22.08.2015 Valašské Meziříčí - FK Nový Jičín 2:1 (0:0)

22.08.2015 21:14

V dalším derby utkání mužstev, která v úvodních dvou kolech nevyhrála, měli, až na poslední čtvrthodinku prvního poločasu, o něco více ze hry hosté. Od začátku se hrál docela opatrný fotbal vycházející ze zajištěných obran, ale také se spoustou nepřesností v rozehrávkách na obou stranách, z čehož si ani jedno mužstvo nevytvořilo nějakou mimořádnou šanci ke vstřelení gólu, i když ze strany hostí k tomu určité náznaky byly. Brzy po zahájení hry se prodral přes obránce Lokša, ale jeho centr na spoluhráče byl odvrácen na roh, v zápětí se centr Folty  přes celé pokutové území dostal ke Kalichovi, ten byl však odzbrojen, po autovém vhazování Molnára se míč dostal k Lokšovi, jehož střela z pětadvaceti metrů mířila těsně vedle tyče domácí branky. Poté Šrom „kontroloval“ přímý kop Michálka, v zápětí proletěl míč od Švancera přes šestnáctku domácích, aniž by na něj někdo ze spoluhráčů dosáhl, další docela pohledná rychlá kombinační hra hostí skončila „překombinováním“ před domácí šestnáctkou. S blížící se přestávkou se začali domácí více tlačit  ke Šromově brance, v dosud největší šanci skončila hlavička Jana Pleška po centru Přikryla naštěstí    těsně vedle, a když hosté vyřešili i několik dalších docela „ošemetných“ situací včetně přímého kopu Roupce z osmnácti metrů, odcházela mužstva do kabin bez gólového efektu.
    Druhou půli začali opět lépe hosté, kteří se hned po osmi minutách hry dočkali vedoucího gólu, který vstřelil po rychlém protiútoku Rybaříka podél postranní čáry a jeho krásné přihrávce ostrostřelec Lokša, aniž by dal po sólu domácímu brankáři Michutovi šanci  vyniknout - 0:1. Za několik minut na to začali získávat mírnou převahu domácí, z níž se docela zapotil Šrom, který musel vyboxovat míč po přímém kopu mířící na hlavu Dragona. Brzy na to mohl zvýšit vedení po přímém kopu a přihrávce od Rybaříka Lokša, ale z dobré pozice v šestnáctce střílel docela zbrkle vysoko nad branku, aby za chvíli nezasáhl dobře míč po rozehraném přímém kopu Rybaříka. Domácí postupně zvyšovali tlak a zejména dlouhými nakopávanými míči se stále tlačili před pokutové území hostí. Po dlouhém autovém vhazování ještě  sebral  Šrom opět míč z hlavy Dragona, ale za čtyři minuty na to již kapituloval, když se dlouhý výkop brankáře Michuta dostal na Přikryla, který  centrem od postranní čáry našel nepokrytého střídajícího devětatřicetiletého Macíčka a ten se zkušeně trefil přesně - 1:1. Hosté se sice snažili, ale jejich hra tratila na přesnosti, za což byli potrestáni podruhé, když poté, co Molnár nejdříve vykopával z brankové čáry, se minutu před koncem dostal míč z kopačky nepokrytého Dragona opět na stejně tak obranou neatakovaného Macíčka, který jej bez přípravy z voleje poslal za Šromova záda - 2:1 a pro hosty bylo „vymalováno“ …. Po třech odehraných kolech se budou, oproti prognózám bojů o čelní umístění, krčit se dvěma body v tabulce docela nízko.
Trenér Jan Pejša: „Co k tomu utkání říct ? Prvních pětatřicet minut bylo z naší strany velmi dobrých, s tím, že jsme nedokázali několikrát tu předfinální a finální fázi, takže jsme se vlastně prakticky do žádné velké šance nedostali. Soupeř měl určité náznaky šancí, ale ty vznikly po našich ztrátách, takže si sám o sobě nevypracoval prakticky nic. Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně, z čehož jsme vytěžili i vedoucí branku  po pěkné akci Rybaříka s Lokšou, který ji dobře zakončil.  Domácí poté zjednodušili hru, začali nakopávat dlouhé míče, s čímž jsme měli velké problémy, nezískávali jsme ty hlavy, neměli jsme odražené míče, takže soupeř  se dostával do tlaku, přesto jsme měli Lokšou velmi dobrou šanci, kterou však k naší smůle neproměnil. Z následujících minutách dali domácí vlastně z akcí jako přes kopírák dva góly a to neobsazeným hráčem v šestnácte. Zbytečná prohra, takovými góly bychom neměli dostávat.“

Sestava:     Šrom - Molnár, Malina, Farský, Švancer - Kalich, Švec, Juříček, Folta - Rybařík (88. Smolarčík), Lokša.
Branky:      78. a 89. Macíček - 53. Lokša,
Rozhodčí:  Řezníček - Vojáček, Silný
ŽK:               Vymola - Kalich, Malina, Juříček, Rybařík
Diváci:        180.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ : Sobota 29. srpna v 16. 30 hod., FK NOVÝ JIČÍN - LOKO PETROVICE