28.03.2015 FK NOVÝ JIČÍN - SOKOL URČICE 1:0 (1:0)

28.03.2015 23:30

Novojičínští fotbalisté  se před prvním jarním domácím zápasem, i v sestavě bez v předchozím utkání v Mohelnici vyloučeného ostrostřelce Lokši, netajili cílem se soupeřem z předposledního místa tabulky vyhrát, což se jim nakonec, i přes velmi nesourodý výkon ve druhém poločase, podařilo. Až na první, a na dlouhou dobu jedinou střelu nejúspěšnějšího střelce hostí Lose v deváté minutě, s níž si Šrom vcelku poradil, měli v další části první půle herní převahu domácí, ale trvalo jim dosti dlouho než ji zúročili ve vedoucí, a jak se později ukázalo i ve vítězný gól. Po tvrdé střele kapitána Švece, se kterou si brankář Nejezchleb s námahou poradil, si domácí postupem času vybojovali několik rohových kopů, z nichž stejně jako z dalších dobrých šancí nic nevytěžili, ale i přes dosti složitou kombinační hru v zadních řadách s rozehráváním dozadu a do šířky, se přece jen postupně dostávali před pokutové území hostí.  V dobré šanci se ocitl Juříček, jehož zakončení však bylo slabé a nepřesné, po kombinační akci střílel nabíhající Kalich bez přípravy vedle, další střelu Juříčka srazil obránce, nevyužitý zůstal i přímý kop a po rohovém kopu Rybaříka mířila hlavička Smolarčíka z dobré pozice nad branku. Radost do řad domácích přišla šest minut před přestávkou, kdy velké nedorozumění brankáře Nejezchleba se zkušeným Zbožínkem potrestal Smolarčík, k němuž se dostal nečekaně míč, který poslal po zemi těsně k tyči prázdné branky hostí - 1:0. Těsně před přestávkou se dostal po krásné přihrávce od Cigánka k možnosti zvýšit vedení Juříček, který však „tutovku“ neproměnil, když jeho střela šla jen do boční sítě branky hostí.
    Hned v úvodu 2. poločasu byl zraněn v souboji o míč na obočí a musel ze hry odstoupit střelec gólu Smolarčík, jehož nahradil Bajer, který se brzy na to dostal po akci Cigánka a přihrávce od Kalicha do velké šance, s níž si však brankář Nejezchleb poradil. To už ale před tím musel ukázat své umění domácí brankář Šrom, který po nedůsledném obranném zákroku zlikvidoval nohama střelu střídajícího Haluzy. To již, skoro navlas stejně jako ve druhé půli utkání v Mohelnici, začali domácí dosti kazit v rozehrávce, hráli velmi zbrkle, nepřesně, docela „ustrašeně“ s malým důrazem v osobních soubojích, čehož využívali hosté k nebezpečným protiútokům, když se stále více tlačili i s vysokým stoperem Zbožínkem před pokutové území domácích. Když domácí zadáci, přestože měli v závěru utkání  „plné kopačky“ práce s bráněním, vše uhlídali a na druhé straně zůstala bez využití jejich snad největší šance druhé půle, kterou měl Švancer, mohli se nakonec docela radovat i z hubeného vítězství znamenajícího zisk tří velmi důležitých bodů.

Jan Pejša: „S prvním poločasem jsem velice spokojený, protože jsme předvedli hru, se kterou jsme se prezentovali během zimní přípravy. Ale vytěžili jsme z toho jen jeden gól a to shodou okolností díky chybě soupeře. Do sedmdesáté minuty ještě naše hra snesla přísnější kritérium, ale potom se soupeř začal vytahovat a my jsme vypadli ze hry. Jako bychom se trošku začali strachovat o výsledek. Měli jsme dvě šance na druhý gól, ale nakonec jsme se strachovali o výsledek až do konce.“

Sestava :      Šrom - Molnár, Mailna, Cigánek, Farkas - Kalich (90. Novotný), Švec, Juříček, Švancer - Rybařík, Smolarčík (50. Bajer).
Branka:        39. Smolarčík
ŽK:                 Švancer - Pekař, Hloch
Rozhodčí:    Slabý - Kondler, Polanský
Diváci:           73.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ : Neděle 5. dubna v 15:30 hod.  FC ELSEREMO BRUMOV - FK NOVÝ JIČÍN