22.04.2017 FK Nový Jičín - SC Pustá Polom 1 : 1 (1:0)

22.04.2017 18:25

Jak se říká, že ne vždycky je posvícení aneb taky, že po hodech přijde někdy i ….  Tak tomu bylo  po sobotním utkání fotbalistů Nového Jičína s nováčkem soutěže, s nímž skončila vítězná jarní série, pokračuje však dále  v neporazitelnosti. Domácí, v jejichž sestavě chyběl zraněný Nippert a nemocný Krčula, začali utkání, jak se dalo očekávat, útočně a brzy poté, co po rychlé akci zlikvidoval střelu Juříčka brankář Minařík, se už mohli radovat z vedoucího gólu, o který se postaral na konci první čtvrthodinky po přesné kolmici od Juříčka mezi obránce Lokša, když bezpečně proměnil situaci v osamoceném útoku na branku hostí - 1:0. Ještě dalších několik minut hráli prim domácí s několika velmi dobrými akcemi, když skoro z každé gól „visel“ ve vzduchu, ale střela Opatřila mířila vedle, nedotažen zůstal krásný  útok Švece s Kalichem, po přímém kopu Farkase skončila hlavička Maliny vedle a po další rychlé akci a centru Macíčka překopl Lokša z dobré pozice branku. Pak přišla první a hned velká šance hostí, když střela Potůčka z úhlu proklouzla gólmanovi Ognyanovi, ale míč naštěstí mířil těsně kolem tyče mimo branku. Tato situace hosty nabudila a začali více útočit s několika nebezpečnými situacemi a rohovými kopy, když  jim v tom nahrávala i dosud neviděná docela nepřesná hra domácích. I z toho však přišly po delší době dvě jeejich útočné, ale z první v podání Macíčka skončil míč směřující na Uhlíře až  za brankovou čárou a dlouhý míč Švece na Lokšu zlikvidoval včasným vyběhnutím brankář. Poločas ukončili hosté neúspěšným provedením přímého kopu.
    Druhou půli začali docela nebezpečným útokem hosté, pak sice přišel rohový kop domácích, kterým nešla upřít snaha po další útočné hře, ale ta postrádala  zejména přesnost v přihrávkách končících vesměs na kopačkám hráčů hostí. I přesto si domácí vytvořili dvě velmi solidní šance na navýšení skóre, jenže obě skončily bez úspěchu, když se po centru Farkase dostal míč k Lokšovi, který osamocen proti brankáři tentokrát neuspěl, stejně jako o chvíli později, když přišel o míč po přesné přihrávce od Macíčka. Z toho přišel rychlý protiútok hostí, při němž  naštěstí Štýbar mířil z dobré pozice jen nad branku Ognyanova. Ale hosté se za svoji aktivitu přece jen dočkali, když potrestali domácí za jejich poměrně laxní hru vyrovnávacím gólem. Postaral se o něj dvacet minut před koncem Štýbar, k němuž se dostal míč krátce po rozehrání rohového kopu, aby nikým neatakován překonal docela „utěšenou“ střelou Ognyanova - 1:1. Až teprve vyrovnání donutilo domácí k větší aktivitě, která vyvrcholila velkým tlakem v poslední desetiminutovce, ale vítězné branky se nakonec  nedočkali ani po několika dobrých situacích, z nichž po přihrávce Farkase přestřelil  střídající Fertál branku, stejný hráč kopl následný odražený míč po přímém kopu slabě, poté hosté nadvakrát s velkou námahou  odvrátili nebezpečnou situaci před svoji brankou. Když v samotném závěru nikoho ze spoluhráčů nenašel v pokutovém území centr Lokši a přímý kop Farkase za faul na Lokšu skončil až za brankou čárou mimo branku, museli se domácí nakonec za předvedenou hru spokojit tentokráte před docela slušnou návštěvou  pouze i s jedním bodem.
Nový Jičín: Ognyanov - P. Macíček, Malina, Javorek, Farkas - Kalich (73. Smolarčík), Juříček, Švec, Uhlíř (60. Fertál) - Opatřil, Lokša.
Branky: 14. Lokša - 71. Štýbar, ŽK: Fertál - Potůček, Štýbar, rozhodčí: Kulička - Kontoršikov, Broskevič, diváci: 290.
Trenér Pavel Hajný: „Patnáct minut jsme hráli dobře, ale pak jsme se sami dostali ze hry, protože jsme začali hrát nepřesně, přestali běhat a soupeř hru vyrovnal a už ten první poločas z naší strany dobrý nebyl. Já jsem si myslel, že ten druhý poločas zvládneme lépe, ale opět jsme nezačali dobře a vlastně v podstatě do hry jsme se dostali až v posledních deseti minutách a to už bylo pozdě. Dneska když jsme vedli jedna nula, tak za tohoto stavu  měl Radek Lokša dobou šanci a asi kdyby  to bylo dva nula, tak by  mohlo být vše jinak, ale na to se nehraje, oni taky měli šance. Dneska si myslím, že ten bod je  pro obě mužstva zasloužený“.