21.03.2015 FK MOHELNICE - FK NOVÝ JIČÍN 1:1 (0:1)

21.03.2015 21:00

Tak už se fotbaloví příznivci i v nižších soutěžích konečně dočkali, když byla o víkendu zahájena jarní sezóna, v níž fotbalisté Nového Jičína, docela „namočeni“ v sestupových vodách,  vyjeli po výsledkově výborné přípravě k soupeři, s nímž neuhráli v předcházejících třech sezónách ani bod, napravit tento stav. Podařilo se jim to jen částečně, když uhráli alespoň, i když velmi důležitý, bod. Do vedení  dostal hosty, jejichž sestava kopírovala, i s rekonvalescentem Švancerem, poslední přípravný deul, Kalich, který po dlouhém autovém vhazování Farkase a  krásné přihrávce od Lokši zúročil svůj tah na branku, když si „udělal“ vybíhajícího brankáře a z úhlu skóroval - 0:1. Jenže o dvě minuty později mohlo být srovnáno, pokud by gólman Šrom nevytáhl jeden ze svých výborných zákroků a nevyrazil na roh střelu Horáka. Hosty vedoucí gól povzbudil k útočení, do dobré šance zvýšit se dostal po přihrávce hlavou od Lokši Švancer, ale z hranice pokutového území střílel zbrkle vedle domácí branky, za chvíli pak po nedotažené akci domácích,  z rychlého  protiútoku a přihrávce od Juříčka nezakončil přesně Rybařík. Dobré šance však měli i domácí, kteří se snažili stále o útočnou hru. Při jednom z útoků se opět vyznamenal Šrom, který výborně zasáhl proti střele Bzirského z hranice pokutového území a když se „neujaly“ ani další střely domácích, šli do šaten na přestávku spokojenější hosté.

Od úvodu 2. poločasu  se domácí pustili do soupeře určitě s cílem přinejmenším změnit pro ně nepříznivý stav a tak jeden útok střídal druhý, zatímco hosté v podstatě jen z obrany odkopávali „bez ladu a skladu“ k nim směřující míče, z čehož nešlo žádnou kloudnou útočnou akci hráčů „vpředu“ vytvořit. Velkou příležitost vyzývající hosty ke zlepšení hry, zejména v přesnosti přihrávek a udržení míče s možností navýšení vedení, dostali hosté po třiašedesáti minutách hry, kdy poslal rozhodčí z hřiště po druhé žluté kartě domácího Heidenreicha. Zklidnění a zpřesnění  hry bylo určitě největším přáním novojičínského trenéra Jana Pejši, který stále burcoval hráče, ti však jako by jej ani neslyšeli, hráli si dále „svoji“ nepřesnou a “rozháranou“ hru, čímž dávali příležitost domácím ke stálému útočení s ohrožováním branky Šroma. Z toho vzešla dosud jediná „šance“ Lokši, který uviděl daleko z branky vyběhnutého domácího brankáře a snažil se z poloviny hřiště kopnout míč do jeho sítě, ale nepodařilo se. Pak již přišly další nebezpečné útoky Mohelnice. Dvacet minut před koncem vzal Kalichovi míč vysoký stoper Kuba, jeho střela však byla sražena na roh, ale za chvíli se domácí vyrovnání přece jen dočkali. Po rozehraném přímém kopu Surzyna, vyrazil Šrom slabě míč ze skrumáže před jeho brankou, ten se dostal k Pinkavovi, jehož hlavičku mířící do Šromovy branky vyrazil na brankové čáře rukou Lokša, což znamenalo nejen jeho vyloučení, ale i penaltu, z níž se kapitán Kuba nemýlil - 1:1. Závěr utkání již proběhl bez většího „vzruchu“ na hřišti, což v konečném výčtu znamenalo, ke zklamání domácích fandů, dělbu bodů, z níž byli po špatné hře ve druhé půli, kdy ani nevystřelili na branku domácích, nakonec určitě spokojenější hosté.

Trenér Nového Jičína Jan Pejša: „Bylo to velice těžké utkání, přestože jsme brzy vedli po brance Kalicha. Remíza je pro nás nakonec dobrý výsledek a dobrý vstup do sezony. Soupeř měl celý zápas spoustu standardních situací, které jsme dobře zvládali, ale bohužel až na jednu, když hlavičku soupeře vyrazil Lokša na brankové čáre a následovala červená karta a penalta. Závěr utkání už se dohrával v poklidu.“

Nový Jičín: Šrom - Molnár, Malina, Cigánek, Farkas – Kalich (83. Smolarčík), Juříček, Rybařík, Švec, Švancer - Lokša.

Branky:       75. Kuba (p. k.) - 9. Kalich

ŽK:                Fišara, Heidenreich, Horák, Kuba - Molnár, Rybařík,

ČK:               Heidenreich (po 2. ŽK) -   Lokša

Rozhodčí:   Kozubík, Páral, Koláček,

Diváci:         240.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ : Sobota 28. března v 15 hod., FK NOVÝ JIČÍN - SOKOL URČICE