28.02.2015 FK NOVÝ JIČÍN - FC VELKÉ KARLOVICE 4:3 (3:2)

28.02.2015 20:30

V šestém přípravném utkání začali domácí v sestavě bez Bajera, Cigánka, Dediče, Horáka velmi dobře, když se už v úvodní minutě  brzy po rozehrání  dostal míč ke Kalichovi, který jej poslal za záda brankáře hostí - 1:0. Poté, v podstatě až do konce první půlhodinky, byli domácí proti soupeři z divizní soutěže, v níž jsou na posledním místě, aktivnější, hráli s chutí, dařila se jim kombinace, což zúročili dalšími dvěma brankami. Čtvrt hodiny po vedoucím gólu přišla pěkná kombinační akce  s přízemním centrem Farkase od postranní čáry před branku, na který si naběhl ostrostřelec Lokša a hlavou v pádu zvýšil skóre - 2:0.   Za dalších sedm minut, po stále dobré hře s převahou, přišel třetí „zářez“ domácích, o nějž se postaral po individuálním uvolnění Lokši a jeho měkkém centru před branku opět hlavičkou Továrek - 3:0. Poté hosté hru docela vyrovnali a podařilo se jim nepříznivý stav dvěma góly v rozmezí tří minut ze standartních situací stav zkorigovat. Nejdříve si naskočil na rozehraný přímý kop nekrytý vysoký útočník  Podešva a hlavičkou překonal Leskovjana (3:1), brzy poté, po další nedůsledné obranné hře domácích, si našel míč po rohovém kopu cestu na hlavu Kučery a Leskovjan byl „krátký“ podruhé - 3:2. A málem mohlo být do poločasu i vyrovnáno, to kdyby po chybném zákroku Maliny u rohového praporku neskončil míč z kopačky hráče hostí a s pomocí teče Leskovjana jen na břevně domácí branky.

Do 2. poločasu poslal domácí trenér Pejša do hry  místo Švece, Lokši, Švancera a Továrka čerstvé hráče  Smolarčíka, Ihnatišína, Novotného, Juříčka a do branky Šroma a na hře to bylo docela znát v tom negativním smyslu. Po pěti minutách určité „rozháranosti“ ve hře, se podařilo hostům dokonce vyrovnat, když  s množstvím nepřesných přihrávek po další nedůrazné hře v obranné fázi, prostřelil Vojta vše, co mu stálo v cestě včetně Šroma - 3:3. Avšak neuplynulo ani pět minut a domácí opět vedli, když si stoper Mailna naběhl na rohový kop Farkase a hlavou rozsvítil na ukazateli skóre „čtverku“ - 4:3. V dalším průběhu pokračovala, zejména ze strany domácích, docela nesourodá hra, více se bojovalo, pěkných kombinačních akcí bylo na obou stranách poskrovnu. Ke hře připomínající prvních třicet minut  prvního poločasu, se domácí dostali opět až v poslední čtvrthodince utkání i s gólovými šancemi.  Ve výborné pozici pro navýšení skóre, se nejdříve netrefil přesně hlavou osamocený Smolarčík, po něm se „řitil“ na branku hostí z úhlu osamocený Ihnatišín, ale když ani z toho „nezapršelo“, skončilo utkání nakonec docela zaslouženým vítězstvím domácích a to šestým v pořadí ze stejného počtu hraných přípravných utkání.

Sestava : 1 . pol.: Lekovjan - Molnár, Malina,  Nippert, Farkas - Švancer, Švec, Kalich, Rybařík - Lokša, Továrek / 2. pol.:  Šrom – Molnár, Malina, Nippert, Farkas -  Novotný,  Juříček, Rybařík, Kalich - Smolarčík, Ihnatišín
Branky: 1. Kalich, 17. Lokša, 22. Továrek, 54. Malina  - 28. Podešva, 31. Kučera, 50. Vojta.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ : Sobota 7. března v 10:15 hod., FK NOVÝ JIČÍN - FK SLÁVIA ORLOVÁ (MSFL)