20.09.2014 FK Nový jičín - MFK Vítkovice 1:4

20.09.2014 18:35

Když se domácí hned v počátku utkání dostali krásnou střelou Lokši k tyči Kovalíkovy branky do vedení, zdálo se, že by je tolik vytoužené vítězství nad nováčkem soutěže nemělo minout, opak byl však pravdou. Ještě o několik minut později   zlikvidoval brankář hostí  bravurním zásahem hlavičku autora vedoucího gólu, pak se již začali prosazovat hosté. Šrom musel řešit velmi nebezpečnou situaci před svoji brankou, přímý kop Hruzíka  vyrážel z brankové čáry obránce Hejdušek, po zaváhání Švancera na půli hřiště a rychlém brejku,  musel opět Šrom řešit nebezpečnou situaci v pokutovém území. Zdálo se, že domácí jsou i s jednogólovým vedením docela spokojeni, protože teprve až po půlhodině hry se  dostali do šestnáctky hostí při rohovém kopu, nic však z toho nevytěžili, v zápětí řešil na druhé straně Cigánek zásahem před brankou nebezpečnou situaci zavánějící vyrovnávacím gólem. Ten však přišel brzy poté, co se po centru Kalicha neujala střela Smolarčíka sražena na roh, když Bystrý vyslal krásnou přihrávkou k útoku Lukáše,  který nikým neatakován nedal střelou z úhlu Šromovi žádnou šanci vyniknout - 1:1.
    Po vyrovnání hosté vycítili, že domácí nejsou jaksi „ve své kůži“, když ani v náznaku nepotvrzovali dobrý výkon z Havířova a že by to z jejich strany nemuselo být vše, s čímž vstoupili i do druhého poločasu. První varování pro domácí přišlo hned po dvou minutách hry, kdy Šrom nedosáhl na míč z rohového kopu a  poté  i hlavička Stavovského mířila mimo jeho branku.  Následovala střela Kováře do tyče a odražený míč poslal neatakovaný Kovařík do sítě - 1:2. Avšak ani tento zásah nevyburcoval domácí ke zvýšení aktivity, čehož využili hosté a o šest minut  později  dali třetí branku, o níž se postaral Pilař, který hlavičkou  překonal Šroma - 1:3. To  už docela „šokovaní“ domácí  začali kupit jednu chybu za druhou, pořádně si nepřihráli, vůbec jim nešla středová hra a před pokutové území hostí se vlastně ani nedostali. Toho dále využívali vítkovičtí k dalšímu útočení, z něhož si vypracovali další dobré příležitosti ke vstřelení branky a zejména Šrom se při nich dosti zapotil. Krátce poté, co dvakrát vyrážel míč po akcích Kovaříka, již nestačil dosáhnout na míč poslaný „bodlem“ Stanovským z hranice pokutového území k tyči své banky - 1:4 a domácí zmar byl dokonán … A to mohlo být ještě hůře, pokud by střelec čtvrté branky netrefil v zápětí jen do tyče a  kdyby v poslední minutě Šrom nevykopl míč po střele Jonka z blízka. Domácí tak počtvrté v této sezóně odcházeli z vlastního hřiště se sklopenými hlavami bez bodu a pokud se v jejich hře v dalších zápasech nic nezmění, budou místo plánovaného umístění v popředí tabulky,  bojovat o záchranu.

Nový Jičín:   Šrom - Hejdušek, Malina, Cigánek, Švancer - Kalich (55. Plešek), Švec, Molnár, Rybařík (64. Novotný) - Lokša, Smolarčík (73. Neumann).
Branky:         4. Lokša - 41. Lukáš, 53. Kovařík, 59. Pilař, 70. Stavovský,
Rozhodčí:     Mojžíš - Kaloč, Bureš, diváci: 120.
ŽK:                  Švec, Hejdušek, Molnár, Cigánek, Smolarčík - Pilař

Trenér Alois Holub: „Každý zápas je jiný, bohužel. Soupeř byl bohužel důraznější a výsledek 1:4 je pro nás ještě milosrdný, protože soupeř ještě ve druhém poločase zahodil tři tutovky. Předčil nás v pohybu, důrazu na míči, v rychlosti, prakticky ve všem. Řekli jsme si, že chceme jít do druhého poločasu opatrně, ale dostaneme hned dvě velice rychlé branky a to se potom těžko hraje. Opět jsme dělali zbytečné chyby“.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ : Neděle 28. září v 15:30 hod. - FK KOZLOVICE - FK NOVÝ JIČÍN

Autor : Jaroslav Kotas