27.09.2015 FK Nový Jičín - FC TVD Slavičín 2:0 (0:0)

27.09.2015 19:40

Hosté, kteří po dvě uplynulé sezóny patřili se třetími místy a i letos budou určitě patřit  k předním klubům divize skupiny „E“, se i v Novém Jičíně představili jako zkušený celek s exligovým dirigentem zadních řad ve funkci kapitána Lukaštíkem. To se ukázalo hned po čtyřech minutách hry, kdy měli velkou šanci ke skórování, do níž se dostal po přihrávce od Kaluse osamocený Kocián, naštěstí pro domácí však jeho střela šla vysoko nad branku, poté šla hlavička Hladíka jen do rukou brankáře Mihálka. Domácí se však brzy dostali do hry a začali tentokráte přesnými přihrávkami atakovat pokutové území hostí. Po deseti minutách hry se krásně uvolnil a rychle zaútočil podél postranní čáry Hykel, jeho zpětná přihrávka  v pokutovém území však nikoho ze spoluhráčů nenašla, poté skončila hlavička Slaninky vedle branky. Na konci první čtvrthodinky se dostal po výkopu brankáře do obrovské šance Lokša, který chtěl přehodit daleko vyběhnutého  brankáře  Jelínka, ten mu ale jeho úmysl dostat svůj tým do vedení vystihl.  Domácí začínali mít herně „navrch“  a stále více se přesnou hrou dostávali směrem k brance hostí. Vybojovali si několik rohových kopů,  po půlhodině vyrážel po centru Slaninky  brankář Jelínek bombu Lokši, po útočné akci a přihrávce stejného hráče, zmařil  Jelínek Lokšovi i další určitou  šanci. Hosté se před domácí branku dostali až v posledních minutách před přestávkou po přímém kopu Lukaštíka, který Mihálek vyboxoval, stejně jako si poradil  s míčem po rohovém kopu Školníka, poté byla sražena na další roh střela Hladíka, s jehož provedení si domácí zadáci poradili  a šlo se do šaten a bez gólů.

Stejně jako úvod prvního, patřil hostům i úvod 2. poločasu, když střílel Macek, ale domácí gólman se nenechal překvapit. To o dvě minuty později bylo „horko“ na druhé straně hřiště, z něhož vyšli domácí s vedoucím gólem. Po pěkné rychlé kombinační akci se dostal míč před brankou k Lokšovi, jehož střela z blízka mířící do branky narazila do ruky obránce a byl z toho pokutový kop, který domácí ostrostřelec bez problému proměnil - 1:0. Poté domácí, spokojeni s vedením, poněkud polevili, čímž dali možnost hostů k atakům na branku. Z toho však získali jen jeden přímý kop prováděný Lukaštíkem, který skončil mimo branku a několik „závarů“ v šestnáctce, naštěstí pro domácí vyřešených. Novojičínští pak   začali znovu více útočit, do dobré šance se po přímém kopu Švancera dostal na hranici pokutového území Lokša, ale jeho střela byla zblokována, po dalším rychlém útoku založeném brankářem, přišel Ilko o míč  u postranní čáry a pak přišel druhý zásah do sítě branky hostí. Postaral se o něj jedenáct minut před koncem po krásném uvolnění Slaninky nabíhající a nekrytý kapitán Švec, který neměl osamocen žádný problém nezištnou přihrávku spoluhráče do odkryté branky proměnit - 2:0. Když se do konce utkání již „nic zvláštního nestalo“, mohli si domácí připsat další tři body za zasloužené vítězství nad silným soupeřem, což pro ně znamená posun v tabulce již na 5. místo.

Trenér Jan Pejša: „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, protože má dlouhodobě velkou  kvalitu, když má stabilizovaný kádr a na hřišti se to projevilo. Ze začátku jsme se chviličku na hřišti hledali, ale pak jsme začali diktovat tempo hry celého prvního poločasu. Měli jsme tam několik dobrých příležitostí, které jsme nedokázali bohužel proměnit, zejména Lokša, kdy ho vychytal brankář. Ke konci jsme si zase trošku začali komplikovat život, že jsme zbytečně stáli na balónu, a chyběl nám tam větší pohyb. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, což vyvrcholilo naší vedoucí brankou, kdy se po akci Krčuly a jeho centru hlavičkoval Lokša už do brány, ale obránci to trefilo ruku, takže byla penalta, kterou Radovan proměnil. Trošku mně mrzí, že jsme po této brance začali být poněkud pasívní, přenechali jsme aktivitu soupeři, který zjednodušil hru, začal nakopávat míče, čímž vytvořil několik závarů, které jsme však dokázali vyřešit a z jedné brejkové situace jsme dokázali dát druhý gól. Poté již soupeř docela rezignoval a utkání se v poklidu dohrálo. Samozřejmě, že jsem velmi spokojen, kluci dokázali potvrdit svoji kvalitu, to chtění a vůli jít za vítězstvím“.

Nový Jičín: Mihálek - Ilko, Malina, Farský, Švancer - Hykel, Švec, Juříček, Krčula (87. Smolarčík) - Slaninka, Lokša.
Branky: 56. Lokša (p.k.), 79. Švec
ŽK: Slaninka, Lokša - Kocián, Elšík, Hladík, Školník, Havlín, Plšek
Rozhodčí: Chlevišťan - Lyšák, Kovařčík