29.08.2015 FK Nový Jičín - Lokomotiva Petrovice 1:0 (1:0)

30.08.2015 07:45

Po neúspěchu v podobě prohry ve třetím kole ve Valašském Meziříčí, nastoupili novojičínští fotbalisté proti druhému celku tabulky, který všechna tři utkání úvodní vyhrál, s odhodláním na hřišti udělat vše pro první výhru, což se jim nakonec po docela urputném boji i podařilo. Domácí začali dobře a už v sedmé minutě měli velkou šanci ke vstřelení branky, když se po dlouhém autovém vhazování Farkase dostal míč před branku na kopačku Švancera, ale ten mířil těsně vedle. V další fázi se hosté z čela tabulky snažili technickou hrou s krátkými přesnými přihrávkami dostávat dopředu, na druhé straně měli i domácí snahu o rychlé přenášení hry, ale mnoho jejich, mnohdy  nepřesných  přihrávek končilo u soupeře. Na konci první půlhodinky se dostali do docela nebezpečné šance hosté, ale na centr Panáka, který proletěl  přes pokutové území kolem branky Šroma nikdo ze spoluhráčů naštěstí nedosáhl. Až poté se začali více prosazovat domácí. Po pěkné kombinační akci skončila slabá hlavička Švancera v rukou brankáře Mrozka, po další rychlé akci odvracela obrana hostí nebezpečný centr téhož hráče, poté přišel přímý kop Farkase, z něhož vyrážel brankář Mrozek nad břevno hlavičku svého obránce. K následnému rohovému kopu si postavil míč Rybařík, poslal jej přesně na nabíhajícího Farkase, který se levačkou v pádu z hranice pokutového území trefil přesně k tyči branky hostí - 1:0.  Na cestě do šaten ještě nebezpečně zahrozili hosté, ale hlavička Panáka byla odvrácena.
    Jestliže byl první poločas herně pro oko diváka jak se říká „nic moc“, druhá část utkání již měla docela „jiný šmrnc“. Hosté do ní vstoupili dvěma rohovými kopy, s nimiž si domácí obrana bez problémů poradila. Po deseti minutách přišla pěkná rychlá akce domácích s faulem na Lokšu, který rozhodčí „jaksi nechtěl vidět“, za chvíli se novojičínský kanonýr dostal do supergólovky, když se po vyhraném souboji s Gillem, pokusil přehodit vyběhnutého brankáře, ale míč z jeho kopačky skončil nad brankou. Hosté se poté snažili dostávat na polovinu domácích dlouhými nakopávanými míči, z nichž však mnoho skončilo u Šroma, který se však jedenkrát i docela „zapotil“, když po centru Lukáše Kundrátka vytáhl nebezpečnou hlavičku Panáka mířící do jeho branky. Z docela svižného fotbalu se čtvrt hodinky před koncem dostali hosté do šance k vyrovnání, což se jim naštěstí pro domácí nepodařilo, když po přímém kopu Hoffmanna skončila hlavička Gilla na tyči Šromovy svatyně. Za chvíli přišla na druhé straně pěkná rychlá akce domácích, na jejímž konci byla přihrávka Rybaříka na Lokšu, jeho střelu mířící do branky však srazil obránce na poslední chvíli na roh. S ubývajícími minutami se hosté ve snaze změnit stav stále více tlačili před domácí šestnáctku, střídající Molnári se dostal přes Farkase, jeho zpětná přihrávka byla odvrácena na roh, z něhož mířila hlavička Panáka s tečí Šroma těsně nad jeho branku. Minutu před koncem se dostal po krásné přihrávce od Lokši  do dobré „gólovky“ střídající Smolarčík, ale jeho střela skončila jen těsně nad břevnem. Když už se domácí viděli s prvními  třemi body v kapse v šatně, dostali hosté v o minutu nastaveném čase šanci k vyrovnání, což se naštěstí nepodařilo, když se míč z přímého kopu Hoffmanna, dostal snad na pěti metrech před brankou k Moskálovi, ale míč z jeho kopačky Šrom i s trochou štěstí chytil. Domácí si pak mohli v šatně poprvé v nové sezóně zazpívat vítězný oslavný chorál …

Trenér Jan Pejša: „Petrovice jsou velmi dobře vybavené a běhavé mužstvo, složené ze zkušených hráčů a šikovných mladíků, a tomu jsme pro utkání přizpůsobili taktiku. Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany a jsem rád, že nám to vyšlo. Ač opticky vypadalo, že měl soupeř více míč na kopačkách, tak se prakticky nedostal mimo jedné standartky, kdy nastřelili tyčku, do vážnější šance. Naštěstí nás zachránila standartka, kterých jsme měli dost. V závěru jsme mohli vedení pojistit, ale ani jednu ze dvou šancí jsme neproměnili. Doufám, že nás tři body povzbudí do dalších zápasů.“

Nový Jičín: Šrom – Molnár, Malina, Farský, Farkas – Kalich, Švec, Juříček, Švancer – Rybařík (83. Smolarčík), Lokša (90. Nippert).
Branka:       39. Farkas
ŽK:                Kalich, Rybařík - Panák, Hoffmann
Rozhodčí:  Mikeska - Černoevič, Kaloč
Diváci:        125.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ  Sobota 5. září  2015 v 16:30 hod ODRA Petřkovice - FK Nový Jičín