20.03.2016 FK NOVÝ JIČÍN - TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 1:0 (1:0)

20.03.2016 21:34

Zahájení jarní části divize obstarali na novojičínském hřišti s umělou trávou nejen regionální, ale po podzimní části sousedi  i v tabulce, mezi nimiž byl rozdíl dvou bodů ve prospěch hostů a očekával se „litý“ souboj, což se i nakonec potvrdilo, po devadesáti minutách hry se  však radovali domácí, kteří oplatili soupeři nejtěsnější výhrou prohru s podzimního utkání. Po úvodním vzájemném „oťukávání“, se po deseti minutách hry dostali do první a hned obrovské šance hosté, když  po předcházejícím atakování domácí obrany, trefil Kapusta snad ze šesti metrů, naštěstí pro domácí, jen tyč Prepslovy branky. V podstatě po celý zbytek prvního poločasu se hrála vyrovnané hra i s několika dobrými gólovými šancemi na obou stranách. Na straně domácích se po rychlém protiútoku dostal míč v pokutovém území ke Slaninkovi, ten však v pádu nestačil zakončit, po dlouhém autovém vhazování Farkase vybojoval Slaninka rohový kop, po němž střílel z „trmy vrmy“ Malina vysoko nad branku. Na konci první půlhodinky se dostal do dobré pozice ke vstřelení gólu meziříčský Kapusta, ale jeho střela po centru Roupce  přes pokutové území,  mířila vedle. Ještě větší šanci dostat svůj celek do vedení měl o chvíli později Aleš Macíček, který poslal míč po přímém kopu Pleška od postranní čáry, jen do břevna domácí branky. Krátce poté, co skončil na druhé straně míč po Farkasem rozehraném přímém kopu z kopačky Lokše vedle branky, se už domácí mohli radovat, když se po ponechané výhodě při faulu na Švece a individuálním uvolnění na dvaceti metrech od branky,  krásně trefil střelou k tyči, po Prepslovi a Slaninkovi, třetí hostující hráč z Frýdku-Místku v domácím dresu, Emmanuel Mensah - 1:0.
    Ještě skoro dvacet minut druhého poločasu se hrál podobný fotbal jako v první půli, kdy se obě strany snažily o ztečení branky soupeře, avšak bez efektu. Hosté se však možnosti o změnu stavu nevzdávali a začali nebezpečně útočit, z čehož si vytvořili v krátkém čase dvě velké šance. První měl Dokoupil, jemuž možnost vyrovnat zmařil výborným zásahem Prepsl, stejně tak si domácí brankář  poradil i proti střídajícímu Václavíkovi, o minutu později trefil Dokoupil naštěstí jen boční síť branky Novéh Jičína, což bylo pro domácí velké varování. Je třeba říci, že hosté měli v této fázi utkání více ze hry, což jim ale docela umožnila dosti nepřesná a poněkud, snad ze strachu o výsledek, i „bojácnější“ hra domácích. Do konce utkání byl v dobré šanci ke skórování ještě domácí Slaninka, jemuž po rychlém protiútoku vyrazil na roh  střelu brankář Michut, neúspěšný byl i autor vedoucího gólu Mensah, když míč z jeho kopačky skončil po individuální akci za brankovou čárou. Když další snahu hostí již stále docela „přetížená“, ale pozorná obrana domácích postupně likvidovala, a na druhé straně byl po krásném pasu Mensaha na Slaninku rychlejší brankář  Michut, mohli se domácí nakonec radovat z vydřeného vítězství, které je poslalo v tabulce  po tomto kole o bod před svého soupeře.
Trenér Jan Pejša: „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který má konsolidovaný kádr. V prvním poločase se nám podařilo z jedné z mála příležitostí vstřelit gól, kdy to Mensah krásně trefil, ale měli jsme i štěstí, kdy soupeř trefil v první půli tyč a břevno. Z naší strany to bohužel nebylo úplně optimální, protože jsme kazili strašně hodně přihrávek. Mohli jsme pak pojistit výsledek druhou brankou, ale nestalo se tak. Nakonec to bylo otevřené až do poslední minuty.“

Nový Jičín: Prepsl - Švancer, Malina, Farský, Farkas - Kalich, Švec, Juříček, Mensah (87. Fertál) - Lokša, Slaninka.
Branka: 39. Mensah, ŽK: Juříček, Fertál - Žilinský, Sviták, Rozhodčí: Mojžíš - Richtár, Šafrán, Diváci: 190.