30.04.2016 FK NOVÝ JIČÍN - FC DOLNÍ BENEŠOV 3:1 (2:1)

01.05.2016 18:00
    Po předcházejících čtyřech prohrách v řadě v jarní části soutěže, šli domácí fotbalisté do utkání se sousedem, ať v počtu bodů či umístěním v tabulce, s odhodláním přetrhnout tuto šňůru  a svého soupeře, který byl na 6. místě jarní tabulky se ziskem  deseti  bodů, porazit, což se jim nakonec i podařilo. Skoro celých devět úvodních minut utkání se domácí skoro nedostali na polovinu soupeře, což svědčilo o tom, že silný soupeř si do  Nového Jičína nepřijel jen tak ztratit body a útočil. Krátce po zahájení hry trefil Labuda i s pomoci teče Šroma břevno jeho branky, nebezpečí pro domácí hrozilo i z  několika dalších útočných akcí, což mohlo být pro domácí varováním. Poté, co domácí obrana odvrátila přímý kop Hartmanna, se míč dostal na půli hřiště k Juříčkovi, který jej rychle poslal  Kalichovi, z jehož nezištné přihrávky se přesně k tyči trefil z hranice pokutového území nabíhající kanonýr Lokša - 1:0. A  to ještě nebylo vše, neboť krátce po rozehrávce hostí ze středu hřiště, se po rychlé akci domácích prodral Lokša přes obránce Majewského až skoro blízko před branku, odkud poslal přesný míč mezi obránce na nabíhajícího Ilka a ten rozvlnil síť soupeřova brankáře Kolenka podruhé - 2:0. Krátce poté, co Šrom vyškrábl nebezpečnou střelu Labudy na roh  a domácí po něm vyřešili docela slušný „závar“ před svojí brankou, přišla jejich rychlá  akce, při níž dal Kalich míč Lokšovi, ten jej od brankové čáry poslal mezi obránce na nabíhajícího Ilka, který jej poslal do sítě, ovšem jen pomezní rozhodčí viděl nepochopitelně ofsajd a gól neplatil. Z další oboustranně útočné hry se dočkali i hosté, když poté, co Kalich prohrál souboj u půlicí čáry, se  míč dostal k Radkovi, který jej poslal do domácí „šestnáctky“ na  nabíhajícího Rubýho, pro nějž nebyl problém překonat Šroma - 2:1. Deset minut před přestávkou se dostal po dlouhém běhu do dobré střelecké pozice Lokša, ale branku netrefil, na druhé straně vyboxoval Šrom míč z přímého kopu Rubýho. V samotném závěru poločasu, už skoro „na cestě do šaten“, se dostali do dvou, jako „přes kopírák“ stejných šancí hosté, ale v obou případech skončily střely Labudy, na štěstí pro domácí jen těsně vedle tyče Šromovy svatyně, v druhém případě s vytěsněním míče na roh.
    Útočná hra obou týmů pokračovala i po zahájení druhé půle. Brzy poté, co hosté po deseti minutách hry odvrátili nebezpečnou akci po přímém kopu Švancera a akci Krčuly, přišla pro ně po rychlé akci velká šance k vyrovnání, ale osamocený Labuda naštěstí pro domácí na míč před Šromem nedosáhl. V další fázi utkání měli malinko více ze hry hráči Dolního Benešova, kteří využívali menšího důrazu a mnoha nepřesností domácích v rozehrávce k nebezpečným útokům. I přesto tu byly docela dobré možnosti ke vstřelení branky, kdy Švec pálil v pádu do obránce, Slaninkovu bombu vytěsnil obránce na roh, poté, co vybojoval Farský další rohový kop, odrazil obránce střelu Ilka. Ale bez šancí nebyli ani hosté, jejichž nebezpečné útoky domácí obrana s dosti velkou námahou odvracela. Obrovskou šanci k vyrovnání měli hosté třináct minut před koncem, kdy se Šrom jen díval, jak „technický“ míč z kopačky Labudy po centru spoluhráče od půlící čáry, míří přes něj na štěstí jen do tyče. To už domácí docela vycítili hrozbu vyrovnání, hru zpřesnili, z čehož se nakonec i dočkali šest minut před koncem třetího gólu. Postaral se o něj opět Ilko, který dvě minuty poté, co Malina z vypětím  vyhlavičkoval míč z brankové čáry a obrana se Šromem vyřešila i další „závar“ před svojí brankou, dostal krásný přesný míč do běhu od Lokši a střelou kolem brankáře dal budoucí domácí docela „vydřené“ výhře tu správnou pojistku - 3:1. Když pak ještě  Šrom bravurně vyrazil bombu útočníka hostí, mohli se domácí radovat z velmi důležité výhry, která jim jako druhá na jaře dodá určitě potřebné sebevědomí do dalších jarních bojů.
Trenér Jan Pejša: „Samozřejmě jsme věděli, že nás čeká nepříjemný soupeř, který již několik sezón hraje prakticky ve stejné sestavě, což se ukázalo. Chtěli jsme nastoupit do toho utkání aktivně, bohužel vinou několika zbytečných faulů a rohů jsme se dostali pod tlak, který jsme naštěstí uskákali i ve spolupráci s Rosťou Šromem, takže jsme ten začátek přežili. Potom se nám povedla dvouminutovka, kdy jsme dokázali dát dvě branky po rychlých výborně vyřešených protiútocích. Mohli jsme jít i na tři nula, ale gól nebyl pro ofsajd uznaný. V ten moment nás bylo plné hřiště, ale zbytečnou ztrátou na půlce hřiště při rozehrávce, šel do brejku soupeř a potrestal nás, takže zase zbytečná branka. Ve druhém poločase soupeř zjednodušil hru, začal nakopávat dlouhé balóny, byla tam spousta závarů, v těchhle okamžicích se k nám trošku přiklonilo i štěstí. Naštěstí se nám podařilo proměnit jeden brejk a zbytek utkání se již dohrával. My jsme dali tři góly, soupeř jen jeden, takže z mého pohledu to bylo zasloužené vítězství“.

Nový Jičín: Šrom - Farský, Malina, Ďuriška,  Švancer - Ilko, Juříček, Švec, Kalich (89. Hrubý)  - Krčula, Lokša.
Branky: 9. Lokša, 10. a 84. Ilko -  25. Rubý, rozhodčí: Lysák - Škrobák, Kovářčík, ŽK: 0 - 0, diváci: 105.