě vedle, aby za necelou další minutu se již  radoval podruhé, když zúročil další, tentokráte zpětnou Kalichovu přihrávku v pokutovém území - 0:2. Domácí se mohli možná dostat ke snížení díky nesprávně nařízené penaltě, kterou  však hlavní sudí na pokyn pomezního změnil na přímý kop z osmnácti metrů, ale jedinou dosavadní šanci  zahodili, aniž by ohrozili brankáře. To hosté byli o mnoho úspěšnější, když se tři minuty poté dostal po krásné akci Opatřila míč k volnému Lokšovi, který už věděl, co s ním - 0:3.  Zatímco domácím ve velkém horku  očividně ubývalo sil, hosté si vytvářeli další tlak se stálým útočením, z čehož vyústil i čtvrtý gól, o který se postaral po další rychlé kombinační akci a přihrávce od střídajícího Urbanovského, elitní novojičínský kanonýr Lokša, tentokráte s kapitánskou páskou na rukávě, aby o pět minut později dovršil svůj hattrick po další rychlé akci s finální přihrávkou od neúnavně bojujícího Kalicha - 0:5. Když sedm minut před koncem vyřešil Tichánek první "nebezpečnou" akci domácích v celém zápase vyražením míče na roh, a v samotném závěru neproměnil po přihrávce od Farkase velkou šanci na hranici šestnáctky osamocený Urbanovský, jemuž míč poněkud uskočil, mohli se hosté po velmi dobrém výkonu radovat ze zcela jasného a zaslouženého vítězství znamenající postup do 2. kola  celostátní soutěže v očekávání úterního losu možná i proti prvoligovému soupeři.
Trenér Ladislav Trávník: "Já si myslím, že bylo vidět, že od začátku jsme měli jasnou převahu,  v prvním poločase jsme se sice poněkud střelecky trápili, když jsme měli tři vyložené šance, které jsme neproměnili. Ve druhém poločase již rozhodla i kondice,  myslím si,  že kluci zvládli zápas perfektně a zaslouží si veliké poděkování za předvedený výkon. Jsem spokojený, protože to, co děláme v tréninku jsme ukázali. Ještě to sice  má trošičku mouchy, ale  když dojdou další zápasy a silnější soupeři, tak to bude potřeba ještě doladit. Před prvním mistrákem v Rýmařově, na který byl dnešní zápas takovou generálkou,  by kádr mohl již být kompletní, máme tam ještě dva hráče, u kterých čekáme na vyřízení, bude to celkem dvacet hráčů a potom uvidíme, kde se do základu probojuje a kdo ne".

Nový Jičín: Tichánek - Pokorný, Malina, Nippert, Farkas - Hrubý, Juříček, Opatřil (72. Seidler), Kalich - Lokša (77. Fertál), Smolarčík (66. Urbanovský)
Góly: 52. a 56. Smolarčík, 61., 70. a 75. Lokša, ŽK: Vyka, Kuchař, Kundrát - Smolarčík, rozhodčí: Mikeska - Chlevišťan, Fajkus, diváci: 150.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ
Sobota 6. srpna v 17 hod.
1. mistrovské utkání divize sk. "E" sezóny 2016/17
SK JISKRA  RÝMAŘOV - FK NOVÝ JIČÍN

Soupeře Nového Jičína pro 2. kolo Poháru Mol Cup vylosuje FAČR v úterý 2. 8. 2016