26.08.2017 FK Nový Jičín - FK Bospor Bohumín 1:1 (0:0)

26.08.2017 18:50

Po třech zápasech se ziskem pouhého jednoho bodíku, ale zejména po vysoké prohře minulý týden v Hranicích, nastoupili novojičínští fotbalisté proti nováčkovi soutěže, stejně jako v předcházejících zápasech s odhodláním konečně zvítězit, což se jim nakonec nepodařilo a z utkání, v němž měli téměř celý zápas více ze hry, vytěžili opět jen jeden bodík za „upachtěnou“ remízu až v nastaveném čase. Po pěti minutách hry přišla docela dobrá šance domácího Pyclíka, kterou zmařil včasným vyběhnutím daleko mimo pokutové území brankář Švrčina i za cenu hraní rukou, po níž dostal jen žlutou, místo domácími reklamované červené karty. Hosté se dostali na dostřel domácí branky až po čtvrthodině hry z přímého kopu, ale  na míč Sittka nikdo ze spoluhráčů naštěstí v pokutovém území nedosáhl. Další patnáctiminutovka patřila zcela domácím  a na jejím konci se mohli už už radovat z vedoucího gólu, který padl po předcházejícím rozehraném přímém kopu a hlavičce Nipperta do břevna  Švrčinovy branky a následné hlavičce Wolfa do sítě, ale rozhodčí bohužel gól pro ofsajd neuznal. I poté šli domácí dál za svým cílem dosáhnout kýžené branky, blízko k němu měl po výborné individuální akci Opatřil, jemuž střelu v blízkosti branky zneškodnil Švrčina. Převaha domácích do přestávky byla výrazná, hosté se vlastně ani k ničemu, co by mohlo ohrozit domácího brankáře, nedostali.
    Druhý poločas začali hosté přímým kopem z nebezpečné vzdálenosti, který však kopl Vaclík do bránící zdi, brzy na to přišla rychlá akce domácích, při níž dal Kalich míč na nabíhajícího Javorka, jehož střelu však brankář hostí s námahou vyrazil na roh. Za několik minut na to si vytvořili dvě docela dobré šance ke skórování i hosté, když při první z nich proletěl míč z přímého kopu přes celé pokutové území, ale z brankové čáry jej kopl Socha jen dobře postavenému Ognyanovi, poté se dostal míč z dalšího protiútoku na kopačku Ptáčka, který  jej poslal z dobré pozice naštěstí jen vysoko nad branku. Pak se dostali ke slovu  i domácí, ale hlavičku Švece vytěsnil brankář hostí nad břevno, sražena byla i střela střídajícího Staňka, po jehož následném přímém  kopu mířila další hlavička stopera Maliny rovněž nad branku. A pak se již radovali hosté, když po přímém kopu Vaclíka téměř od půlící čáry, proletěl míč přes pokutové území domácích, aby se na jeho konci dostal k nabíhajícímu Palejovi, který jej poslal v pádu do sítě Ognyanova, což byla pro domácí nečekaná sprcha - 0:1. Domácí se poté snažili o změnu stavu, ale jejich herní převaha byla docela „jalová“ s množstvím pokažených přihrávek, jejich hra končila na pozorné obraně hostí, kteří se při vedení ani nikam moc dopředu nehnali.  V závěrečné fázi utkání nešla domácím upřít snaha alespoň o vyrovnání, když se stále tlačili před šestnáctku hostí, ale gól nepřinesla střela Staňka mířící vedle, nad brankou skončila po přímém kopu střídajícího Farkase hlavička Švece, jehož o chvíli později bomba ze třiceti metrů jen o pár centimetrů minula tyč  branky Švrčiny. Vyrovnávacího gólu se domácí za svoji velkou snahu přece jen dočkali. Přišel v nastaveném čase, když se dlouhý centr z kopačky Farkase dostal přes obranu na Pyclíka, který hlavičkou přehodil vyběhnutého gólmana Švrčinu a alespoň velmi tvrdě vybojovaný bod byl na světě - 1:1.

Trenér Pavel Hajný: „Zápas jsme měli rozhodnout v prvním poločase, kdy bylo několik kontroverzních momentů, včetně našeho neuznaného gólu. Měli jsme převahu, ale bohužel jsme se znovu neprosadili v koncovce. Ve druhém poločase už to z naší strany nebylo takové a navíc jsme znovu inkasovali po standardce. Alespoň jsme vyrovnali v závěru, kdy už to je vždycky o štěstí“.

Branky: 90. Pyclík - 68. Palej, ŽK: Javorek, Malina, Pyclík - Švrčina, Vaclík, Poštulka, rozhodčí: Žurovec - Bureš, Dudek, diváci: 94.
Nový Jičín: Ognyanov - Javorek, Malina, Nippert,Wolf (81. Farkas) - Kalich, Juříček, Švec, Hruška (60. Staněk) - Opatřil, Pyclík.