25.04.2015 FK Nový Jičín - FK Kozlovice 2:1 (0:1)

26.04.2015 11:00

V utkání dvou na jaře neporažených celků, měli navrch domácí fotbalisté, kteří si od úvodních minut vytvořili herní převahu, z níž se dostávali do dobrých gólových situací. Největší přišla na konci první čtvrthodinky, kdy se po rychlé akci dostal míč k Novotnému, jehož střela i s tečí brankáře Kadlece však skončila jen na tyči jeho branky. O pět minut později přišla superšance  Lokši, který se krásně uvolnil, dostal se v pokutovém území do dobré pozice, ale místo střely volil přihrávku Rybaříkovi, jehož střelu srazil obránce na roh. Zatímco domácí i v další fázi stále útočili, hosté se víceméně soustředili na bránění na své polovině hřiště a čekali na možnou chybu soupeře, čehož se dočkali krátce po třiceti minutách hry, kdy si vyprodukovali vedoucí gól. Ten přišel po na krátko rozehraném přímém kopu snad pětatřicet metrů od branky, když se míč dostal k Hegerovi, který jej z více než čtyřiceti metrů poslal na poněkud z branky vyběhnutého  Leskovjana, aby k jeho a  překvapení všech na stadionu, skončil za jeho zády - 0:1. Zatímco domácí inkasovaný gól značně zaskočil, hosté si dodali více kuráže k útočení. Krátce poté, co přišly ještě docela dobré, ale stejně jako do gólu neproměněné šance domácích, když Rybařík přišel o míč v pokutovém území hostí  a Cigánkova hlavička po přímém kopu Farkase byla sražena na roh, se zapotil na druhé straně krátce před přestávkou Leskovjan, který s námahou vyškrábl  střelu Schlehra nad břevno a míč  z kopačky na osm metrů od branky volného Martina Krále po rohovém kopu skončil naštěstí nad domácí brankou.

Hned krátce po zahájení druhé půle se dostal do velké šance na vyrovnání Lokša, který se probil až před branku Kadlece, ale z jeho zpětné přihrávky vytěžili spoluhráči jen rohový kop, po další pěkné kombinační akci skončila hlavička Lokši vedle branky. I když domácí hráli v další fázi docela  složitě s mnoha přihrávkami středopolařů na obránce a do šířky, vynutili si opět herní převahu, z níž dosáhli zaslouženého vyrovnání, o které se postaral obránce Cigánek, když si naběhl za obranu na míč z přímého kopu Rybaříka a hlavou k tyči překonal Kadlece - 1:1. Zdálo se, že hostům i tento remízový stav docela vyhovoval a spokojili se s bráněním na vlastní polovině hřiště, nikam se dopředu nehnali, když jim to domácí  vlastně aktivní hrou skoro ani nedovolili.  Z toho vyplynuly další dobré akce domácích a to střídajícího Smolarčíka, který se probil až do pokutového území, avšak bez konečného efektu, stejně jako se „neujala“ ani střela Juříčka v šestnáctce. Pět minut před koncem, se po dlouhé době dostali do bezpečné situace hosté, když si na centr Dlouhého naběhl za obranu Schlehr, ale šanci dát gól, mu zmařil výborným zásahem  Leskovjan. A pak již „to“ přišlo … Bezprostředně poté, co prováděl přímý kop Rybařík, se dostal míč od  Smolarčíka k Lokšovi, který tři minuty před koncem překonal střelou po zemi Kadlece - 2:1. A domácí se  konečně mohli  radovat nejen z tohoto vedoucího gólu, pro ostrostřelce Lokšu již osmnáctého v sezóně, ale jak se o chvíli později ukázalo i z důležitého, určitě za předvedenou hru zaslouženého, vítězství. Nový Jičín tak pod novým trenérem Pejšou neprohrál už v šesti zápasech po sobě.
Trenér Jan Pejša: „Musím klukům poděkovat. I když jsme prohrávali po brance, které padají i na vrcholné úrovni, a která byla skoro totožná, jako v teď v evropské lize dostala Sevilla, tak kluci ukázali charakter. Nezlomilo nás to a šli jsme za vítězstvím. O poločase jsem kluky povzbudil, že to přijde a nakonec si myslím, že se ukázala spravedlnost, protože jsme podle mě byli celý zápas lepším mužstvem.“

Branky:              63. Cigánek, 87. Lokša - 32. Heger
ŽK:                       Malina, Cigánek - Heger, Střelec, Šolín, Koutný, Hatle
Rozhodčí:          Šamárek - Záloha, Škrobák
Diváci:                 145.
Sestava FKNJ:  Leskovjan - Švancer, Malina, Cigánek, Kiss Farkas - Kalich, Švec (61. Smolarčík),  Juříček, Novotný (80. Bajer) - Rybařík, Lokša.

Příští utkání :      Sobota 2. května v 16:30 hod. FC VELKÉ KARLOVICE/KAROLINKA - FC NOVÝ JIČÍN